Igorio Kofo kolegos linki muzikantui stiprybės ir ragina kitus netylėti – tokių atvejų daug

Aras Vėberis, Nijolė Pareigytė Rukaitienė, Maksas Melmanas / Asmeninio albumo ir Žmonės.lt nuotr.
Aras Vėberis, Nijolė Pareigytė Rukaitienė, Maksas Melmanas / Asmeninio albumo ir Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-12-01 16:15
AA

Igorį Kofą geriau pažįstantys draugai ir kolegos neslepia – apie jo uždarą būdą ir sunkiai įveikiamą depresiją žinojo jau seniai. Buvo daugybė bandymų ir kalbėtis, ir tiesti pagalbos ranką, tačiau dažniausiai Igoris užsisklęsdavo savyje ir pats vienas likdavo su savo problemomis, o situacija bėgant metams tapo vis rimtesnė.

Žinią, kad I.Kofas dėl alkoholio vartojimo atsidūrė gilioje krizėje, jį pažįstantys priėmė su didžiuliu skausmu.

Tačiau išlikdami solidarūs, muzikantai per daug šia tema neatvirauja: baisu, kad paskui kokios kalbos nepakenktų pačiam Igoriui. Socialiniame tinkle jam linkima didelės stiprybės. 

Jau daug metų alkoholio nevartojanti Kristina Ivanova feisbuke rašė:

„Mielieji pradėkime apie tai kalbėti garsiai, mes sukamės tame pačiame rate ir galime vieni kitiems padėti. Kai manęs paklausė, kodėl būdama tokia jauna atsisakiau alkoholio, aš pasakiau: visų pirma dėl savęs ir dėl savo artimųjų, kuriuos myliu. 

Kiekvienas šeimoje turime istorijų, kurias išgyvename tik patys. Visi lekiam skubam, sakom neturiu laiko, esam pikti, o paklauskite savęs, dėl ko taip su jumis vyksta? Dėl ko jus taip gyvenate? Tik jus patys galite sustabdyti tą karuselę, kurioje sukatės. Bendraukime, skleiskime pozityvumą, valykime ne tik savo kūną, bet ir savo sielą. 

Aš tikiu, kad geras žodis, šypsena kartais išgelbėja pasaulį, kad ir kaip banaliai tai nuskambėtų!“

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.

„Situacija yra subtili ir nemanau, kad yra etiška apie tai kalbėti. Nors iš kitos pusės, reikia. Tačiau dabar tą daryti turbūt nėra laikas. Vienintelis dalykas, kurį aš galiu palinkėti, tai stiprybės artimiesiems, kuriems šiuo metu jos labai reikia“, – Žmonės.lt kalbėjo geras I.Kofo bičiulis, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas.

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ palaikymą Igoriui išreiškė ir Nijolė Pareigytė-Rukaitienė. Ji prisipažino jau du mėnesius visiškai nevartojanti alkoholio:

Toks pasaulis puikus, toks žiaurus, įvairus:
Jame pinas vainikai ir gėlės, ir kraujas.
Tik pažvelk, tik pajusk pradus!
Jis kas valandą kitas, kas valandą naujas!
Alkoholis – nepadės pabėgti, pasislėpti. Jis tik padės išnykti!

Jau du mėnesiai – nė lašo alkoholio! 
O tu?
Igori, mes su tavim!!!

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.

Geras mintis I.Kofui siuntė grupės „Naktinės personos“ narys Aras Vėberis.

„Sunku ką nors ir pasakyti. Liūdna. Tačiau labai norisi, kad viskas baigtųsi sėkmingai, kad jam pavyktų išlipti“, – kalbėjo jis Žmonės.lt.

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.

Stiprybės Igoriui linkėjo ir Marijus Mikutavičius.

„Tu pažiūrėk, kiek daug žmonių tave myli. Tu visų mūsų draugas ir dar žvėriškai gabus draugas. Pakelk savo baltą galvą ir greičiau pareik namo. Yra reikalų, kurių be tavęs niekas nepadarys. Stiprybės, Igori“, – ant I.Kofo feisbuko sienos parašė Marijus.

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.

Žinia sukrėtė ir muzikantą Vaidotą Valiukevičių. Tačiau, pasak jo, svarbu kalbėti apie pačias problemas, o ne analizuoti konkretaus žmogaus situaciją.

„Šis atvejis į viešumą iškėlė visos Lietuvos problemą. Ši situacija atspindi didelę ir net per didelę dalį visos Lietuvos. Tačiau net ir tokia skaudžia tema reikia kalbėti daugiau ir tą daryti iš anksto. Reikia padėti tiems žmonėms, kurie patys jau nebegali suvaldyti savo įpročių“ , – Žmonės.lt kalbėjo jis.

V.Valiukevičiaus teigimu, negalima ignoruoti fakto, kad Lietuva – viena iš pirmaujančių Europos Sąjungos valstybių pagal girtuokliavimo rodiklius.

„Skaičiai patys rodo, kad problema yra. Vadinasi, reikia apie tai kalbėti. Reikia spręsti, kaip padėti žmogui, kuris pats nesugeba tvarkytis su savo problemomis. Tai yra tik vieno žmogaus istorija, o tokių žmonių yra labai daug“, – sakė atlikėjas.

Kristina Ivanova / „Culture Bridge“ nuotr.