Iliuzionistas Mantas Wizard per karantiną „sumušė“ asmeninį skaitymo rekordą: dalijasi rekomendacijomis

Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.
Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

„Per karantiną perskaičiau 13 knygų – gaunasi toks magiškas skaičius. Kai kurias jų tik baiginėju, nes vienu metu skaitau po kelias“, – sako iliuzionistas Mantas Žmuidinavičius-Wizard, kuris sustojus įprastam gyvenimui, nusprendė „sumušti“ savo asmeninį knygų skaitymo rekordą.

„Norėjau pasidomėti dalykais, kurie visada intrigavo, tačiau tam reikėjo skirti dėmesio ir laiko. Anksčiau jo vis pritrūkdavo“, – Žmonės.lt pasakoja Mantas Žmuidinavičius-Wizard.

Karantino metu truputį stojo Manto darbai, todėl savo dienas ji nusprendė išnaudoti prasmingai. 

Kai kas nors klausia, atvirai sakau – neturėjau nei vienos nuobodžios dienos

„Kai kas nors klausia, atvirai sakau – neturėjau nei vienos nuobodžios dienos. Jei per darbus negalėdavau susikaupti, tai pasaulį užklupus krizei, galėjau sau leisti perkaityti nemažai naujų knygų arba tokių, kurias jau buvau skaitęs ir nusprendžiau imtis iš naujo.“ 

Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.
Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.

Anksčiau Vilniaus universitete Mantas įgijo du aukštuosius, baigė psichologijos ir filosofijos specialybes. Tad per aštuonerius studijų metus, jam reikėdavo skaityti nemažai išties rimtų, sudėtingų tekstų.

Labai norėjau įgauti analitinės psichologijos žinių, tad ėmiausi šveicarų psichiatro Carlo Gustavo Jungo knygų

„Paskutiniuoju metu skaitymą buvau apleidęs, dėmesį išbarsčiau kasdieniams reikalams, darbams. 

Labai norėjau įgauti analitinės psichologijos žinių, tad ėmiausi šveicarų psichiatro Carlo Gustavo Jungo knygų, kurios yra išties sudėtingi dariniai, net ir turint psichologo išsilavinimą. Jo knygos apjungia istoriją, kultūrą, psichoanalizę, mitologiją ir įvairias kitas temas į vieną labai įdomią, bet sudėtingą sistemą. C. G. Jungu žavėjausi nuo studijų laikų, net savo darbą apsigyniau iš šios psichologijos srities. Pradėjus skaityti jo darbus, ėmiausi ir kitų lengvesnių arba kitos srities knygų. Taip jau yra, kad Jungo tekstai sudėtingi ir kartais reikia nuo jų pailsėti, tad pertraukomis skaičiau kitas knygas. Visad norėjau daugiau sužinoti apie meno istoriją, pavyzdžiui, elementariai mokėti atskirti impresionizmą nuo siurrealizmo. Taip vienu metu keliavau per kelias knygas“, – pasakoja Mantas.

Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.
Mantas Wizard/Asmeninio archyvo nuotr.

Tiek informacijos susisteminti M. Wizard buvo didžiulis darbas. Iliuzionistas neslepia, jog skaito gan lėtai, dėmesingai 

Geriausia skaityti vakarais, kai telefonas nutilęs ir nėra trukdžių

„Geriausia skaityti vakarais, kai telefonas nutilęs ir nėra trukdžių. Karantino metu planuodavau dieną ir skaitymui skirdavau konkretų laiką. Taip pavyko išlaikyti tvarką ir judėti tolyn“, – atvirauja jis. 

Dauguma perskaitytų Manto knygų filosofinės ar psichologinės, tačiau visiems jis rekomeduoja perskaityti šiuos kūrinius: 

Kristina Sabaliauskaitė „Petro Imperatorė“ – „Taip, ši knyga dabar ypatingai populiari ir buvo smalsu ją perskaityti. Tai puikus istorinis romanas, meistriškai parašytas, nutiesiantis ir laiko ir geografinius tiltus.“

Albertas Camius „Sizifo mitas“ – „Tai knyga, kuri geriau nei kokia populiariosios psichologijos kūrinys kalba apie mūsų gyvenimą, jo prasmės paieškas ir jo iššūkius. Tai egzistencializmo srities filosofo, prancūzų rašytojo darbas, mane sužavėjęs studijų laikais ir vis dar žavintis aiškiomis tiesomis ir geromis įžvalgomis.“

Lucijus Seneka „Laiškai Lucilijui“ – „Žinau, daugelis sakys, skaitėme mokykloje. Neįtikėtina, kiek dalykų parašytų prieš du tūkstančius metų vis dar labai aktualu mums. Net nustebau skaitydamas jo patarimus laiko planavimo klausimu, garbės ir kitais dalykais. Tai amžini patarimai šiuolaikiniam žmogui.“

Camille Paglia „Glittering Images“ – „Knyga apie meno istoriją su geromis jų iliustracijomis. Autorė gyvai pasakoja apie garsiausius meno kūrinius ir jų atsiradimo kontekstą. Tai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti kiekvienam.“

Erich Neumann „The Orgins and History of Consciuousness“ – „Viena sudėtingiausių ir įspūdingiausių psichologijos knygų, kurias man yra tekę skaityi. Knygoje asmens sąmonės evoliucijos stadijos, mitologinis kontekstas, archetipai, simboliai ir analitinė Jungiškoji teorija susijungiami į vientisą sistemą.“

Kai tenka palaukti odontologo laukiamajame, prieš renginį ar panašiai, išsitraukiu knygą ir ją paskaitau

„Mano patarimas – visada turėti šalia knygą, aš pats bent vieną vežiojuosi kuprinėje. Kai tenka palaukti odontologo laukiamajame, prieš renginį ar panašiai, išsitraukiu knygą ir ją paskaitau, išnaudoju tą laiką. Žinoma, mūsų gyvenimo tempas dėmesingą knygų skaitymą, manau, daro prabanga. Didelis podcast’ų pouliarumas rodo, kad dirbant ar kažką veikiant, klausytis ir priimti informaciją tampa patogiau ir populiariau. Visgi, man knyga turi savo romantikos.“