„Injekcija“ artėja link finišo tiesiosios: finalas – paslaptingame Vilniaus pastate

Konkursas „Injekcija“ laukia dalyvių paraiškų / Tautvydo Stuko nuotr.
Konkursas „Injekcija“ laukia dalyvių paraiškų / Tautvydo Stuko nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-10 16:23
AA

„Injekcija“ skelbia – lapkričio 27 d. jaunųjų mados talentų konkurso finalas įvyks viename paslaptingiausių sostinės pastatų, Lietuvos medicinos bibliotekoje. 16-a dalyvių bandys įtikinti žiuri, kad būtent jie verti laimėti. Bet jei komisijos balsai pasiskirstys po lygiai, paskutinį žodį tars pašonėje nuobodžiaujanti Žemaitė. 

Jei dar visai neseniai madų šou buvo dirbtinai kuriama estetiškai sterili ir manieringa aplinka, dabar daugelis ieško unikalių gamtinių vietų ar charakteringų statinių, kuriuose pristatymas atsiskleidžia daug platesniame kontekste.

Emos Ugianskytės eskizas

„Stabtelėkite prie Žemaitės ir įsižiūrėkite, koks nuostabus ir paslaptingas pastatas stūkso jai už nugaros. Pati visai neseniai sužinojau, kad tai – Lietuvos medicinos bibliotekos žiūrovų salė. Faktas, kad originali pastato funkcija – politinio švietimo namai, jaunimui turėtų skambėti kaip utopija.  Bus įdomu, kaip iki šių dienų nepakeistas pavyzdinis socrealizmo interjeras taps unikaliu kontrastu XXI amžiaus laisvai kuriančių žmonių saviraiškai“, – apie išskirtinę renginio vietą pasakoja konkurso sumanytoja Sandra Straukaitė.

Luko Ivanavičiaus eskizas

RE.START

Kiekvienais metais konkurso dalyviams skelbiama tema, kuri tampa savotiškomis gairėmis: „Kai žmonija tiki, kad gerovė amžina, virtuali laimė ekranuose, o patys – nemirtingi, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Stop – gero gyvenimo garantijos nebegalioja! Pradėti iš naujo reikia fantazijos. Tik ji – ateities valiuta“.

Annos Hasiak eskizas
Marinos Coppolos eskizas

Pasak. S.Straukaitės, svarbu, kad finale nemažai lietuviškų vardų, kurie turi, ką pasakyti. „Ilgą laiką stengėmės, kad konkursas taptų tarptautiniu. Džiugina aktyvus mados studentų iš Italijos susidomėjimas. Tai leidžia vertinti idėjų aktualumą didesniu diapazonu. Bet svarbiausia konkurso misija – į dienos šviesą ištraukti Lietuvos mados aktyvistus“, – sako S. Straukaitė.

Violos Ruzzos eskizas

Žiūrovai pamatys 16-a kolekcijų, kurias pristatys: Goda Blockytė, Saulė Gradeckaitė, Milda Grikšaitė-Jankuvienė, Kevin Guzman, Anna Hasiak (Lenkija), Lukas Ivanavičius, Grėtė Labanauskaitė, Ramunė Raslavičiūtė, Michael Ruggiero (Italija), Viola Ruzza (Italija), Ieva Šlaičiūnaitė, Ieva Tamutytė, Ema Ugianskytė, trys Polimoda mados instituto studentai: Isabel Arce, Marina Coppola ir Jianqing Zhao. 

Godos Blockytės eskizas

Žiūrovų salė ne guminė, vietų skaičius itin ribotas. 

Bilietus į lapkričio 27 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje vyksiančią „Injekciją“ platina „Paysera“: https://tickets.paysera.com/lt/event/mados-talentu-konkursas-injekcija-2021

Emos Ugianskytės eskizas
Isabel Arce eskizas