Įkvepiantys šiuolaikiniai dendžiai: ko gali pasimokyti moterys?
Dendis: itin savimi (oda, figūra, šukuosena) ir savo stiliumi besirūpinantis vyras, gerai uždirbantis, gyvenantis miesto centre, mėgstantis rafinuotus dalykus – nuo maisto iki meno ir vakarėlių bei mados. Plačiojoje visuomenėje terminas „metroseksualas“ (modernus dendžio apibūdinimas) yra nemėgstamas dėl aliuzijos į homoseksualą, nors metroseksualo orientacija neturi reikšmės.
Pats terminas meta iššūkį tradicinei stoiško, santūraus šeimos vyro sampratai, kuris parvelka grobį, t.y. algą namo, perka žmonai drabužius, o pats „bobiškais“ reikalais (mada) nesidomi.
Metroseksualas eina šopintis vienas ar kartu su partnere, mėgsta dėmesį, išmano madą ir tendencijas. Kitais žodžiais – metroseksualas yra vyriškų drabužių reklamos kūrėjo vaikščiojanti svajonė.
Tad tokių „svajonių“ Milano, Florencijos ir Londono mados savaitėse netrūko ir tai yra gerai.
Kadangi mados pasaulis lyg ir vieningai nutarė, kad šiuolaikinio stiliaus lyderis – dizaineris Alessandro Michele, vedantis beveik bankrutavusius „Gucci“ mados namus šlovės, garbės – ką ten – masinės obsesijos link, tad ir gatvės mada traukia rafinuoto retro-aštuntojo dešimtmečio kryptimi.
Suprantama, su gucci'išku vintažu ir asex pamažu tampa norma, tad kažko triuškinamai naujose vyriškos mados gatvės tendencijose nerasite: dideli ir klasikiniai paltai, klasikiniai raštai, oksfordai ir čelsiai – visa tai jau seniai draugiškai dalinamės su vyrais.
Laikai, kai kostiumą skolinomės, norėdamos pabrėžti, kad mums moteriškos kvarbatkos nekelia jokių emocijų ar šis tarnavo kaip kaukė Naujųjų metų karnavale, laimei, jau dulkėta praeitis.
Jei patinka vyriškas stilius, kai kuriuos dalykus drąsiai galite pirkti vyriškų drabužių skyriuose: kojines, marškinius (kurie yra dažnai kokybiškesni ir pigesni nei moteriški; jų raštai dažnai būna stilingesni, ne mūsiškiai), džemperius ir megztinius (kaina dažnai skiriais keliomis dešimtimis eurų), aksesuarus (skrybėles, petnešas, diržus, peteliškes) – kas jo, tas jūsų.
Laikai, kai kostiumą skolinomės, norėdamos pabrėžti, kad mums moteriškos kvarbatkos nekelia jokių emocijų ar šis tarnavo kaip kaukė Naujųjų metų karnavale, laimei, jau dulkėta praeitis. Tačiau yra keletas nedidelių, bet ypatingų šiuolaikinio vyriško gatvės stiliaus elementų, kuriuos galima pasiskolinti tiesiai iš mados savaitės gatvės stileivų ar tiesiog turėti minty.
Be spalvos, bet su tinkamu raštu
Neutralūs klasikiniai raštai – tvidas, „vištos kojelės“ , langai, net leopardo raštai – tos pačios achromatinės ir neutralios gamos, bet skirtingų dydžių, sukuria ekstravagantišką, ryškų derinį. Ir... su vienos spalvos minimaliu, bet galingu akcentu ar ryškiu aksesuaru.
Šiuolaikiška klasika
Camel kašmyro paltas su rožinėmis kelnėm ar raudonu megztiniu, ryškiapadžiai batai, geltonas švarkas po viskuo, kas neutralu, kailis ir sportbačiai – reikia visai nedaug, kad konservatyvi klasika taptų ryški ir moderni.
Prieš stereotipus
Konservatyvieji mados vartotojai tiki, kad spalvos – nevyriška. To nepamiršti jiems padeda beveik visa vakarų lengvoji pramonė (užtenka pasidairyti po Europos ir JAV berniukų drabužių skyrius. Japonija, nors ir sunkiai priimanti lygių lyčių teisių idėjas bei kitas „naujoves“, vyriškoje madoje spalvų nedemonizuoja).
Kaip ten bebūtų, šie Milano ir Londono mados savaičių gatvės stilistai turi gerų idėjų – kaip derinti ryškius kontrastingus raštus, kokiais kiekiais ir su kokiomis spalvomis naudoti visą vaivorykštės spalvų gamą ir kur sudėlioti ryškių spalvų akcentus.
DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus