Indrė Stonkuvienė, Beata Tiškevič, Dovilė Grigienė. Ko šiandien nori moterys?

Indrė Stonkuvienė, Beata Tiškevič, Dovilė Grigienė
Indrė Stonkuvienė, Beata Tiškevič, Dovilė Grigienė
Šaltinis: Žmonės
2018-10-30 12:00
AA

Prieš šimtą metų, kai Lietuvos moterys įgijo teisę balsuoti, jų vieta buvo neabejotinai žemiau nei šiandien. Tačiau nusikratyti stereotipų vis dar sunku – tam kartais nepakanka ir šimtmečio. „Visi turime pasistengti, kad mūsų balsas Lietuvoje būtų išgirstas“, – įsitikinusios žinomos moterys, kurioms „lygios teisės“ nėra vien skambūs žodžiai.

Televizijos laidų vedėja Indrė STONKUVIENĖ (32) nesuskaičiuotų, kiek kartų girdėjo repliką „Nedera taip elgtis“. „Mėgstu pajuokauti, kartais ir juodai: tuomet aplinkiniai apstulbsta, nes mūsų visuomenėje moterys negali būti komikės – tik vyrai.“ Dar jai nuolat prikaišiojama, kad daug dirba, o labiausiai – kad šiuo metu dirba daugiau už savo vyrą ir dar patiki jam rūpinimąsi vaikais. „Tačiau toks yra mūsų pasirinkimas, – ramiai atsako nepatenkintiesiems. – Nėra blogai kartais apsikeisti vietomis – kalbu apie partnerystę, o ne lytiškumą.“

Smurto prieš moteris tema aktorei, radijo laidų vedėjai, projekto „Nebegėda“ vienai iš įkūrėjų Beatai TIŠKEVIČ (29) skaudžiai artima. Užaugusi smurtinėje aplinkoje, matė smurtą nuo mažų dienų. Kai skambindovo į policiją prašyti pagalbos, jos klausdavo: „O ar labai muša?“ „Būdama septynerių nežinojau, kiek yra „labai“. Nežinojau, kaip jiems pasakyti, kad manimi patikėtų... Visiškai nesijaučiau saugi. Manau, vaiku turi rūpintis ne tik tėvai, bet ir mokykla, bendruomenė. Ir moteriai, kuri patiria smurtą, turime padėti visi.“

„Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė GRIGIENĖ (41) neretai pristatoma kaip „moteris, įsiveržusi į vyrišką bankininkų pasaulį“. Tik šis epitetas nėra teisingas. Dovilė per prievartą nesiveržė: postas jai buvo pasiūlytas dėl kompetencijos ir lyderės savybių. Tačiau retkarčiais dar pasitaiko situacijų, kai atvykus į susitikimą vyrai su ja tik persimeta keliais žodžiais ir dairosi, su kuo kalbėtis apie rimtus reikalus. Išgirdę jos pareigas, iškart pakeičia toną. „Istoriškai susiklostė, kad moters vieta buvo namie prie puodų ir vaikų. Betgi laikai pasikeitė.“

Interviu bei fotosesija – naujausiame žurnale „Žmonės“.