Ieva Mackevičienė ir Dainė Baumilė debiutavo naujame amplua – įgarsino pasaką

Ieva ir Rolandas Mackevičiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Ieva ir Rolandas Mackevičiai / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-12-09 19:04
AA

Antradienio vakarą dainininkės Urtės Šilagalytės dainavimo studijoje Vilniuje įvyko pasakos „Nekasdieniniai šventiniai stebuklai“ perklausa. Ši pasaka ypatinga tuo, kad ją įgarsino žinomos mamos. Įvertinti savo žmonos Ievos naujos veiklos į studiją atvyko radistas Rolandas Mackevičius su sūnumi Motiejumi.

Prisijungė Ieva Mackevičienė ir Dainė Baumilė

„Visiškai nebuvo baisu“, – po pirmąkart įgarsintos pasakos vaikams sakė prie akcijos „Auginu su pasaka“ prisijungusios Dainė Baumilė ir Ieva Mackevičienė. Pasakoje joms atiteko geriausių draugių vaidmuo.

„Labai daug yra pasakų, kurios pamokų gyvenimo tiesų, tuo pačiu, mano nuomone, lavina fantaziją. Aš visada „už“ tokius projektus, labai gražu ir ši patirtis labai smagi. Tikiuosi, kad tai pirmas, bet ne paskutinis kartas“, – įspūdžiais dalijosi D. Baumilė.

Ieva Mackevičienė, Dainė Baumilė, Urtė Šilagalytė ir Laura Bagdziunaite / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
 

Nors pagrindinę veikėją – mergaitę Milę įgarsinusi Ieva Mackevičienė prisipažino savo sūnui Motiejui pasakų dar nesekanti, ši užduotis buvusiai atlikėjai buvo lengva – kūrybinė komanda jos įrašus patvirtino iš paties pirmo karto.

„Manau, kad jam dar pasakos nelabai įdomios. Bet paskutiniu metu pradėjau pasakoti šiaip gražius dalykus, gal įvardinčiau tai kaip savo kūrybos pasaką. Senosios pasakos, tos, kurių klausiau aš, Rolandas ar mūsų tėvai, jos fantastiškos. Tai toks ratelis, kur egzistuoja gėris, grožis ir stebuklai.“

Ieva Mackevičienė, Dainė Baumilė, Urtė Šilagalytė ir Laura Bagdziunaite / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Tokie projektai, kada tu gali prisidėti neatlygintinai, man labai svarbūs ir tikiuosi, kad jų bus daugiau“, – norais dalijosi žinoma mama.

Prie pasakos kūrimo pirmoji prisidėjo „Mis Lietuva 2002“ Vaida Grikšaitė-Česnauskienė, kurios balsu buvo įskaityta visa pasaka. Pasak moters, pasakos sekimo procesas jai  – gana įprastas. „Sudėtinga nebuvo. Esu dviejų vaikų mama, o pasakas jiems mes sekame. Tam, kad vaikai jų klausytų, kad lengviau sektųsi užkariauti jų dėmesį, reikia skaityti su intonacija, nežinau, kaip man pavyko, bet tikiuos, kad gerai“, – vylėsi V.Grikšaitė-Česnauskienė.

„Mes galbūt ne kiekvieną vakarą sekame savo mažiesiems pasakas, nes gyvenama gana aktyviai. Bet mes labai stengiamės gyventi su pasakomis, norime, kad vaikai plėstų savo savo akiratį, turėtų savo pasaulėlį ir fantazijas, miegodami galėtų sapnuoti ir įsikūnyti į pasakų veikėjus. Mėginame gyventi harmoningai ir būtent pasakos mums padeda“, – tikino moteris.

Pasakos „Nekasdieniški kalėdiniai stebuklai“ pristatymas (10 nuotr.)
+4

Mamų radijo komanda idėją „Auginu su pasaka“ vykdo jau kelerius metus, tačiau tik šiemet jis įgavo konkretų pavadinimą ir socialinę funkciją.

„Tėveliai neretai per darbus pamiršta, koks nuostabus dalykas yra vakarais sekti pasakas vaikams. Mūsų noras – juos šiek tiek pristabdyti ir parodyti, koks tai ne tik smagus, bet ir naudingas procesas. Šventinis metas ir šventinė pasaka, mūsų nuomone, puikus metas ir įrankis įgyvendinti šią idėją“, – teigia Mamų radijo vadovė Laura Bagdžiūnaitė.

Pasaką „Nekasdieniai šventiniai stebuklai“ bus galima išgirsti www.mamuradijas.lt