Inga Jankauskaitė: „Anksčiau mane buvo lengva sužeisti“

„Teatre galėjau pasislėpti už vaidmenų, televizijoje tiesiog atlikau vedėjos funkciją. Turėjau būti gana neutrali ir nešališka. Giliau niekas nesikapstė ir man tai buvo patogu – jaučiausi saugi“, – prisipažįsta aktorė, dainininkė Inga JANKAUSKAITĖ (41). Šiandien, kai per koncertus ji atvirai dainuoja apie savo išgyvenimus ir patirtis, tas saugumo jausmas pamažu dingsta.

Inga Jankauskaitė / SHOT BY LUKAS nuotrauka
MONIKA URBONAITĖ
Šaltinis: Žmonės
AA

Jūsų gyvenime daug skirtingų vaidmenų: dainininkė, aktorė, poetė. Esate moteris transformerė?

Gal... taip atrodo? (Šypsosi.) Mano karjera tęsiasi jau dvidešimt septynerius metus. Per tą laiką visko tuo pačiu metu niekada nedariau. Dažniausiai viena dominuojanti veikla keitė kitą, todėl visada buvo įdomu! Pasiutusiai įdomu! Neskirsčiau savęs pagal užduotis, viskas kilo iš to paties šaltinio. Nesvarbu, kūriau vaidmenį, dainavau ar rašiau.

Džiaugiuosi, kad stebuklingai pavyko nesiblaškyti, nesimėtyti. Kai pasukau į muziką, priėmiau kone rizikingiausią sprendimą gyvenime. Atsisakiau televizijos sutarčių, stabilumo, saugumo. Tai padariau dėl kūrybinės laisvės, to skrydžio džiaugsmo, kurį kas kartą patiriu matydama su manimi dainuojančius žmones.

Per M.A.M.A apdovanojimus švelnius žodžius skyrėte žurnalistui, TV prodiuseriui, režisieriui Pauliui Kaupeliui. Suradote savo žmogų?

Ir dabar skiriu. Ne tik žodžius, bet ir dainas. Gyvename turiningą, saugų, draugišką ir aistringą gyvenimą. Visgi vienintelis žmogus, kurį reikia surasti ir su juo labai gerai susipažinti, esi tu pats. Kitaip nepavyks sukurti jokio santykio. Kitas nėra nei pleistras, nei draudimo garantas, nei laimės agentas.

Skaitykite daugiau