Indrė Stonkuvienė susipažino su ypatinga mama: jos vienintelis noras – susirasti darbą

Indrė Stonkuvienė su Milgina / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

„Šiuolaikinėje visuomenėje moterims, auginančioms neįgalius vaikus, yra beprotiškai sunku. Tikiu, kad joms privalome padėti kabintis į gyvenimą”, – teigia televizijos laidų vedėja ir iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė. Šį kartą garsi moteris susipažino su ypatinga mama, auginančia neįgalų sūnelį. Jos vienintelis noras mokytis ir susirasti darbą.

Nors Milginai tik 22-eji, ji prisipažįsta, kad suaugti teko labai greitai. Beveik 4-erių jos sūnui Aronui diagnozuoti itin rimti nepagydomi sutrikimai. Būtent Miglina tapo #MoterųPasaulyje iniciatyvos lapkričio 14 d. Marijampolės renginio heroje.

Kaip sako pati renginio herojė, žinia apie mažylio sveikatos problemas užklupo netikėtai. „Nėštumo metu viskas buvo gerai. Tik kai pagimdžiau mažylis beveik neverkdavo arba verkdavo labai tyliai. Taip pat pastebėjome kreivas pėdutes. Po to jis pradėjo vis sunkiau kvėpuoti, dusti. Pradėjus tirti Aronuką, paaiškėjo, kad jis turi vadinamąjį vilko gomurį, kreivapėdystę ir smegenų patologiją“, – pasakojo Miglina.

Indrė Stonkuvienė su 4-erių Aronu / Organizatorių nuotr.

Šiuo metu herojės sūnus gali kvėpuoti ir valgyti tik vamzdelių pagalba. Kol kas gydytojų prognozės liūdnos – mažylio diagnozė yra nepagydoma. Šalia vaikelio reikia būti nuolatos: „Pats Aronas nemoka nieko, bet vilties neprarandu ir stengiuosi suteikti jam kuo įmanoma geresnį gyvenimą. Tik vis juokiuosi, kad namai man yra kalėjimas be grotų.“

Indrė Stonkuvienė su Milgina / Organizatorių nuotr.

Vos 18-kos mažylio susilaukusi Miglina sako, kad didžiausia jos svajonė mokytis kokio nors amato, kad ilgainiui jis galėtų tapti hobiu bei pragyvenimo šaltiniu. Svarbiausia tai, kad dirbti mergina galėtų iš namų. Paklausta, kokia veikla tai galėtų būti, herojė prasitarė, kad kažkada svajojo apie blakstienų priauginimo mokymus.

Indrė Stonkuvienė su 4-erių Aronu / Organizatorių nuotr.

„Labai džiaugdamiesi Miglinai dovanojame jos svajonę – blakstienų priauginimo kursus pas meistrę Dominyką Čebatoriūtę studijoje „Beauty Lounge” Marijampolėje. Dėkojame meistrei Dominykai! Už šią dovaną esame dėkingi mūsų draugams Gentle day, Cedralex ir Evergetikon Lietuva. Taip pat ačiū Nashi Argan Lithuania ir naujiesiems mūsų draugams #teatess. Primename, kad šie socialiai atsakingi verslai padeda mūsų renginio herojai eiti savo tikslo link“, – sakė televizijos laidų vedėja I. Stonkuvienė.

Daugiau informacijos apie artimiausius iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginius rasite ČIA.

Skaitykite daugiau