Indrė Urbanavičienė: Kosmetika – kas tinka moterims, tinka ir vyrams?
Kuo skiriasi vyrams ir moterims skirta kosmetika? Ar gali vyrai naudoti moteriškas grožio priemones ir atvirkščiai? Ar vyriška kosmetika tikrai geriau pasirūpina vyrų oda? Padėsiu rasti atsakymus į šiuos klausimus ir kartu paneigsiu keletą populiarių mitų.
Ne iš vienos draugės teko girdėti istorijų, kaip vyrai šeimininkauja jų kosmetikos lentynose: atsukę brangaus kremo indelį, savo dideliais pirštais kabina neįsivaizduojamai didelį kiekį ir juo tepasi. Ir tai kartojasi nuolat! Greitai dingsta ne tik skaudžiai brangūs veido kremai ir serumai, bet ir kūno bei rankų kremai, „išgaruoja“ šampūnai. Tiesa, pastaruoju metu tikrai padidėjo vyriškos kosmetikos pasirinkimas ir panašių istorijų girdžiu mažiau, vyrai mielai renkasi „vyrišką“ kosmetiką, tačiau tikrai yra tokių, kurie ir toliau „vagiliauja“ mylimųjų grožio lentynose ir nesuka sau dėl to galvos. O galbūt tai nėra taip blogai, jei nevertinsime fakto, kad moterims dėl to tenka dažniau pirkti kosmetikos priemones?
Taigi kyla visiškai natūralus klausimas: kuo skiriasi vyrams ir moterims skirta kosmetika? Ar gali vyrai naudoti moteriškas grožio priemones ir atvirkščiai? Ar vyriška kosmetika tikrai geriau pasirūpina vyrų oda? Visų pirma – truputis teorijos apie fiziologinius vyrų ir moterų odos skirtumus. Nenoriu pasirodyti šiurkšti moterims, bet vyrams ir su oda pasisekė labiau. Jų oda yra storesnė už moterų, o vyriškieji hormonai padeda palaikyti tinkamą drėgmės pusiausvyrą ir stipriau stimuliuoja riebalų gaminimą, todėl vyrai rečiau kenčia nuo odos išsausėjimo. Dėl aktyvesnio elastino ir kolageno skaidulų gaminimo jų oda yra tvirtesnė ir elastingesnė, dėl žemesnio odos pH juos rečiau kamuoja aknės problemos.
Vyrų oda ne tokia lepi, ji atsparesnė išorės poveikiui, reikalauja mažiau priežiūros ir sensta vėliau nei moterų.
Galėčiau išvardyti ir daugiau privalumų, bet nebenoriu gadinti nuotaikos moteriškajai giminei, todėl apibendrindama tiesiog konstatuosiu faktą, kad vyrų oda ne tokia lepi, ji atsparesnė išorės poveikiui, reikalauja mažiau priežiūros ir sensta vėliau nei moterų. Tačiau bet kokiu atveju ji sensta ir faktas tas, kad mažiau prižiūrima vyrų oda sensta greičiau. Moteris, nuo jaunystės puoselėjanti savo odą, vyresniame amžiuje atrodys tikrai geriau nei bendraamžis vyras, pasitikėjęs genais ir neskyręs dėmesio odos priežiūrai.
Lyginant moterims ir vyrams skirtą kosmetiką, skirtumų tikrai yra, tačiau medžiagos naudojamos tos pačios. Vis dėlto vertindama priemones noriu atkreipti dėmesį, kad skirtos vyrams dažniausiai būna gerokai skurdesnės sudėties, jose naudojama daugiau kvapų – vadinasi, daugiau medžiagų, galinčių suerzinti odą ir sukelti alerginių reakcijų. Be to, vyriškos kosmetikos gamintojai ypač mėgsta naudoti alkoholį, dažniausiai – priemonėse po skutimosi, o ši medžiaga turi ne tik dezinfekuojamųjų savybių, bet ir neigiamą poveikį odai: sausina, ardo apsauginį barjerą ir drėgmės pusiausvyrą, lėtina odos atsinaujinimą. Kosmetinio alkoholio yra ir vyriškuose kremuose, pirmiausia, dėl to, kad jis skatina priemonę greičiau susigerti ir nepalieka jaučiamos plėvelės ant odos: juk vyrai nemėgsta laukti – jie nori pasitepti ir pamiršti.
Taigi, jei lygintume moterims ir vyrams skirtas odos priežiūros priemones, vyriškos tikrai yra prastesnės – jos gana paprastos, stipriai kvepiančios, sudėtyje turi gerokai mažiau odai naudingų medžiagų. Tad, mielosios, jei mylite savo antrąją pusę, labai nepykite, kad ji naudoja jūsų kosmetiką. O jei turite kantrybės ir žinių apie kosmetikos sudėtį, išrinkite savo vyriškiui švelnią ir odą tausojančią priemonę.
Indrė Urbanavičienė, seminarų lektorė ir knygos „Protingas grožis: švytinčios odos biblija“ autorė, „Driu Beauty“ kosmetikos kūrėja