Ilona Juciūtė-Čibirkienė apie kolegas televizijoje: „Jie yra mano kačiukai“

Laidos „Maisto kelias“ filmavimas / tomasfoto.lt
Laidos „Maisto kelias“ filmavimas / tomasfoto.lt
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Naujoji TV3 kulinarinių kelionių laida „Maisto kelias“ įsibėgėja – šeštadienį televizijos žiūrovų lauks jau trečioji ekspedicija. Šįkart laidos vedėjų Ilonos Juciūtės-Čibirkienės, Gidono Šapiro-Bilo ir Dilano Dampella Gamage lauks net dvi – Telšių ir Tauragės – apskritys, kurios išskirtinės ne tik savo gamta, architektūra, bet ir unikaliu kulinariniu paveldu. Laidos vedėjų trijulė leisis į neeilinę kelionę, kupiną ne tik neatrastų skonių, bet ir naujų žinių.

Kiekvieną šeštadienio rytą televizijos žiūrovus iš lovos kelia trys gero maisto ekspertai – kulinarė, laidos „Virtuvės istorijos“ vedėja Ilona Juciūtė-Čibirkienė, šefas iš Šri lankos Dilan Dampella Gamage ir legendinės grupės ŽAS narys Gidonas Šapiro-Bilas.

Trijulė pasiryžo apkeliauti visas dešimt Lietuvos apskričių, aplankyti geriausius jų kulinarinius objektus, susipažinti su ilgaamžėmis maisto tradicijomis bei išragauti autentiškus patiekalus, būdingus tik tam regionui.

Ilgos kelionės „Maisto kelio“ kūrybinę komandą taip suartina, jog vieni kitiems komandos nariai tapo tarsi antra šeima. Laidos vedėjai negaili vienas kitam ne tik gražių žodžių, bet ir itin malonių kreipinių. Pastaruosius ypač mėgsta žavioji Ilona. „Mano mieli kačiukai!“, – taip meiliai ji labai dažnai kreipiasi į savo kolegas.

Komandos nariai už kadro, besidarbuojantys montažinėje, netruko pastebėti šio mielo Ilonos kreipinio ir nusprendė sukurti nuotaikingą vaizdo klipą, kuriame į kolegas šefė kreipiasi šiuo žodžiu.

Telšių ir Tauragės apskrityse – negirdėtos istorijos ir neatrasti skoniai

Kelionę po Telšių ir Tauragės apskritis itin susidraugavusi vedėjų trijulė pradės Plungėje, neeiliniu grožiu ir kultūrine veikla garsėjančiuose Oginskių rūmuose. Bene svarbiausias šio įspūdingo parko teritorijos akcentas – italų neorenesanso stiliaus rūmai bei neogotikos stiliaus žirgynas. Ne veltui šis dvaras vadinamas Lietuvos Versaliu.

„Tokia maža šalis, bet tiek daug gražių dvarų!“ – Oginskių rūmuose nuostabos neslėps šri lankietis Dilanas, atvykęs čia pirmą kartą.

Laidos „Maisto kelias“ filmavimas
Laidos „Maisto kelias“ filmavimas / tomasfoto.lt

Čia daugiau nei prieš dvidešimt metų įsikūrė Žemaičių dailės muziejus, kuris kaupia ir eksponuoja žemaičių dailininkų kūrybą. Muziejaus gidė Danutė Einikienė, komandai aprodžiusi rūmų parką ir papasakojus rūmų istoriją, pakvies apsilankyti iki spalio mėnesio veikiančioje unikalioje menininkų Indrės Stulgaitės-Kriukienės ir Remigijaus Kriuko meninio stiklo parodoje „Monologai“.

Po apsilankymo Oginskių rūmuose vedėjų lauks skanūs ir sotūs pietūs tikrame Žemaitijos perle. Unikalioje Žemaitijos parko teritorijoje, prie Platelių ežero įsikūrusioje sodyboje „Po Ąžuolais“ laidos komandą pasitiks šeimininkas Virginijus Leliuga, kuris pakvies paragauti ką tik iš krosnies ištraukto tikro žemaitiško bulvių plokštainio. Dilanas šį autentišką gardėsi ragaus pirmą kartą, todėl jo lauks staigmena.

„Žemaitijoje yra tokia tradicija – pirmą kartą ragavusiems kugelį duodama su mediniu šaukštu per galvą“, – atskleis Plungės turizmo ir verslo centro direktorė Sandra Kasmauskienė, leisdama Bilui pakrikštyti savo kolegą.

Tačiau „Maisto kelio“ trijulė ne tik ragauja kulinarinius regiono patiekalus, bet ir domisi kaip prasideda produktų kelias iki mūsų stalo. Tad atvykus į Tauragę komanda lankysis viename svarbiausių šio regiono maisto pramonės verslų – „Vilkyškių pieninėje“.

Laidos „Maisto kelias“ filmavimas
Laidos „Maisto kelias“ filmavimas / tomasfoto.lt

Mažoji Lietuva nuo seno garsėja giliomis pienininkystės tradicijomis. Būtent čia prieš daugiau nei 200 metų prasidėjo legendinio Tilsit sūrio istorija. „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius pasitikęs svečius ne tik papasakos pieninės įsikūrimo istoriją, aprodys sūrių gaminimo ir nokinimo patalpas, bet ir apskleis įdomių faktų. Pasirodo, į pieninę kasdien atkeliauja net 450 tonų pieno, o pagaminama – per 50 tonų sūrio!

„O ar žinot, kodėl „Vilkyškių pieninės“ simbolis katinas yra užsimerkęs? Jis geria pieną ir kaifuoja“, – šmaikštaus generalinis direktorius G. Bertašius.

Pažinę sūrių gamybos subtilybes ir priragavę gardžiausių sūrių ir kitų pieno gaminių, laidos komandos nariai keliaus į kitą unikalų objektą Mažojoje Lietuvoje – prieškario laikus menančią sodybą „Mociškių palivarkas“.

Sodybos šeimininkas Sigitas Stonys ne tik papasakos apie Mažąją Lietuvą, jos istoriją bei kulinarines tradicijas, bet ir pakvies paragauti tik šiam kraštui būdingų tradicinių patiekalų – šiupinio, vofelių, kuchenų, tijos bei kafijos.

„Aš ne tik neragavęs, bet ir niekad negirdėjau tokių pavadinimų“, – stebėsis Dilanas naujais kulinariniais atradimais.