Irena Starošaitė – ilgametė donorė: aukoti kraują neatbaido net ir kraupus vaikystės nutikimas

Irena Starošaitė / Žanetos Pau, R.Valiulio, 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Atlikėja Irena Starošaitė yra ilgametė donorė, aukojanti kraują kelis kartus per metus. Tiesa, moteris pripažino po vienos vaikystės traumos nustojusi bijoti kraujo visiems laikams.

Irena Starošaitė portalui Žmonės.lt atskleidė, kad jau daug metų yra donorė.

„Galvoju, kad čia mažiausia, kuo galėčiau padėti žmonėms“, – tikino ji portalui Žmonės.lt.

Irena Starošaitė / 15min nuotr.

Kalbėdama apie donorystę, moteris prisiminė, kad kažkada vaikystėje, kai jai buvo 8-eri, Irena turėjo labai rimtą operaciją, kuriai reikėjo daug kraujo.

„Buvau visiškai nusilaužusi ranką. Operacija buvo labai ilga, kraujo reikėjo itin daug, visas cirko kolektyvas važiavo ir kas galėjo – aukojo.

Mane išgelbėjo daktarai, chirurgai, kurie sugebėjo prisiūti ranką. Tarp kitko – tai buvo Ukrainoje, dar tais laikais“, – kraupų įvykį prisiminė I.Starošaitė.

Šis nutikimas netgi paskatino nebebijoti kraujo.

„Vaikystėj nešiau tą savo ranką visą išvirtusiais kaulais ir mėsom. Tada, kai gulėjau institute, kai mane gydė, padėjau sesutėms. Ir mano svajonė buvo tapti chirurge traumatologe. Bet paskui patraukė muzika“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo pašnekovė.

Dabar, anot garsios dainininkės, viskas tik prisiminimuose, jokių padarinių nejaučia: „Operaciją taip idealiai padarė, kad turbūt jei nebūtų buvusi tame miestelyje, būtų tą ranką amputavę ir net nebandę operuoti.“

Irena Starošaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Irena aukoja kraujo už visus. Taip yra todėl, kad jos artimieji bijo kraujo.

„Pas mane visi vyrai aplink ir jie bijo kraujo kaiptik. Iš tų, kurie bijo ir vaizdo. Aš duodu už visus“, – sakė ji ir pridėjo, kad kraują aukoja dažnai – jai vis paskambina, kai jau vėl būna galima duoti, tad per metus išeina kokie 3-4 kartai.

Nors ir atlieka kilnų darbą, I.Starošaitė tikina, kad puikuotis juo nenori ir nemoka.

„Neskaičiavau, kelintas čia kartas. Nei reklamuojuosi, nei skaičiuoju. Nei tai garbė ypatinga, nei kas. Čia yra paprastas ir savaime aiškus dalykas. Aš ne iš tų influencerių, kur kiekvieną kartą girsis. Nelabai moku ir nemėgstu savęs nei fotografuoti, nei filmuoti“, – juokėsi garsi dainininkė.

Skaitykite daugiau