Įpročiai, per kuriuos prarandate pinigus

Pinigai / Shutterstock nuotr.
Pinigai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-03-30 15:00
AA

Dabar pinigus galime prarasti, atrodo, prie jų nė neprisilietę. Tačiau nereikia visko suversti kylančioms kainoms ir verslininkų norui pasipelnyti. Pagalvokime, ką galime padaryti patys. Neretai turime įpročių, kurie tikrai ne padeda pildyti, o tik tuština mūsų piniginę.

Perkate pagauti emocijų

Dauguma žmonių, o ypač moterys sutiks, kad nusipirkti daiktą, kurį pamatai ir susižavi – labai malonu. Gražus puodelis, iš kurio galvojate, kad gersite rytinę kavą, 15-ta vazoninė gėlė, minkšta pagalvėlė tikrai gali praskaidrinti dieną. Visgi perdėtas impulsyvumas ir noras įsigyti patikusį daiktą tuoj pat, išties nepadeda sutaupyti, o juo labiau pildyti piniginės.

Pagalvokite, o kaip dažnai būna, kad grįžę ir įdėmiau apžiūrėję daiktą suvokiate, kad jis netinka prie jūsų interjero, stiliaus, o jei kuris iš namiškių pasėja daugiau abejonių, susvyruoja įsitikinimas savo sprendimu. Be to, neretai būna, kad nors žmonėms daiktas nepatinka, vis tiek jo negrąžina, pasilieka, nes mano, kad galbūt dar prireiks. Kiek tokių daiktų nusipirkote vien apėmus emocijoms? Pamąstykite, ar nesate emocinis pirkėjas, kuris laimę bando susikurti daiktais.

Batelių pirkimas / Shutterstock nuotr.

Netaupote netikėtiems nutikimams

Netikėtų situacijų gyvenime apstu: sugedo mašina, susirgote ir jau reikia ieškoti pinigų, kaip už šias negandas susimokėti. O jei neturite, tenka skolintis, bet tai sukelia papildomo streso. Keblumų kiltų kur kas mažiau, jei tam skirtumėte dalį pinigų. Tokiomis situacijomis išties įsitikinate, kad kur kas lengviau kas mėnesį atsidėti tam tikrą sumą pinigų, kad kitą kartą netektų skolintis ir atiduoti su palūkanomis.

Neturite kantrybės laukti išpardavimų

Atsirado nauja indų kolekcija, jūsų mėgstamoje drabužių parduotuvėje – kabinamos sezono naujienos, o jūs net drebate kaip norite įsigyti kokį nors daiktą ar net kelis? Tai įprotis, dėl kurio išties prarandate krūvą pinigų. Tik pagalvokite, kokios nuolaidos būna sezonui vos įpusėjus. Patikusią prekę galima įsigyti net pigiau nei už pusę kainos. Susimąstykite, kiek tokia prekė iš tikrųjų verta... O po to pasverkite, kas jums svarbiau – įsigyti naujausių daiktų ar jaustis finansiškai saugiems ir žinoti, kad galite atsilaikyti prieš pardavėjų spaudimą.

TAIP PAT SKAITYKITE Dekoruokite namus, neišleisdami krūvos pinigų

Neanalizuojate kainų skirtumo

Prieš pirkdami didesnį daiktą, žmonės dažniausiai linkę pasidomėti, išanalizuoti, kur jis kainuoja brangiau, o kur pigiau. Visgi taip reikėtų elgtis ir perkant įprastus kasdienius daiktus ar produktus. Pabandykite atlikti tyrimą ir taip stebėti situaciją bent keletą savaičių, pamatysite, kad rezultatas jus gali nustebinti.

Neperkate internetu

Šiais laikais bene viską galima įsigyti internetu. Tai labai patogu, nes nereikia net kojos kelti iš namų, be to, galima rasti išskirtinių daiktų iš viso pasaulio ir, be abejo, gerokai sutaupyti. Internetu pigiau galite ne tik drabužių, avalynės, bet ir namų apyvokos daiktų, interjero detalių, kosmetikos. Iš tikrųjų taip apsiperkant galima nemažai sutaupyti. Bijote, kad drabužiai ar avalynė netiks, o kiti daiktai neatitiks išvaizdos, kuri nurodyta nuotraukoje? Prekes visada galima grąžinti!

Kompiuteris

Nuolat atsiskaitote kortele ir nepasitikrinate, kiek pinigų liko

Išties kortele atsiskaityti už prekes ar paslaugas labai patogu ir paprasta. Tačiau nors tai ir suteikia daugiau komforto, tačiau labai lengva prarasti kontrolę, nes atrodo, kad tik suspaudei kelis mygtukus ir už prekes atsiskaityta. Taigi įpraskite nuolat stebėti, kiek pinigų lieka jūsų banko sąskaitoje. O jeigu jums tai sukelia per daug keblumų, nusiimkite tam tikrą sumą grynųjų ir tada išleidžiamų pinigų kiekį kontroliuoti bus kur kas paprasčiau.

Žalingi įpročiai

Tik paskaičiuokite, kiek pinigų išleidžiate savo žalingiems įpročiams? Jei rūkote, tai turi kainuoti nemažus pinigus. O jei mėgstate audringus vakarėlius, didžiulę krūvą pinigų galima prašvaistyti vos per vieną vakarą. Be to, per žalingus įpročius prarandate ne tik pinigus, bet ir žalojate save. Paklauskite savęs, kas jums svarbiau: sveikas ir turtingesnis gyvenimas ar priklausomybė.

TAIP PAT SKAITYKITE Vaiva Rykštaitė apie Havajus: „Čia išmokau šypsotis ir... netesėti pažadų“