Irmanto Gelūno fotoreportažas: kaip atrodo Kėdainiai karantino metu

Kėdainiai karantino metu/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

„Šiuo, visiems dar neįprastu laikotarpiu, žinios mus pasiekia iš visų Lietuvos kampelių, bet fotoreportažai dažniausiai būna tik iš didžiųjų miestų“, – sako „ŽMONĖS Foto“ fotografas Irmantas Gelūnas. Įvedus karantiną, jis ėmėsi neįprasto projekto – nusprendė įamžinti skirtingus miestus, jų gatves ir sustojusį lietuvių gyvenimą.

Ne veltui sakoma, kad kūrėjai įpratę dirbti pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis, dažnai jie kuria vieni, o pasikeitus įprasto gyvenimo tėkmei, randa būdų paįvairinti kasdienybę ne tik sau, bet ir kitiems.

Kėdainiai karantino metu/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Man buvo įdomu pamatyti, kaip karantino režimo metu gyvena mažesni miesteliai, todėl kelionės po Lietuvą tik prasideda“, – sako fotografas Irmantas, pirmąjį reportažą specialiai portalui Žmonės.lt paruošęs iš Kėdainių.

Irmanto Gelūno fotoreportažas: Kėdainiai karantino metu (39 nuotr.)
+33

Kėdainiai fotografui pasirodė daug gyvesni už Vilnių. Čia gatvėse nors ir mažai žmonių, tačiau važinėja automobiliai, visas miestas dar nenutilęs, o jo pakampės slepia skirtingas istorijas.

 

Kėdainiai karantino metu/Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Miesto gyventojams virusas – nesuprantamas, nematomas priešas, prieš kurį dar dauguma neišsitraukė ginklų ir nepradėjo su juo kovos“, – pasakojo I. Gelūnas.

Žinoma, karantino įvedimas pakoregavo kiekvieno dienotvarkę, privertė save „įkalinti“ tarp keturių sienų. Ir, nors dauguma dar nevengia nueiti į įparduotuvę, parke pavedžioti augintinio, tačiau reikia suvokti – situacija su kieviena diena rimtėja. Todėl dabar – pats metas pradėti kovą. 

Fotografas ragina visus likti namuose ir į mėgstamas vietas ar miestus keliauti drauge su juo, saugiai, nepaliekant savo tvirtovių.

Skaitykite daugiau