Indrė Kavaliauskaitė nusprendė mokytis pilotavimo: „Baisu man tik viena – švaistyti laiką“

Indrė Kavaliauskaitė / Ž.Gedvilos ir I.Gelūno nuotr.
Indrė Kavaliauskaitė / Ž.Gedvilos ir I.Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-17 15:10
AA

„Šiek tiek užtrukau, kol sugebėjau atrasti gyvenime vietą savo svajonėms“, – sako televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė (31). Dviejų vaikų mama praėjusių metų pabaigoje nutarė siekti piloto licencijos. Indrė šypsosi, kad nors prisijaukinti lėktuvo vairalazdę nelengva, atsiveriančios dangaus platybės atsveria viską.

Mokslus „Airhub“ pilotų rengimo centre I.Kavaliauskaitė pradėjo spalio mėnesį, kai Lietuvoje jau buvo kalbama apie antrąją korinaviruso bangą. Portalui Žmonės.lt televizijos laidų vedėja pasakoja, kad tik karantinui pristabdžius įvairius projektus, ji sugebėjo rasti laiko savo svajonei.

„Aš negalvojau, kad kai tau yra virš 30 metų, turi darbą ir vaikų, mokytis pilotavimo apskritai gali būti įmanoma. Mano kalendorius ištisus metus būdavo pripildytas privačiais renginiais ir laidų filmavimais, bet štai pasaulis sustojo, o aš mėgstu bėgti. Visai netikėtai sužinojau, kad egzistuoja privačios mokyklos ir štai atsiradau AirHub Aviation school. Jei ne karantinas, tokios prabangos sau turbūt nebūčiau leidusi“, – atvirauja Indrė.

Indrė Kavaliauskaitė / Žygimanto Gedvilos nuotr.
Indrė Kavaliauskaitė / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Dėl koronaviruso pandemijos pilotavimo mokslai daugiausia vyksta nuotoliniu būdu. Indrė šypsosi, kad yra stropi mokinė – kiekvieną užduotį siekia atlikti puikiai.

„Mokslui skiriu tikrai nemažai laiko, nes tam reikia tikrai daug pastangų. Stengiuosi atsakingai žiūrėti į kiekvieną užduotį“, – teigia televizijos laidų vedėja.

I.Kavaliauskaitė pasakoja, kad jau keletą mėnesių besimokant pilotavimo, pamažu nyksta ir visos baimės – moteris atliko jau dešimt lėktuvo nusileidimų.

„Dabar baisu man tik vienas dalykas – švaistyti laiką nieko nedarant, todėl stengiuos susirasti veiklos, kuri džiugintų. Nors drąsiai dar turbūt ilgai nesijausiu, bet mes su lėktuvu Diamond40 po truputį imame susidraugauti ir kiekvieną kartą, kai nors truputį geriau pavyksta – pasidžiaugiu tarsi savo maža pergale“, – šypsosi ji.

Indrė Kavaliauskaitė / Irmanto Gelūno nuotr.

Paklausus, kaip artimieji reagavo į jos užsidegimą mokytis lėktuvo pilotavimo, Indrė nusijuokia, kad šeima jau pripratusi prie netikėtumų.

„Galbūt per daug metų juos jau įpratinau, kad kartas nuo karto imu ir sugalvoju labai keistų idėjų. Iš pradžių, žinoma, pakraipė pirštus prie smilkinio, bet kaip tave mylintys žmonės gali nesidžiaugti, kai mato degančias iš džiaugsmo akis.

Iš tiesų, šiek tiek užtrukau, kol sugebėjau atrasti gyvenime vietą savo svajonėms. Gal to visiems dabar ir norėčiau palinkėti – didžiausi pasiekimai užgimsta drąsių žmonių mintyse. Be atsikalbinėjimų: tai kvaila, tai juokinga, be „ką žmonės pasakys“. Tegul sako ką nori, jei žmogus neužtikrintas ir nepasitiki savimi, jis ieškos ženklų ir pritarimo aplinkoje, o kai tiki savimi – žvaigždės teisingai išsidėsto danguje, tai nebereikia niekieno palaiminimo ar leidimo. Darai, nes nori“, – sako Indrė.

Pasak I.Kavaliauskaitės, pilotavimo mokslai gali trukti nuo pusės iki daugiau nei vienerių metų, o tai priklauso nuo paties mokinio atkaklumo.  Kol kas mokymosi procesu besimėgaujanti televizijos laidų vedėja neatmeta galimybės, jog šie aviacijos kursai dar nėra pabaiga.

„Noriu sau palinkėti nesustoti, etapas po etapo mokytis vis daugiau ir siekti aviacijoje kuo aukščiau. Bet kaip bus – laikas parodys. Dabar tiesiog mėgaujuosi procesu ir kiekvienu skrydžiu.“

Indrė Kavaliauskaitė (41 nuotr.)
+35