Intymios problemos, apie kurias moterys nekalba, lengvai išsprendžiamos

Moters klubai / Shutterstock nuotr.
Moters klubai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai
A
A

Dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo kenčia daugybė moterų. Kai kurios jų net nepagalvoja, kad daugelis problemų yra lengvai išsprendžiamos. Svarbu tik išdrįsti pasikalbėti su savo gydytoju ginekologu ir kreiptis į estetinės ginekologijos specialistus.

Apie estetinę ginekologiją ir problemas, kurias kartais galima išspręsti mažiau nei per pusvalandį, kalbamės su Lietuvos estetinės ginekologijos asociacijos įkūrėjais: akušere-ginekologe doc. dr. Daiva Bartkevičiene ir plastinės-rekonstrukcinės ir estetinės chirurgijos specialistu dr. Dainiumi Balčiūnu.

Daiva Bartkevičienė
Daiva Bartkevičienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kas yra estetinė ginekologija? Ką reiškia šis terminas?

D. Bartkevičienė: estetinė ginekologija yra gana nauja sritis, skaičiuojanti maždaug 10 gyvavimo metų. Daugiausiai šioje srityje yra pažengusi Amerika, šioje šalyje atliekama ir daugiausiai estetinės ginekologijos procedūrų. Tarp Europos šalių lyderė yra Italija.

Šiandien jau ir skeptiškai vertinę gydytojai savo nuomonę pakeitė, gana dažnai skambina pasitarti, nukreipia savo pacientes konsultacijai.

Plastinės-rekonstrukcinės ir estetinės chirurgijos specialistas dr. Dainius Balčiūnas
Plastinės-rekonstrukcinės ir estetinės chirurgijos specialistas dr. Dainius Balčiūnas

D. Balčiūnas: jau senovės Graikijos laikais gyvavo intymioji chirurgija. Kad ir kaip būtų keista, šiais laikais žinių trūkumas ir išankstinės nuostatos gali sudaryti įspūdį, kad estetinę ginekologiją galima prilyginti kitoms išvaizdą tobulinančioms, tačiau mediciniškai nebūtinoms grožio procedūroms. Tačiau ši ginekologijos ir chirurgijos sritis yra itin glaudžiai susijusios su moters psichologija, savęs vertinimu ir gyvenimo kokybe.

Kokios moterys ir dėl kokių priežasčių dažniausiai praveria jūsų kabineto duris?

D. Bartkevičienė: skirtingo amžiaus moterys kreipiasi dėl skirtingų priežasčių. Jaunos dažniausiai būna nepatenkintos savo lytinių lūpų išvaizda, asimetrija. Per didelės arba per mažos mažosios lytinės lūpos yra viena dažniausių problemų, kurias tenka spręsti ir nepilnametėms.

Vidutinio amžiaus moterys dažniausiai kreipiasi dėl tarpvietės defektų, randų, ar skausmo lytinių santykių metu – problemų, kurios atsiranda pagimdžius. Tuomet stengiamasi rekonstruoti makštį tam, kad pagerėtų lytinio gyvenimo kokybė.

Kita amžiaus grupė – tai vyresnio amžiaus moterys, kurias kankina makšties sausumas, pasireiškia akivaizdūs anatominiai pakitimai, pavyzdžiui, nusileidžia makšties sienelės.

Moters kūnas
Moters kūnas / Fotolia nuotr.

Kokia estetinės ginekologijos procedūra yra populiariausia?

D. Bartkevičienė: populiari yra makšties siaurinimo operacija. Ji paprastai atliekama moterims, kurios du, tris ir daugiau kartų yra natūraliai gimdžiusios. Po procedūros makštis susiaurėja, pagerėja lytinio gyvenimo kokybė. Atlikus procedūrą lazeriu jau po 15 minučių pacientė gali vykti namo, 2–3 dienas turi susilaikyti nuo lytinių santykių.

D. Balčiūnas: gana daug moterų yra nepatenkintos savo lytinių lūpų forma. Kreipiamasi dėl mažųjų lytinių lūpų mažinimo operacijos. Praėjus 2–3 valandoms po tokios operacijos moteris išleidžiama namo. Populiarus yra didžiųjų lytinių lūpų didinimas pasitelkiant hialurono rūgštį, efektas išlieka nuo metų iki dviejų. Vėliau, esant poreikiui, procedūrą galima pakartoti.

Daugiau nei ketvirtadalis moterų po gimdymo susiduria su nevalingai pratekančio šlapimo problema. Kaip šiuolaikinė medicina ją gali išspręsti?

D. Bartkevičienė: milijonai moterų visame pasaulyje patiria makšties vidinių audinių suglebimą ir makšties atrofiją. Tai yra gamtos užkoduota problema. Sensta mūsų viso kūno, veido raumenys, ne išimtis ir tarpvietės raumenys.

Ilgą laiką moterys išdrįsdavo kreiptis į medikus tik problemai įsisenėjus ir vienintelis efektyvus gydymas būdavo chirurginė intervencija. Dabar ši delikati problema gali būti išspręsta greičiau ir sukelti moterims mažiau diskomforto: makšties sienelės gali būti sutvirtintos panaudojant CO2 lazerį. Ši vos 15 minučių trunkanti procedūra gali būti atliekama moterims, kurių amžius nuo 25 iki 70 metų.

Ar moterys išdrįsta kalbėtis su gydytojais apie intymias problemas?

D. Bartkevičienė: daugeliu atvejų vis dar atrodo nepriimta kalbėti apie seksualinę sveikatą. Seksualinės sveikatos klausimais dar ne visi specialistai yra pasiruošę konsultuoti, bet džiugu, kad yra tokių, kurie geba ir atsiliepia į tų pacientų lūkesčius, kurie linkę ieškoti pagalbos ir rūpintis savo bei partnerio seksualine sveikata, gyvenimo kokybe.

TAIP PAT SKAITYKITE Bijote senti? Visai be reikalo! Su amžiumi pliusų tik daugėja

D. Balčiūnas: intymios problemos turi tiesioginės įtakos ne tik fiziologinei ir seksualinei sveikatai, bet ir psichologinei, todėl apie šias problemas kalbėti reikia. Svarbu, kad tiek pačios pacientės, tiek visuomenė būtų tinkamai informuoti apie pažangias medicinos galimybes.