Internetas ūžia nuo Mesijaus ir choro „Ąžuoliukas“ hito „Šlamantys“: taromate – netikėtas vaizdas

Mesijaus ir choro „Ąžuoliukas“ hitas „Šlamantys“ / Stop kadras
Mesijaus ir choro „Ąžuoliukas“ hitas „Šlamantys“ / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2023-11-17 20:22
AA

Pastarosiomis dienomis socialiniai tinklai aidi nuo raginimų „keisti tarą į šlamančius“. Tokia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į senųjų Lietuvos miškų išsaugojimą, o apie ją paskelbta kaip niekad skambiai – elektroninės muzikos kūrėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus kartu su choru „Ąžuoliukas“ pristatė dainą „Šlamantys“. Ši vos per parą tapo tikru internetiniu hitu.

VšĮ „Užstato sistemos administratorius“, kartu su „Sengirės fondu“, grąžinant pakuotes taromatuose pakvietė atlikti dar vieną gerą darbą – „keisti tarą į šlamančius“. Šia iniciatyva kviečiama už užstatą gautą pinigų sumą paaukoti senųjų Lietuvos miškų išsaugojimui.

Skelbiama, kad už surinktą paramą „Sengirės fondas“ išpirks senųjų miškų plotus, tad jų bioįvairovės nebetrikdys žmogaus veikla.

Apie šią „šlamančią“ iniciatyvą paskelbta muzikiniu kūriniu, kurį atliko choras „Ąžuoliukas“ kartu su Mesijumi. Daina „Šlamantys“ kaip mat sulaukė didžiulio dėmesio – vos per parą „Youtube“ paskyroje ją perklausė daugiau nei 22 tūkst. klausytojų. Kūriniu aktyviai dalijamasi ir socialiniuose tinkluose.

„Kviečiame paklausyti Choro „Ąžuoliukas“ ir Žygimanto Kudirkos atliekamos dainos bei prisidėti prie Lietuvos miškų išsaugojimo.

Sužinokite daugiau: www.slamantys.lt“, – kviečiama organizacijos feisbuke.

Išgirskite kūrinį:

Šiuo metu Lietuvoje išlikę tik labai nedideli plotai miškų, kurių amžius senesnis nei 200 metų. Tik 1,2 proc. miškų Lietuvoje yra pilnai apsaugoti nuo kirtimų. Rezervatai yra vienintelės vietos, turinčios tikimybę tapti sengirėmis.

Dėl masiškai kertamų miškų šalyje vis labiau mažėja žmogaus neliestų plotų, kas kelia grėsmę daugybei gyvūnų, augalų ir grybų rūšių. „Sengirės fondas“ siekia išpirkti kuo daugiau miškų visoje Lietuvoje ir taip apsaugoti juos nuo ūkinės veiklos.