Ilgalaikis makiažas: specialistė aiškina, ką derėtų žinoti
Nepriekaištingas makiažas – kiekvienos veiklios, savimi pasitikinčios moters įvaizdžio dalis. Tačiau ne visos turime laiko ir gebėjimų kasryt tobulai išryškinti veido bruožus. Laimė, grožio meistrai sugalvojo ilgalaikį makiažą.
Konsultuoja grožio salono „Adore“ manikiūrininkė ir kosmetikė Aida Martyniukienė.
Veido bruožai daro mus išskirtines, o kosmetikos priemonėmis galime išryškinti kiekvieną pranašumą. Tačiau natūraliai tankiais, ryškiais, simetriškais antakiais, proporcingomis ryškiomis lūpomis, išraiškingu žvilgsniu galime pasigirti reta.
Kad kasdien nereikėtų „nusipiešti veido“, o vakare jo nusiplauti, išretėjusius antakius, nelygią lūpų liniją, blankius veido bruožus galima padailinti ilgalaikėmis grožio procedūromis.
„Ilgalaikis makiažas atliekamas antakių, lūpų, akių vokų srityje. Procedūros metu reikiamos spalvos pigmentas suleidžiamas į poodį. Tai atliekama aparatu su įstatoma adatėle, primenančiu rašiklį. Vidutiniškai procedūra užtrunka apie 2 valandas. Naudojami skausmo malšinamieji vaistai, todėl diskomfortas neturėtų būti jaučiamas, – pasakoja A.Martyniukienė. – Tačiau kiekvieno žmogaus oda skirtingai jautri, tad kai kurios moterys darant ilgalaikį makiažą gali justi nemalonų dilgčiojimą, o galbūt ir nedidelį skausmą.“
Sutaupoma laiko ir pinigų
Statistikos duomenimis, keturios iš penkių šiuolaikinių moterų dekoratyvinę kosmetiką naudoja kasdien. Reikalingiausias priemones – blakstienų tušą, lūpų dažus, kontūro pieštukus – dailiosios lyties atstovės nuo 16 iki 65 metų perka ne rečiau nei 5 kartus per metus. Per gyvenimą vien grožio priemonėms išleidžiame kelis tūkstančius eurų!
Darydamosi makiažą kasdien užtrunkame keliolika minučių, o jei ruošiamės į vakarėlį ar svarbų renginį, laikas prie veidrodžio ištįsta ir iki valandos.
„Ilgalaikės grožio procedūros iš tiesų sutaupo daugybę laiko, nes atsibundate jau gražios. Belieka nusiprausti, pasitepti drėkinamuoju kremu, jei reikia, kremine pudra, ir viskas, – kalba manikiūrininkė ir kosmetikė. – Ilgalaikio makiažo kainos, palyginti su tuo, kiek laiko nereikės sukti galvos dėl dekoratyvinės kosmetikos, nėra labai didelės.
Suprantama, jos priklauso nuo pasirinktų paslaugų, jų kiekio, grožio salono, ilgalaikio makiažo specialisto. Vidutiniškai, nusprendus pasitobulinti lūpas, grožio salone sumokėsite nuo 120 iki 220 eurų. Kiek mažesnis kainų svyravimas norint pasigražinti akių vokų liniją – nuo 150 iki 200 eurų. Na, o ryškiems, tankiems antakiams reikės nuo 80 iki 200 eurų.
Nors vienu kartu išleisti tokią sumą grožio procedūrai gali būti ir nelabai smagu, nepamirškite, kad ilgalaikis makiažas daromas maždaug 2–3 metams.“
Atidžiai rinkitės specialistą
Tikriausiai teko matyti interneto platybėse klaidžiojančių nekokybiškai atliktos ilgalaikės antakių procedūros nuotraukų, į kurias žiūrint maišosi juokas ir gailestis?.. Kad išėjus iš grožio salono nereikėtų slėptis nuo aplinkinių, labai svarbu savo grožį patikėti šios srities profesionalui.
„Ilgalaikis makiažas atliekamas daugelyje grožio salonų, tad ir specialistų labai daug. Jei nusprendėte rinktis ilgalaikio makiažo procedūrą, skirkite laiko tinkamo žmogaus paieškai. Labai svarbu, kad kosmetologas būtų baigęs parengiamuosius kursus, turėtų patirties šioje srityje, atsakytų į visus klientei iškilusius klausimus, aptartų procedūros eigą, jos rezultatą, įspėtų apie galimus nepatogumus.
Renkantis ilgalaikio makiažo specialistą, svarbi grožio salono reputacija, klienčių atsiliepimai, rezultatų nuotraukos. Žodžiu, atlikite „namų darbus“, nes, kaip minėjau, ilgalaikis makiažas laikosi net kelerius metus, – pabrėžia A.Martyniukienė. – Tikrai pasitaiko neprofesionalių specialistų, neišmanančių savo darbo ir padarančių įvairiausių klaidų. Tokiu atveju jas tenka taisyti tikriems ilgalaikio makiažo profesionalams. Klientei – tai dvigubos išlaidos ir ilgam sugadinta nuotaika.“
Nauja technologija
„Microblading (iš angl. mažas pjūvis) – tai nauja ilgalaikio makiažo technika. Procedūra atliekama įrankiu, kurį sudaro ne viena, o net 7–16 adatėlių. Iš ilgesnių ir trumpesnių brūkšnelių, imituojančių natūraliai augančius plaukelius, stengiamasi sukurti kuo tikroviškesnį antakių vaizdą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Ilgalaikis makiažas: didžiausios klaidos ryškinant akis ir lūpas. Pataria specialistė
Kiekvienas veidas yra unikalus, tad naudojant šią techniką suformuojama konkretiems žmogaus bruožams tinkama antakių forma. Procedūros ilgaamžiškumas priklauso nuo odos tipo, jos regeneracijos spartos, gyvenimo būdo, išorinių ir vidinių organizmo dirgiklių (kosmetinių priemonių, saulės, cheminių priemonių ir t. t.). Vidutiniškai procedūrą reikia atnaujinti po vienų metų.
Ją atliekant naudojami anestetikai, todėl didelio diskomforto jausmo nebūna. Pigmentai blunka tolygiai, todėl baigus matyti tik nedidelis paraudimas.
Po procedūros moterys gali džiaugtis itin natūraliai atrodančiais antakiais, nes ši technika geriausiai imituoja tikrus plaukelius“, – patikina specialistė.
Blakstienos kaip reklamoje
Net ir pasidažius brangiausiu tušu, jos dažniausiai netampa siekiančios dangų, tankios ir viliojančios kaip reklamoje. Tačiau blakstienų priauginimo procedūra garantuoja, kad turėsite būtent tokias.
„Priaugintos blakstienos paryškina akių formą, o žvilgsnis tampa itin išraiškingas. Procedūra trunka apie 2–3 valandas, o rezultatas išlieka apie mėnesį. Kad priaugintos blakstienos būtų visuomet gražios, kas 2–4 savaites reikėtų atlikti korekciją, – sako pašnekovė. – Blakstienų priauginimas kainuoja nuo 20 iki 40 eurų. Priaugintų blakstienų koregavimas (papildymas) nuo 15 iki 25 eurų.
Jei pasirenkamas klasikinis blakstienų priauginimas, viena dirbtinė blakstiena klijuojama prie vienos natūralios. Jei apimties, tankumo suteikiantis (angl. volume), ant vienos natūralios blakstienos klijuojamos 2–6 dirbtinės. Prieš klijuojant suformuojamas taisyklingai prasiskleidęs kuokštelis, mirkomas į klijus ir klijuojamas ant vienos natūralios blakstienos. Tokiam blakstienų priauginimui naudojamos labai plonos dirbtinės blakstienos.
Priaugintų plaukelių priežiūra nėra labai sudėtinga. Atlikus procedūrą 24 valandas patariama nedrėkinti akių. Vėliau netepti odos aplink akis riebiais kremais, akių makiažą valyti prausikliu ar losjonu, nenaudoti pienelių ir (ar) aliejukų. Geriau vengti blakstienų tušo, rečiau lankytis pirtyse, saunose, nes priaugintos blakstienos ir joms prilipdyti naudojami klijai nėra atsparūs karščiui.“
Nepriekaištingas manikiūras
Ilgalaikis gelinis lakavimas – tikras išsigelbėjimas moterims, neturinčioms pakankamai laiko rūpintis nagų ir rankų priežiūra kiekvieną dieną. „Specialus lakas stingsta UV, LED šviesoje ir ant nagų laikosi 2–4 savaites – tai tikriausiai didžiausias ilgalaikio lakavimo pranašumas, – sako manikiūrininkė ir kosmetikė. – Ši procedūra labai praktiška, nes nulakuoti nagai išdžiūva akimirksniu.
Ilgalaikis gelinis lakavimas nekenkia natūraliems nagams, jei procedūra atliekama kokybiškai, nepažeidžiant jų plokštelių, renkantis kokybiškas priemones. Norint pašalinti gelinį laką, naudojama speciali priemonė, tada nagų paviršius sušiaušiamas dilde, kad taptų matinis. Jie padengiami specialiu valikliu, maždaug po 10 min. gelinis lakas suminkštėja ir yra pašalinamas specialiu saugiu įrankiu.
Kad nagai būtų sveiki ir gražūs, maiste turi netrūkti vitaminų ir mineralų (A, B, C, D, E, geležies, cinko, sieros, kalcio). Jei nagai silpni, lūžinėja, sluoksniuojasi, atgaivinti juos galima pamirkius šilto aliejaus vonelėje, naudojant specialų nagų ir odelių aliejuką, lakuojant specialiomis priemonėmis, skirtomis nagams stiprinti, kaskart palepinant rankas parafino vonele.
Visgi, jei natūralūs nagai yra labai silpni, išsausėję, sluoksniuojasi, kad ir kaip norisi, gelinio lakavimo procedūra nepatartina. Pirmiau išsigydykite, sustiprinkite nagus, ir tik tada jau galima galvoti apie jų ilgalaikį grožį.“