Interjero dizainerė – apie minkštus baldus: jie gali tapti tikra namų pažiba

„Gintaro baldų“ interjero variantas su minkšto baldo pavyzdžiu
„Gintaro baldų“ interjero variantas su minkšto baldo pavyzdžiu
Šaltinis: Reklama
2022-04-21 16:48
AA

Svetainėje pastatytas minkštas baldas gali tapti ne tik šeimos susibūrimų erdve ar jaukia vieta įsitaisyti priešais televizorių po dienos darbų, bet ir svečių akį traukiančiu namų akcentu. Ypač kai pasirinkimų įvairovė džiugina net ir pačius išrankiausius. Visgi, prieš džiaugiantis visos šeimos mėgstamu baldu reikia atsakyti į svarbų klausimą – koks pasirinkimas tinkamiausias mano namams? Jau du dešimtmečius jaukius klientų namus padedančio kurti didžiausio baldų salonų tinklo Lietuvoje „Gintaro baldai“ dizainerė Jūratė Sventickienė pasakoja, ko dažniausiai ieško pirkėjai, ir dalinasi patarimais, kaip išsirinkti patį geriausią variantą sau.

Svarbu įvertinti erdvę

„Gintaro baldų“ atstovė J.Sventickienė pastebi, kad minkšti baldai – itin mėgstamas pirkėjų pasirinkimas, o juos renkantis, visų pirma, labai svarbu įvertinti aplinką, kurioje baldas stovės. 

„Pavyzdžiui, į mažesnius butus, taip neapribojant judėjimo patalpoje, pravartu rinktis mažesnį minkštą kampą su kampine sėdėjimo dalimi ar trivietę sofą su bankete. Pastaruoju atveju sudaroma kampo forma, kuri padeda patogiai įsitaisyti ištiesiant kojas. Didesnėje erdvėje galima įrengti iš segmentų komplektuojamą minkštą kampą, kuriuo formuojamos atskiros zonos tėvams ir vaikams. Turint nemažai vietos, reikėtų pagalvoti, ar minkštą kampą būtinai sprausti prie sienos, galbūt jis galėtų tapti viso kambario akcentu ir ašimi“, – sako interjero dizainerė.

J.Sventickienė akcentuoja, kad renkantis minkštus baldus lietuviai vis dar ieško nuosaikesnių sprendimų, prisibijo šviesių ar labai ryškių spalvų, bet įsirengę gyvenamąją aplinką supranta, kad joje kažko trūksta. Tuomet ieškoma akcentų, kabinamos ryškios užuolaidos ar pasirenkamos kitos akį traukiančios interjero detalės, tačiau visų papildomų rūpesčių galima išvengti iš didžiulės įvairovės pasirinkus minkštą baldą, kuris gali tapti tikra namų puošmena.

Medžiaga ir audinys, iš kurio pagamintas baldas – dar viena svarbi detalė, kurią gyventojai įvertina rinkdamiesi sofą ar minkštą kampą.

„Matome tendenciją, kad pirkėjai vis rečiau ieško odinių baldų – vienus traukia tvarumas, ekologija ir draugiškumas aplinkai, o kitus – noras jaustis patogiai: juk žiemą ant odinių baldų sėdėti šalta, o vyraujant karštiems orams prie jų tiesiog limpa kūno oda. Pastebime, kad pirkėjų dėmesys krypsta į audinius, kurių pasirinkimas ir praktiškumas gali nustebinti. Vieni audiniai yra itin draugiški gyvūnams – nebijo įdrėskimų, juose neįstringa plaukai, kitus labai lengva valyti, jie atsparūs vandeniui. Galiausiai, įvertinamas ilgaamžiškumas – audiniais apvilkti baldai dažnai yra kur kas patvaresni ir tarnauja ilgiau nei odiniai“, – sako J. Sventickienė. 

„Gintaro baldų“ interjero variantas su minkšto baldo pavyzdžiu

Ieško patogumo

Rinkdamiesi baldus Lietuvos gyventojai vis dažniau atsižvelgia ir į jų funkcionalumą. „Gintaro baldų“ atstovė pastebi, kad populiariausiu pasirinkimu vis dar išlieka miegamąją funkciją turintys baldai, tačiau ši tendencija po truputį keičiasi.

„Jau ne pirmus namus įsirenginėjantys žmonės minkštus svetainės baldus renkasi be miegamosios funkcijos, mat tokie baldai yra komfortiškesni ir minkštesni sėdėti. Šios savybės – ypač svarbios kokybiškam poilsiui. Norėdami patogiai išsitiesti priešais televizorių, pirkėjai atvyksta su pageidavimais įsigyti išmanesnius baldus, pavyzdžiui, su išvažiuojamu pakoju.

Svarbus ir patogus atsilošimas, o dėl didesnio komforto su minkštu kampu komplektuojami papildomi galvūgaliai ir porankiai. Tuo metu vyresni pirkėjai pageidauja, kad sėdimoji dalis būtų aukštesnė, nes taip nuo baldo patogiau atsistoti“, – apie vyraujančius pasirinkimus pasakoja J. Sventickienė.

„Gintaro baldų“ interjero variantas su minkšto baldo pavyzdžiu

Būtina atlikti namų darbus

Interjero dizainerė pastebi, kad patį patogiausią ir tinkamiausią baldą išsirinkti pavyks lengviau jį išbandžius realybėje.

Svarbu atidžiai apgalvoti pageidaujamas minkšto baldo savybes, tad dažniausiai tų pačių pirkėjų sulaukiame ne kartą. Pavyzdžiui, šiokiadieniais salone apsilanko vyras, tuomet žmona, o savaitgalį akeliauja jau visa šeimyna su vaikais. Tad vienas pagrindinių klausimų renkantis minkštus svetainės baldus – kiek žmonių jais kasdien naudosis, ar dažnai bus kviečiami svečiai“, – sako J.Sventickienė.

Ji pastebi, kad tokiu atveju, kai žmogus nėra visiškai apsisprendęs dėl kambario išplanavimo ar dažnai jį keičia, siūloma rinktis sofą su bankete. Taip suformuojamas patogus kampas, o banketę galima pernešti į kitus kambarius. 

„Dar vienas svarbus klausimas – kokį audinį pasirinkti. Pasitaiko, kad klientai į salonus atsineša dažų pavyzdžius ir pagal juos renkasi baldo apmušalus. Tačiau kone svarbiausia užduotis – išsimatuoti vietą, kurioje ketinama statyti minkštą baldą. Mat jis salone dažnai atrodo mažesnis nei namuose, o tai gali suklaidinti. Tad pirkėjui susidomėjus masyvesniu baldu iškart klausiame, kur jis stovės ir kaip jį pavyks įnešti“, – patarimais dalijasi J.Sventickienė.

„Gintaro baldų“ komanda padeda klientams kurti jaukius namus nuo 2002 m. Profesionalias konsultacijas pasirengę suteikti baldų ir interjero specialistai klientų laukia daugiau nei dešimtyje salonų visoje Lietuvoje, o didžiulis asortimentas lengvai prieinamas ir internetiniame puslapyje https://gintarobaldai.lt/.

„Gintaro baldų“ interjero variantai su minkštų baldų pavyzdžiais (10 nuotr.)
+4