„In memoriam“ Almai Adamkienei: atsisveikinimas su širdžių karaliene

„Dariau viską taip, kaip jaučiau. Kaip sakė širdis“, – kukliai, santūriai, su jai būdingu ramumu į klausimą, koks tai darbas būti prezidento žmona ir pirmąja šalies ponia, tąkart atsakė ponia Alma ADAMKIENĖ (1927–2023). Šiuose paprastuose žodžiuose tilpo visas jos gyvenimas.

Alma Adamkienė / Džojos Gundos Barysaitės nuotrauka
Alma Adamkienė / Džojos Gundos Barysaitės nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
2023-05-24 14:04
AA

Ši netektis Lietuvai turbūt prilygsta karalienės Elizabeth II – Didžiajai Britanijai. Kažin ar artimiausiu metu dar turėsime tokią širdžių karalienę – šį vardą pelniusią už gerumą, eleganciją, rafinuotumą, kuklumą ir išmintį, už stojišką laikyseną, už savo vertės pojūtį ir gebėjimą kiekvienoje vietoje būti lyg sau skirtoje.

Prezidento Valdo Adamkaus žmona, pirmoji šalies ponia, filantropė, labdaringos veiklos iniciatorė, elegancijos ir stiliaus etalonas... Tiek daug gražiausių epitetų tinka poniai Almai. Ir vis tiek švelniausiai jos vardas visada skambėjo buvusio šalies prezidento Valdo Adamkaus lūpose.

Žurnalas Žmonės 2023/21

Žurnalistai žino: Jo Ekscelencija retai interviu sakydavo „žmona“ ar „sutuoktinė“ – vadindavo vardu kaip lygiavertį draugą ir viso gyvenimo bendrakeleivį. Prieš dvejus metus, rugsėjo 1-ąją, Alma ir Valdas Adamkai dar atšventė 70-ąsias vestuvių metines. „Jei kartu eini per ugnį ir vandenį, vienas kitą supranti, gerbi ir myli – metų neskaičiuoji“, – viename interviu yra sakęs prezidentas. Šalia sėdinti ponia Alma tada pritarė: „Man atrodo, kad kitaip ir nebuvo. Visą laiką kartu gyvenome.“