Indrės Kavaliauskaitės energijos ir grožio paslaptis

Indrė Kavaliauskaitė / Įmonės atstovų nuotr.
Indrė Kavaliauskaitė / Įmonės atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-09-07 08:30
AA

Renginių vedėjos Indrės Kavaliauskaitės dienotvarkė – įtempta tarsi styga: vieną dieną ji veda įmonės atidarymo renginį, kitą – asmeninę šventę. Vieną dieną moteris dirba Šiauliuose, kitą – Klaipėdoje ar Marijampolėje. „Jau šiandien gyvenu gruodžio mėnesio planais“, – dalijosi dviejų vaikų mama.

Indrė neslėpė: ji alina organizmą labiau nei bet kuris kitas žmogus. Dažnai būna taip, kad pavalgo tik tada, kada gali, o ne tada, kada nori. Jos veido oda net ir karščiausią vasaros dieną 10–12 valandų būna su makiažu. Ne visada pavyksta ir gerai išsimiegoti, nes darbą kartais baigia tik vidurnaktį.

Nepaisant to – moteris tiesiog švyti, ji visuomet gerai nusiteikusi ir žvali.

„Daug kas manęs klausia, iš kur turiu tiek energijos. Tuomet atsakau: iš mažų dalykų, kuriuos galiu padaryti bet kokiomis sąlygomis. Vienas iš jų – tinkamas vanduo“, – atskleidė I. Kavaliauskaitė.

Kur ji nekeliautų ar dirbtų, su ja – visuomet didesnis ar mažesnis buteliukas natūralaus mineralinio vandens.

Toks paprastas dalykas, kaip vanduo, kartais savijautą pataiso geriau nei kas kitas.

„Nors ir kaip stengčiausi gyventi ir maitintis balansuotai, greitas gyvenimo tempas dažnai pakiša koją. Ir toks paprastas dalykas, kaip vanduo, kartais savijautą pataiso geriau nei kas kitas. Būna, kad suima snaudulys, lyg ir reikėtų puodelio kavos, o užtenka atsigerti vandens – ir energija sugrįžta. Arba kartais nuovargio akimirką, atrodo, suvalgyčiau šokoladuką – bet užtenka atsigerti vandens, ir nuovargis dingsta. Jau nekalbu apie vandens poveikį odai, grožiui“, – neslėpė I. Kavaliauskaitė.

Todėl į klausimą, ar jums svarbus vanduo, ji atsako klausimu: ar jums svarbi gera savijauta?

Daugiau domėtis vandeniu Indrė pradėjo laukdamasi pirmagimės Marijos. Iki tol jai nebuvo skirtumo, kokį vandenį gerti – iš čiaupo, filtruotą, mineralinį ar paprastą stalo vandenį.

Laukdamasi ji pajuto atsakomybę ne tik už save, bet ir už būsimą gyvybę – tuomet suprato, kad reikia gerti švarų, natūralų, be nitratų ir nitritų, mineralų prisotintą šarminį vandenį – taip jos namuose atsirado „Akvilė“.

„Viena yra girdėti raginimus gerti vandenį ir visai kas kita – patyrinėti jo sudėtį ir žinoti, kad kiekviena jo dalelė, kiekvienas lašelis atneša naudos organizmui.

Kuo daugiau skaičiau apie vandenį, tuo daugiau supratau, kad vanduo vandeniui nelygus.

Daugelis žmonių geria vandenį iš čiaupo – ir tikrai nieko blogo kartais jo atsigerti. Bet norint gauti daugiau naudos organizmui, labiau juo pasirūpinti, reikia gerti šarminį vandenį, kuris padeda atkurti organizmo rūgščių ir šarmų balansą – tai svarbu, nes organizmą rūgština stresas, kava, saldumynai, įvairiausi produktai.

Kitas svarbus aspektas – vanduo turi būti be nitratų ir nitritų. Man tai du svarbiausi dalykai renkantis vandenį. Todėl „Akvilė“ atsirado mano namuose, renginiuose, filmavimuose, automobilyje – visur, kur esu aš“, – kalbėjo moteris.

Šią vasarą ji atliko eksperimentą ir dar kartą įsitikino, koks svarbus yra vanduo.

Daugelis yra patyrę, kad po skrydžio lėktuvu apima nuovargio jausmas, norisi pailsėti, atsigauti. Taip įvyksta dėl to, kad lėktuve organizmas greitai dehidratuoja, mat oras jame gerokai sausesnis, negu Sacharos dykumoje. Dėl dehidratacijos organizme prasideda įvairūs sutrikimai – vieni žmonės pajunta nuovargį, kiti praranda koncentraciją, dar tretiems gali pradėti skaudėti galva, pasireikšti kiti nemalonūs pojūčiai.

„Perskaičiau apie tyrimą, kuris parodė: kad ir koks būtų skrydis – ar kelių valandų, ar ilgesnis – labai svarbu kas valandą išgerti 250 ml vandens.

Šiemet visa šeima skrisdami į Turkiją skrydžio metu gurkšnojome „Akvilės“ vandenį. Atskridome kupini jėgų – nebuvo nuovargio jausmo, tad vanduo tikrai padėjo. Nuo tada visiems savo draugams rekomenduoju lipant į lėktuvą pasiimti vandens arba nusipirkti lėktuve. Savijauta po skrydžio bus ženkliai geresnė“, – patarimu pasidalijo I. Kavaliauskaitė.

Kaip ji pripratino gerti vandenį vaikus – dukterį Mariją ir sūnų Aleksandrą?

„Vaikai mielai kartoja tai, ką daro tėvai. Jie mato, kad mama nuolat gurkšnoja vandenį, visur vaikšto su buteliuku, tad ir patys arba įsipila į gertuvę iš didesnio butelio, ar kur nors eidami pasiima „Akvilės“ buteliuką.

Jie visuomet žino, kur vanduo padėtas, nes aš neperku po vieną buteliuką – perku didelėmis pakuotėmis. Namuose vanduo yra savaime suprantamas dalykas – kaip iš namų neišeiname be batų, taip neišeiname ir be vandens“, – apie įpročius pasakojo Indrė.

Indrės Kavaliauskaitės dukra Marija / Asmeninio archyvo nuotr.

O kaip su saldžiais gėrimais? Ar jų būna jų namuose?

„Natūralu, kad per gimtadienius ar kitas šventes ant stalo būna ir saldesnių gėrimų. Stengiuosi vaikams nieko nedrausti, tiesiog susitarėme, kad saikas yra svarbiausias dalykas.

Marija negeria gazuotų gėrimų, jai neskanu: vanduo ir obuolių sultys yra du mėgstamiausi jos gėrimai.

Aleksandras mėgsta gazuotus gėrimus. Pasiūliau jam silpnai gazuotą „Akvilės“ vandenį su skoniais, ir jam patiko – tai puiki ir sveika alternatyva saldiems gėrimams“, – patikino moteris.

Ji puikiai žino, kad tai tas pats „Akvilės“ šaltinio vanduo, kuriame yra natūraliai ištirpusių mineralų, jame nėra cukraus, angliavandenių ar kalorijų. Tik trys ingredientai: mineralinis vanduo iš šaltinio šalia Druskininkų, natūrali vaisių ar uogų esencija ir angliarūgštė, kuri yra natūralus konservantas.

I.Kavaliauskaitė atkreipė dėmesį, kad apie gazuotą vandenį sklando gausybė nepagrįstų mitų: neva dėl jo atsiranda celiulitas ar gazuotas vanduo išplauna iš organizmo kalcį.

„Mitą apie kalcį paneigė ne vienas mokslinis tyrimas, o celiulitas susidaro dėl nesveikos mitybos, hormonų disbalanso ar didelio toksinų kiekio organizme – gazuotas mineralinis vanduo čia yra niekuo dėtas.

Gazuoto mineralinio vandens nereikėtų statyti į vieną eilę su vaisvandeniais, limonadais ar kitais saldžiais gėrimais. Juk tai tas pats natūralus mineralinis vanduo, kuris yra tiktai prisotintas angliarūgštės – jame nėra jokių priedų.

Svarbiausia, kad gazuotas vanduo būtų kokybiškas, su natūraliai jame ištirpusiais elektrolitais, kurie reikalingi palaikyti skysčių ir mineralų pusiausvyrą organizme. Nes iš tiesų geriau yra gerti gazuotą vandenį, negu visai jo negerti“, – pastebėjo ji.

Indrės Kavaliauskaitės sūnus Aleksandras / Asmeninio archyvo nuotr.

Žmonės kartais nenori gerti vandens, nes jiems neskanu – ar Indrė turi patarimų, kaip priprasti jį gerti?

„Neįsivaizduoju, kaip gali būti neskanus vanduo? Jeigu vanduo neskanasu, kad žmonės geria prastą vandenį? Skonis, kaip žinia, draugų neturi, bet mes „Akvilės“ vandenį pasirinkome ir dėl to, kas tai skanus vanduo. Nesu sutikusi žmogaus, kuriam jis nepatiktų.

O visų svarbiausia – gerti kokybišką natūralų mineralinį vandenį, ir pamatysite, kiek daug įtakos tai turi gerai savijautai“, – paragino I. Kavaliauskaitė.

Geriausia alternatyva saldiems gėrimams

„Akvilė“ – tai natūralus mineralinis vanduo, išgaunamas iš vandenvietės Dzūkijos nacionaliniame parke. Smėlingas dirvožemis nėra palankus žemdirbystei, todėl tose vietose niekada nebuvo vystoma jokia veikla, niekas netręšė laukų ir į vandenis nepateko nitratai, kurie vėliau skyla į nitritus. O kadangi tai dar ir nacionalinis parkas, čia nebuvo ir nebus jokios pramoninės veiklos.

„Akvilės“ šaltinio vanduo yra natūraliai šarminis, jis padeda atkurti organizmo rūgščių ir šarmų balansą – tai svarbu, nes kava, saldumynai, kai kurie maisto produktai ar stresas rūgština organizmą.

Natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“, pagardintas citrusinių vaisių, raudonųjų uogų ar granatų skoniu – sveika alternatyva tiems, kuriems norisi jausti skonį. Tokį vandenį pasiūliusi bendrovė „Birštono mineraliniai vandenys“ žengia koja kojon su naujausiomis tendencijomis – pasaulyje vis labiau kalbama apie būtinybę mažinti cukraus kiekį mityboje, ir pirmiausia prie to gali prisidėti tinkamo gėrimo pasirinkimas.

Apie cukraus žalą kalbama ne veltui – priklausomybė nuo cukraus prilyginama priklausomybei nuo alkoholio. Žmonės retai kada sieja cukraus vartojimą su gėrimais ir net nesusimąsto, kiek cukraus gauna su jais. Vienoje stiklinėje saldaus gėrimo gali būti visa cukraus dienos norma. Geriant limonadą galima gauti daugiau cukraus, negu suvalgius šokolado plytelę – nes išgerti galima daugiau, negu suvalgyti, ir to žmonės net nepajaučia.

Be to, limonadai ar kiti gėrimai dažniausiai gaminami iš distiliuoto vandens – toks produktas ne tik nesuteikia organizmui naudos, bet ir dehidratuoja organizmą. Dėl to tokius gėrimus reikia vartoti tik kaip desertą.

Kita vertus, kai žmonės nori atsisakyti limonadų, jiems pereiti prie negazuoto vandens yra sunkiau.

„Iš patirties žinome, kad žmonės suvartoja mažiau vandens, jeigu jis negazuotas. Todėl ir pasiūlėme gazuotą natūralų mineralinį vandenį su natūraliomis esencijomis, kurios neturi įtakos cukraus lygiui ir kuris atlieka hidratacijos funkciją. Tai sveika alternatyva visiems saldiems gėrimams“, – patikino „Birštono mineralinių vandenų“ vadovė Aistė Pranckuvienė.

Ji itin ragina į tai atkreipti dėmesį mamas: jeigu vaikai turi poreikį gerti skonį turintį gėrimą, užuot pirkus limonadus, vertėtų jiems pasiūlyti vaisių ar uogų skonio „Akvilę“, kurioje – tik 3 ingredientai: natūralus mineralinis vanduo, vaisių ir uogų esencijos bei angliarūgštė.