Iš dermatologės lūpų: 3 svarbūs faktai apie estetinę mediciną

Gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė. / Atstovų nuotr.
Gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė. / Atstovų nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-05-25 10:56
AA

Kaip išsirinkti tinkamą estetinės medicinos specialistą? Nuo kokio amžiaus geriausia pradėti atlikti injekcines grožio procedūras? Ar jos yra saugios ir kodėl šioms procedūroms nereikėtų taupyti? Į aktualiausius šių dienų klausimus apie estetinę mediciną atsako klinikos „Skin Olympus“ įkūrėja, gydytoja dermatovenerologė Justė Kantauskaitė.

Procedūrą atliekantį specialistą reikia rinktis atsakingai

Gera pradžia – pusė darbo, todėl svarstantiems apie grožio procedūras, gyd. J.Kantauskaitė pirmiausia pataria atsakingai pasirinkti estetinės medicinos kliniką. Klinikoms, kaip ir jose dirbantiems gydytojams, yra keliami labai aukšti reikalavimai. Tad besirūpinantiems savo grožiu ir sveikata, šiukštu nereikėtų gundytis pigesnėmis paslaugomis pas specialistą, kuris estetines procedūras atlieka pogrindyje: namuose ar kirpykloje.

„Estetinė medicina, o ypač injekcinės procedūros, niekada nebus pigios. Joms taupyti ir rinktis nekvalifikuotą specialistą, kuris dirba su neaiškiomis medžiagomis – jokiu būdu negalima. Kvalifikuoti specialistai renkasi tik saugius, patvirtintus ir kokybiškus preparatus. O, tam, kad grožio procedūroms skirtos medžiagos būtų patvirtintos, reikalingi brangūs tyrimai, dėl jų didėja ir preparato kaina“, – aiškina specialistė.

Anot J.Kantauskaitės, šiais laikais pasitikrinti, ar išsirinkote profesionalų specialistą – labai paprasta. „Tereikia į valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos internetinį puslapį įvesti gydytojo vardą, pavardę. Jeigu paieška nieko nerodo – vadinasi šis specialistas nėra kvalifikuotas, todėl pas jį geriau neiti“, – pabrėžia gydytoja ir prideda, kad ieškantys, kur procedūras atlikti pigiau, gali stipriai nusivilti ar net pakenkti savo sveikatai.

Estetinės medicinos procedūros – saugesnės, nei galvojote

Ruošiantis vizitui pas gydytoją galvoje gali kirbėti pačių įvairiausių klausimų. Vienas jų – ar procedūras atlikti išties saugu? Gydytoja J.Kantauskaitė pabrėžia, kad licencijuoto gydytojo atliekamos estetinės medicinos procedūros, pavyzdžiui, šiuo metu itin populiarios botulino toksino injekcijos, yra visiškai saugios.

„Botulino toksinas yra vienas iš saugiausių preparatų – rinkoje jis naudojamas beveik 40 metų. Būtent tiek laiko apie šią medžiagą yra daromi įvairiausi moksliniai tyrimai ir bandymai. Kalbant apie kitas odos struktūrą gerinančias procedūras: PRP, mezoterapiją, hialurono injekcijas – nesant odos infekcijų, kitų sisteminių ligų, gero specialisto rankose jos taip pat saugios. Per ilgą savo praktiką nesu mačiusi nė vienos tinkamai atliktų procedūrų sukeltos komplikacijos“, – sako gydytoja J.Kantauskaitė.

Amžius estetinėms procedūroms – ne rodiklis

Svarstantiems, kada gi metas rimčiau susirūpinti savo grožiu, gyd. J.Kantauskaitė sako – konkretaus amžiaus, nuo kurio galima pradėti atlikti, tarkime, botulino toksino ar hialurono rūgšties injekcijas, nėra. Visgi, gydytoja pataria neskubėti ir atsižvelgti į tai, ar procedūra išties yra reikalinga.

„Šį klausimą formuluočiau taip – ne nuo kada galima pradėti estetinės medicinos procedūras, o kada jų reikėtų? Atsakymas labai paprastas – viskas priklauso nuo individualaus atvejo. Iki 30-ies metų geriausia veidą sauganti ir skaistinanti priemonė yra kremas su SPF ir priemonės su vitaminu C.

Visgi, jeigu ateityje norite turėti spindinčią, kuo mažiau raukšlėtą odą, sulaukus 30-ies ją reikėtų prižiūrėti intensyviau. Pavyzdžiui, kas pusę metų atlikti gintaro rūgšties, PRP ar mezoterapijos procedūras. Odos priežiūra ankstyvame amžiuje – investicija į ateitį. Tinkamai odą prižiūrint namuose ir tinkamai pasirinkus įvairiausias grožio procedūras – spindinčią, jaunatvišką odą turėsite ir 50-ies“, – pasakoja J.Kantauskaitė.