Ingeborga Dapkūnaitė sugrįžo į Lietuvą: suviliojo režisieriaus Emilio Vėlyvio „Piktųjų karta“

E. Velyvio juostos „Piktųjų karta“ filmavimas/Asmeninio archyvo nuotr.
E. Velyvio juostos „Piktųjų karta“ filmavimas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-12 12:27
AA

Šiuo metu Lietuvoje vieši aktorė Ingeborga Dapkūnaitė. Atvykimo tikslas – darbo reikalai: pasaulinio kino žvaigždė filmuojasi naujame režisieriaus Emilio Vėlyvio detektyve.

Iki šiol E. Vėlyvio vardas kino industrijoje buvo siejamas su juodomis komedijomis. Pasakojimo drąsa išsiskiriantys šio režisieriaus filmai sulaukia pripažinimo ne tik Lietuvoje. Vienas sėkmingiausių jo darbų – 2014 metais pasirodžiusi veiksmo komedija „Redirected“, kurioje ryškų vaidmenį sukūrė Holivudo žvaigždė Vinnie Jonesas. Šis filmas sumušė nacionalinio kino pajamų rekordus ir buvo parduotas 59 užsienio šalims.

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ filmavimas

Detektyvinis trileris, kuriame vaidina ir Ingeborga Dapkūnaitė – naujas žanras kultinio lietuvių kino režisieriaus rankose.

„Tai ne aš detektyvą, o detektyvas mane pasirinko. Ilgai aš to laukiau ir pagaliau sulaukiau, – sako E. Vėlyvis. – Žiauriai mėgstu šį žanrą. Didžiausią įspūdį padarė Agatha Christie, žinoma. O paskui ir visi modernios detektyvinės dramaturgijos serialai. Išskirčiau „True Detective“, „The Outsider“, „Fargo“ ir dar keletą mažiau populiarių. Ingeborga irgi mėgsta detektyvus. Mes mielai sutarėme, kad ji sukurs vieną originalių vaidmenų mūsų istorijoje. Jai tai irgi bus iššūkis, toks vaidmuo – pirmą kartą.“

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ filmavimas

Taip pat pirmą kartą kino aikštelėje E. Vėlyvis dirbs su aktoriumi Vytautu Kaniušoniu. Kodėl vienam svarbiausių vaidmenų pasirinko būtent Vytautą? „Teko vieną kartą paakolholiauti stipriai ir kai užgėrėm, daugiau nebegalėjome vienas be kito gyventi, taip jis čia ir atsidūrė“, – šypsosi ribinį humorą mėgstantis režisierius.    

Kino filme žiūrovai išvys daugybę pamėgtų aktorių: Ainį Storpirštį, Dalią Michelevičiūtę, Mindaugą Papinigį, Vaidotą Martinaitį, Gretą Petrovskytę, Valentiną Krulikovskį, Marių Repšį, Elzę Gudavičiūtę, Žilviną Tratą, Sakalą Uždavinį, Giedrę Mockeliūnaitę, Saulių Siparį ir kt.

„Piktųjų kartos“ filmavimo darbai pirmadienį prasidėjo Vilniuje, buvusiame Lukiškių kalėjime, kuris jau spėjo sudominti ir „Netflix“ serialo „Stranger Things“ kūrėjus. Tačiau lietuvių detektyvo filmavimo grupė kalėjime ilgai neužtruks: ją savi „keisti dalykai“ veda į nedidelį miestelį, kuris iš pirmo žvilgsnio yra puikus tautinės gerovės pavyzdys. Ten gražu ir tvarkinga, apstu darbščių patriotų. Yra ir vietos autoritetų. Šalies nepriklausomybės atkūrimo 30-metį jie galėtų švęsti pakilia nata. Tačiau trilerio kūrėjai pamato šių herojų atspindžius kreivuose nepriklausomybės istorijos veidrodžiuose. O tada jau, cituojant scenaristą, „bijok gyvųjų“.

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ filmavimas

Siužetas veda per šiurpias kančių stoteles, kokios sudomintų ir iliuminatų paslapčių įminimo apsėstuosius, ir tuos, kurie pasičepsėdami kemša mišrainę, stebėdami autopsiją „CSI kriminalistų“ laboratorijose.

Detektyvinio trilerio „Piktųjų karta“ premjera Lietuvos kino teatruose numatoma 2021-ųjų sausio mėnesį. Filmavimo darbai vyksta Vilniuje ir Plungėje kovo – balandžio mėnesiais. I. Dapkūnaitė su pertraukomis Lietuvoje viešės iki Šv. Velykų.

Emilio Vėlyvio trilerio „Piktųjų karta“ filmavimas

„Piktųjų kartą“ kuria kompanijos „Kino Kultas“ prodiuseriai Daiva Jovaišienė, Asta Liukaitytė, Donatas Šimukauskas. Scenarijaus autoriai – E. Vėlyvis ir Jonas Banys, operatorius – Feliksas Abrukauskas (LAC), dailininkė – Polina Rudchik, kostiumų dailininkė – Jolanta Rimkutė.

Tai – penktasis Lietuvoje kuriamas pilnametražis režisieriaus E. Vėlyvio filmas. Ankstesnieji – „Zero“, „Zero II“, „Redirected / Už Lietuvą“ ir „Zero III“ Lietuvoje sulaukė milžiniško žiūrovų dėmesio.

Detektyvinio trilerio „Piktųjų karta“ filmavimo užkulisiai (31 nuotr.)
+25