Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė: „Auksas – ne tai, kas žiba, o tai, kas bėgioja aplink mus“

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė / Organizatorių nuotr.
Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-07-05 10:56
AA

Jau šį vakarą Kaune bus iškilmingai atidarytas didžiausias, pirmą kartą Baltijos šalyse vykstantis vaikų sporto renginys – Tarptautinės vaikų žaidynės 2017. Vesti iškilmingą ir įspūdingų pasirodymų kupiną žaidynių atidarymo ceremoniją patikėta Indrei Kavaliauskaitei-Morkūnienei ir Vytautui Rumšui jaunesniajam.

Abu ceremonijos vedėjai tikisi, kad visus šalies vaikus paskatins daugiau judėti ir sportuoti. Vytautas Rumšas įsitikinęs, kad bet koks sporto ir sportininkų laimėjimų viešinimas prisideda prie vaikų skatinimo judėti: „Jeigu per televiziją rodomas geras pavyzdys, nušviečiami vaikų pasiekimai, tai yra puikus skatinimas, motyvacija.

Nes judėjimas, bet kokia jo forma, yra tik į gera. Didžiausias šių laikų vargas, kad yra tiek išmaniųjų technologijų ir jos verčia tik sėdėti ir kaklą nulenkus braukyti pirštas. Sportas tikrai tampa aktualus, kai yra tiek pagundų nejudėti. Aš pats taip pat sportuoju. Mano ir darbas gana aktyvus: būna po spektaklio važiuoju, o visas kūnas nusėtas mėlynių“.

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė ir Vytautas Rumšas jaun. / Organizatorių nuotr.

Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė itin džiaugiasi ir proga grįžti į gimtąjį miestą: „Turbūt neatsitiktinai mano vedamuose projektuose vis dažniau aplink mane sukasi vaikai. Tarptautinėse vaikų žaidynėse pirmąjį kartą 2010 metais Bahreino mieste Manamoje pasaulis išgirdo apie mūsų auksinę žuvelę Rūtą Meilutytę.

Bet auksas – ne tai, kas žiba, o tai, kas bėgioja aplink mus ir kartais garsiai rėkia, visada žino, ko nori ir moko mus džiaugtis, nes jie iš tikrųjų žino, kad svarbiausia – dalyvauti. Džiaugiuosi, kad tokia nuostabia proga – vaikų žaidynių atidarymo ceremonijai – ir pati grįžtu į savo vaikystės miestą Kauną“, – sakė Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė.

Įspūdingoje žaidynių atidarymo ceremonijoje – būsimos sporto legendos ir ryškiausios scenos žvaigždės: Jurgis Didžiulis, Iglė, „Thundertale“, Monika Pundziutė, Karina Krysko, Ieva Zasimauskaitė, Puszas, mažoji būgnininkė Fausta bei renginio vedėjai – Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė ir Vytautas Rumšas.

Liepos 4–9 dienomis Kaunas turi išskirtinę galimybę surengti vaikų olimpiada vadinamas Tarptautines vaikų žaidynes (International Children's Games), kurios kiekvienais metais vyksta vis kitame pasaulio mieste.

Tarptautinių vaikų žaidynių veidu ir ambasadore sutiko tapti olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, kurios žvaigždė pirmą kartą sužibo būtent šiose varžybose 2010 metais vykusiose Bahreino mieste Manamoje.