Inga Valinskienė – apie 4 metus be scenos, kitokius pasimatymus su Arūnu ir ko reikia moteriai

Inga ir Arūnas Valinskai  / OKTO fotostudijos nuotr.
Inga ir Arūnas Valinskai / OKTO fotostudijos nuotr.
JŪRATĖ RAŽKOVSKYTĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-11-16 11:08
AA

„Per koronavirusą buvo pritilta ilgam. Ir ne mano vienos. Į sceną grįžtu, galima sakyti, po ketverių metų pertraukos. Ir malonu, ir kiek baugu...“ – prisipažįsta netrukus spektaklio „Buvusi milijonieriaus žmona“ premjeroje pasirodysianti ir kalėdinių koncertų turą „Meilės muzika“ rengianti dainininkė Inga VALINSKIENĖ (56).

Ketveri metai be sceninės veiklos neprailgo?

Žmogaus gyvenimo trukmės atžvilgiu ketveri metai nėra labai ilgas laiko tarpas. Kita vertus, nesu ta atlikėja, kuri kasdien veržiasi į sceną ar be jos negali gyventi. Esu girdėjusi pareiškimų: „Tik scenoje jaučiuosi gerai“, „Dainuoti noriu kaip oro“... Savęs šiai atlikėjų kategorijai nepriskirčiau.

Pirmas muzikinis mano turas įvyko 2016 metais, antras – 2018-aisiais. Ir štai dabar – trečias. Puikiai suprantu atlikėjus, kuriems jų reikia rengti daugiau, kad išgyventų, kuriems reikia parduoti savo vasaras ir visus savaitgalius. Todėl likimui esu dėkinga, kad galiu sau leisti dainuoti vos keliuose koncertuose per metus.

Ir daryti tai dėl savo malonumo, o ne todėl, kad mirtinai reikėtų užsidirbti pinigų. Todėl ir privačių koncertų, renginių mano gyvenime mažėja. Gera, kai ir pačiam atlikėjui jo koncertas tampa ekskliuzyvinis, o ne yra kasdienybės dalis ar amatas. Po ilgesnių pertraukų scenos adrenalinas net man, visai ne adrenalino žmogui, yra labai reikalingas ir malonus. Ko gero, šito pojūčio labiausiai pasiilgau.

Baugu, neramu? Taip, nes jaudulys ir nerimas neišvengiami mūsų darbe. Ar pavyks? Ar sulauksi žmonių, kurie klausėsi tavęs anksčiau? Ar vėl turėsite tą bendrystę, kurios mes, atlikėjai, labiausiai ir tikimės eidami į sceną? Jokių ypatingų meditacijų nepraktikuoju, bet per tiek metų scenoje jau išmokau susitvarkyti: susikaupti, pasikalbėti su savimi ir į ją žengti be baimės.