Iš Airijos grįžęs Merūnas Vitulskis neslepia apmaudo: „Dėl vieno koncerto – 22 paros vienutės“
Neseniai iš Airijos grįžęs žinomas operos solistas Merūnas Vitulskis džiaugiasi, kad beveik po metų pertraukos vėl turėjo galimybę koncertuoti didžiojoje scenoje, tačiau tuo pačiu neslepia ir apmaudo, kad jam dėl vieno pasirodymo teko izoliuotis dvidešimt dvi paras – dvylika Airijoje ir dešimt Lietuvoje.
„Pagaliau vėl galiu grįžti į normalų gyvenimą, žaisti su vaikais“, – džiaugiasi menininkas, kuriam grįžus iš koncerto Airijoje, Vilniuje teko izoliuotis.
Kovo 13 d. Airijos nacionaliniame operos teatre įvyko D. Pučinio operos „Bohema“ premjera, kurioje jis atliko Rudolfo vaidmenį. Koncertas iš Airijos nacionalinio operos teatro žiūrovams buvo transliuojamas tiesiogiai. Taip pat buvo įrašytas kompaktinis diskas.
„Tik vienas pasirodymas ir dvidešimt dvi dienos vienutės“, – bandė juokauti žinomas operos solistas, tačiau greitai vėl jo balse atsirado rimtis ir liūdesys.
„Gerai, kad įrašėme kompaktinį diską ir liko koncerto vaizdo įrašas. Nes net repeticijoms tiek laiko nebuvo skirta, kiek valandų teko praleisti saviizoliacijoje. Štai kaip pasikeitė pasaulis. Dabar, jei norėsime dirbti užsienyje, reikės priimti naujas žaidimo taisykles ir griežtai laikytis visų reikalavimų.“
Pagal pirminį planą ir prieš trejus metus pasirašytą sutartį, į Airiją su visa šeima jis turėjo išvykti dar sausio 14-ąją, tačiau, atsižvelgiant į dabartinę situaciją išvyko vienas ir tik vasario pabaigoje. Prieš išvykdamas į Airiją M.Vitulskis dar Lietuvoje pasidarė koronaviruso testą, o nuskridęs į Airiją dvi savaites su niekuo nebendravo – privalėjo dvylika dienų izoliuotis specialiai tam skirtame viešbutyje.
Po dvylikos dienų operos solistas paliko saviizoliacijos vietą, persikėlė į kitą viešbutį ir tik tada prasidėjo repeticijos.
„Kai pirmą dieną susitikome su kolegomis, buvo įdomu susipažinti, pabendrauti – visi išsiilgę ir darbo, ir bendravimo. Susipažinau su naujais žmonėmis – visi labai įdomūs, daug patirties turintys, garsiausiose pasaulio scenose koncertavę, pripažinti operos solistai. Labai greitai visi susigyvenome, tarp mūsų visų atsirado kažkoks ypatingas ryšys.“
Nors visi komandos nariai turėjo neigiamus koronaviruso testus ir buvo ką tik po saviizoliacijos, vis tiek repeticijų metu, buvo griežtai laikomasi visų saugumo reikalavimų.
„Visą laiką laikėmės atstumo, dėvėjome kaukes. Mums nuolat tikrino temperatūrą, kas penkias dienas darė koronaviruso testus.“
M.Vitulskis neslepia, kad pirmos repeticijų dienos buvo labai sunkios, situaciją apsunkino ir tai, kad net repetuojant reikėjo dėvėti kaukes.
„Repeticijų grafikas tikrai buvo labai įtemptas. Dirbdavome nuo 9 valandos ryto iki 19 valandos vakaro. Gaila tik dėl to, jog tiek daug darbo, pastangų ir viskas tik vienam pasirodymui. Repeticijų metu net kelis kartus sulaukiau pastabų vien todėl, kad dainuojant kaukė nuo nosies buvo nuslinkusi. Vis turėdavau pasitaisyti. O dainuoti į kaukę yra labai sudėtinga. Reikia prie to priprasti, išmokti valdyti balsą, nes dainuojant į kaukę, visai kitokia akustika.“
Kadangi tai buvo pirmasis tokio masto kultūrinis renginys Airijoje, šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu, spektaklis sulaukė daug vietinės žiniasklaidos dėmesio ir palaikymo.
„Apie šį spektaklį rašė naujienų portalai, spauda, vietinė televizija rodė per žinias. Juk tai pirmasis toks kultūrinis renginys Airijoje, o gal net ir visoje Europoje. Jau daugiau nei metai kaip kultūrinis gyvenimas visiškai sustojęs, visi solistai gyvena tik iš kultūrininkams skirtų pašalpų. Tiek mano, tiek visų mano kolegų visi pasirodymai atšaukti neaišku kokiam laikui.
Tačiau labai gera žinoti, kad žmonės pasiilgę kultūros, operos. Prieš koncertą tikėtasi parduoti bent tris tūkstančius bilietų, tačiau jau per pirmąją generalinę repeticiją pardavė šešis tūkstančius, o premjeros dieną buvo parduota, nei daug nei mažai – daugiau nei dvylika tūkstančių bilietų“, – džiaugėsi operos solistas.