Interviu su Vilniuje grosiančiu „Ten Walls“: apie naują turą, laisvalaikį ir ateities planus
Elektroninės muzikos atlikėjas ir prodiuseris Marijus Adomaitis prisistatantis „Ten Walls“ slapyvardžiu jau šį šeštadienį, birželio 18 d., menų fabrike „Loftas“ lietuviams pristatys naujausią savo koncertinį turą „Equalized“.
Prieš pasirodymą Vilniuje, gimtinėje itin retai grojantis „Ten Walls“ davė išskirtinį interviu apie naują turą, laisvalaikį ir ateities planus.
Lietuvoje grojate itin retai. Ar tiesa, kad birželio 18 d. koncertas bus tik antrasis jūsų kaip „Ten Walls“ pasirodymas gimtinėje?
Tikrai taip. Pirmąjį kartą Lietuvoje grojau prieš daugiau kaip metus. Tuomet mano pasirodymas taip pat vyko „Lofte“.
Kokie įspūdžiai po pirmojo koncerto Lietuvoje?
Tik puikūs. Buvo labai gera pirmą kartą „Ten Walls“ programą atlikti gimtinėje. Galima sakyti, kad tai buvo oficialus „Ten Walls“ debiutas Lietuvoje. Tą kartą scenoje išgyvenau vienas geriausių emocijų.
Atvirai pasakius, tokio publikos palaikymo ir reakcijos net nesitikėjau. Todėl su malonumu grįžtu pristatyti savo naujo turo „Equalized“ ir labai laukiu pasirodymo šį šeštadienį. Pažadu – bus labai gerai!
Kodėl savo tokiems retiems pasirodymams Lietuvoje pasirinkote būtent „Loftą“?
Po pirmojo pasirodymo man nekilo abejonių, kad ir antrąjį noriu surengti „Lofte“. Erdvė, aplinka, „Lofto“ pasiruošimas ir visa komanda yra aukščiausio lygio.
Tikrai teko aplankyti nemažai vietų visame pasaulyje, tad drąsiai galiu sakyti, kad visa organizacinė pusė buvo puikiai atidirbta.
Mano pasirodymai apima ne tik garsą, bet ir vaizdą, tad kokybiškai pasirengti užtrunka ne vieną dieną. Smagu, kad čia man belieka viską maksimaliai atlikti iš savo pusės žinant, jog visa kita dalis bus sklandi.
Ką „Ten Walls“ veikia laisvalaikiu?Mano laisvalaikiai skirti šeimai ir kompiuteriniams žaidimams. Dažnai pavyksta suderinti abu dalykus, nes žmona prisijungia. Vasaros laikotarpiu mėgstu dviračius. Nesenai įsigijau BMX, todėl dabar pertraukas tarp kūrybos išnaudoju važinėdamas po Vilnių. Pralekiu porą ratukų, pailsinu ausis nuo muzikos ir gaunu dozę fizinio krūvio. Dabar tai mano naujas draugas.
Ko jūs pats klausotės?
Klausausi įvairios muzikos. Nevengiu klasikos, jazz’o, soul’o. Pastebėjau, jog pastaruoju metu grįžtu prie savo paauglystės muzikos - Michel Sanchez ir Éric Mouquet („Deep Forest“), Quincy Jones, Bugge Wesseltoft, Towa Tei. Taip pat šių laikų prodiuserių - Mark „Marc Mac“ Clair & Dennis „Dego“ McFarlane (4 hero), Taylor McFerrin, Kelpe, Robin Hannibal.
Po kone metų pertraukos šiuo metu keliaujate po Europą ir Aziją su naujausiu turu „Equalized“. Ką simbolizuoja šis turo pavadinimas?
„Equalized“ – tai ne tik audiovizualinis pasirodymas, daugiau nei sureguliuotas garsas, kuriam apibūdinti šis žodis yra naudojamas. Visų pirma, tai emocijų ir empatijos balansas ne tik sau, bet ir klausytojams pasirodymo metu. Kvietimas per garsą ir vaizdą atrasti harmoniją, kuris kiekvienam, aišku, yra skirtingas. Kai galvoje viskas ramu, tai ir aplink tave viskas atranda savo vietas. Manau, pasirodymo metu kiekvienas suras savo „Equalized“ būseną. To ir linkiu.
Dalis turo jau įveikta, dar daug pasirodymų laukia. Kokie įspūdžiai po pirmųjų koncertų? Kur sutiko šilčiausiai?
Visa pirmojo turo dalis suteikė labai daug teigiamų emocijų bei neišdildomų įspūdžių. Kiekvienas šalis – atskira istorija, todėl labai sunku vertinti, kur buvo geriausia. Gruzijoje pasirodymas vyko Mtatsminda parke, iš kurio visas Tbilisis kaip ant delno. Lisabonoje, Antverpene, Belgrade publika nenurimo nuo pirmųjų akordų.
Praha, Abu Dabis, Budapeštas, Milanas, Neapolis, Stanbulas – visi pasirodymai įsimintini, visi skirtingi, netrūko ir nuotykių. Labiausiai džiaugiuosi, kad publika šiltai priėmė naujojo „Ten Walls“ repertuaro kūrinius. Tikiuosi, kad mano naujoji programa maloniai nustebins ir susirinksiančius šį šeštadienį menų fabrike „Loftas“.
Ko gali tikėtis „Lofte“ susirinkę „Ten Walls“ gerbėjai? Ar bus ir naujų kūrinių, ir pasauliniuose topuose karaliavusių hitų?
Naujų kūrinių tikrai bus. Galiu išduoti paslaptį, kad publika galės išgirsti ir pamatyti kūrinių, kurie dar nebuvo atliekami kituose „Equalized“ turo pasirodymuose. Vienas jų netrukus pasirodys vinilinėje plokštelėje. Taip pat atliksiu kūrinius, kurie jau birželio 22 d. pasirodys daugelyje muzikinių internetinių parduotuvių.
Naujojo EP pavadinimas yra „Italo“, kurį sudarys du kūriniai, tačiau vinile klausytojai ras ir išskirtinį kūrinį, jį pirmą kartą galėsite išgirsti pasirodymo Vilniuje metu. Programoje bus ir keli jau gerai žinomi mano kūriniai. Jie palikti programos pabaigai.
Kalbama, kad po turo, rudenį, turėtų pasirodyti debiutinis „Ten Walls“ albumas, tai tiesa? Gal jau žinoma konkreti data?
Taip, jis dabar planuojamas ir rengiamas. Data dar derinama. Planuoju leisti dvigubą albumą, tad muzikos žanrų spektras bus labai įvairus. Albumui ir su juo susijusiems darbams pabaigti skirsiu nemažą dalį vasaros – man tai labai svarbus etapas, nes tai bus „Ten Walls“ debiutinis vaikas, kurio labai laukiu.
Didžioji dalis jau parengta, bet esu perfekcionistas, todėl iki tobulumo yra dar daug ką nuveikti. Noriu savo gerbėjus nustebinti, atiduoti jiems maksimaliai viską, ką esu parengęs per šiuos metus. Tikiu, jog taip ir bus.
Turas vasarą, albumas rudenį. Kas po to? Kokie kiti „Ten Walls“ planai?
Turas tęsis ne tik vasarą. Yra suplanuoti koncertai jau ir rudeniui. Planų tikrai nemažai. Labai daug kūrybinių projektų, daug darbo studijoje. Jau visai greitai dienos šviesą išvys ir „Carmen“ elektroninė opera.
Drauge su Vilnius City Opera (VCO) mūsų laukia ilgas darbas, kuris pareikalaus laiko, įkvėpimo ir kantrybės. Opera turi savo taisykles ir charakterį, todėl neužtenka tik gerai kurti muziką, reikia perprasti daug daugiau, o kartais tas taisykles ir sulaužyti.
Tai nebus tiesiog aranžuotė – visos pagrindinės dalys yra kuriamos iš naujo, paliekant originalias vokalo melodijas ir pagrindines temas. Rudenį planuoju sėsti prie naujo filmo garso takelio. Daugiau detalių atskleisiu vėliau. O apie visus kitus projektus ir muzikinius pasirodymus skelbsiu po truputį. Viskam reikia laiko.
„Ten Walls“ koncertas Vilniuje – jau birželio 18 d., menų fabrike „Loftas“.