Įkvepianti Baracko Obamos padėka uošvei: „Visuomet vertinau jos išmintį“
Antradienį Barackas Obama 82-ojo gimtadienio proga savo žmonos mamai Marianai Shields Robinson dedikavo jautrius žodžius.
44-asis JAV prezidentas Barackas Obama liepos 30-ąją socialiniame tinkle savo uošvei Marianai Shields Robinson viešai padėkojo už jos atsidavimą šeimai ir visas svarbias akimirkas, kuriomis ji buvo drauge su prezidentu ir pirmąja šalies ponia.
„Jūs tikriausiai ne kartą matėte Michelle mamą Marianą Robinson. Matėte ją mūsų šeimos fotografijose, inauguracijoje, šalia ji buvo kuomet įžiebėme Kalėdines šviesas Baltuosiuose rūmuose, matėte ją per Velykas ir daugelį kitų švenčių“, – rašė B. Obama.
„Tačiau, ko jūs negalėjote matyti, tai – jos kasdienio atsidavimo šeimai. Ne tik Michelle ar mūsų dukroms, bet ir man. Visuomet vertinau jos pastovumą, požiūrį į gyvenimą, išmintį. Su gimimo diena, Mariana. Dar daug visko.“
Michelle Obama taip pat pasveikino savo mamą, moterį suteikusią jai stiprybės ir jėgų eiti per gyvenimą ir nebijoti sunkumų:
„Kai tik pamatau šią nuotrauką, aš žiūriu į savo mamos akis. Galvoju, ar ji numano, kas jos laukia už dešimtmečio: tikra meilė ir tikri praradimai, vaikai ir anūkai, neleidžiantys atsipūsti, neįtikėtinos kelionės į vietas, apie kurias ji tik skaitė ar matė per televiziją...
Bet žiūrėdama į šią fotografiją aš taip pat matau jos akyse tai, kas mane kiekvieną minutę vedė į priekį. Nuo akimirkos, kai gimiau, ji tikėjo, kad jei kokie sunkumai ir stos jos kely, mama visus juos įveiks. Ir jei ji įveiks, įveiksime ir mes. Su gimtadieniu, mama! Myliu tave.“
Buvusi Jungtinių Amerikos Valstijų pirmoji ledi Michelle Obama yra viena iš tų moterų, kuriomis pasaulyje yra žavimasi labiausiai. Būdama pirmąja ledi, pirmąja afroamerikiete, užėmusią šią poziciją, ji padėjo sukurti atviriausią ir šilčiausią Baltųjų rūmų aplinką istorijoje, tuo pat metu įsitvirtindama kaip rimta moterų ir merginų gynėja Jungtinėse Amerikos Valstijose ir visame pasaulyje, dramatiškai pakeisdama būdus, kuriais šeimos praktikuoja sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimą, ir kartu neapleisdama savo vyro, kai jis vadovavo Amerikai vienu sunkiausiu momentu šalies istorijoje.
Neseniai išleista jos knyga „Mano istorija“ sulaukė didžiulio pasaulio dėmesio. Būtent ten aprašoma moters vaikystė. Michelle kviečia skaitytojus į savo pasaulį, chronologiškai perteikdama patirtis, kurios suformavo ją kaip asmenybę nuo vaikystės pietinėje Čikagos dalyje iki to laikotarpio, kai ji ėjo vadovės pareigas, derindama motinystę ir karjerą, ir galiausiai aprašydama laiką, praleistą Baltuosiuose rūmuose bei tai, kaip ji vėl tapo privačiu asmeniu. Svarbus vaidmuo knygoje atitenka ir Michelle tėvams. Ji neslepia, kad augo labai tvirtoje, vertybes puoselėjančioje šeimoje.