Indrės ir Jogailos Morkūnų šeima reikalauja naujovių: gana tragedijų

Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienį Vilniuje buvo atidarytas virtualus muziejus, kuriame daugiasluoksnės kompiuterinės grafikos, lazerių ir projekcijų pagalba atkurta 700 metų sostinės istorijos. „Telia Vilniaus istorijos Nemuziejaus“ iškilmingame atidaryme apsilankiusių Indrės ir Jogailos Morkūnų nuomonė, kalbant apie švietėjišką funkciją turinčias atlikti traukos vietas, šiek tiek išsiskyrė.

„Lietuvos muziejai – tikra tragedija.“ – dėstė Jogaila. Vyras atkreipė dėmesį į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, kritikos negailėjo Gintaro muziejui ir prisipažino – nei vienas iš sostinės muziejų susižavėjimo jam iki šiol taip pat nekelė.

Argumentuodamas tokį drąsų pareiškimą žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas kliovėsi Edmundo Jakilaičio sūnaus Bernardo pavyzdžiu. Internetą užbombardavus susižavėjimo šūksniams, skirtiems atlikėjui Šventinis Bankuchenas ir jo kūriniui „Lietuvos repo istorija“, beveik neliko vaikų, kurie dainos eilučių nemokėtų mintinai. Tarp jų buvo Edmundo sūnus Bernardas. Būtent tai skatino kūrybingą tėtį galvoti apie šiuolaikiškesnio švietimo būdus.

Renginio akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Vaikų žalojimu laikau tai, kad eksponatų, kurių dauguma yra klastotė, jiems negalima liesti. Palyginus Lietuvos ir pasaulio muziejus... Mums dar labai toli“, – mąstė vyras.

J. Morkūnas džiaugėsi, jog geri bičiuliai Edmundas Jakilaitis ir Laurynas Šeškus ėmėsi klaidas taisyti. „Jų idėja įsteigti virtualų muziejų yra puiki.“

Kalbėdama ta pačia tema Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė pasirodė kiek švelnesnė. Įpynusi optimizmo ji prisiminė, kaip leido laiką su į Lietuvą atvykusia garsia elektroninės muzikos grupe „Scooter“. Šie vyrukai liko sužavėti Vilniaus Genocido aukų muziejumi. „Jiems ten patiko, sakė, kad įdomu. Aišku, dabar atrodo gan drąsus sprendimas vežti juos į šią vietą. Bet...Tai istorija, dauguma jos net nežino.“

Pora sutiko, kad metas lietuviams pradėti galvoti apie įdomesnius ir naujesnius būdus šviesti mokyklinio amžiaus vaikus. Juk naujausios technologijos dabar leidžia daryti stebuklus.

Naujame, virtualiai istoriją pasakojančiame muziejuje galima apsilankyti nuo birželio 2 d.

„Telia Vilniaus istorijos Nemuziejaus“ atidarymas (171 nuotr.)
+165
Skaitykite daugiau