„Lietuvos balso“ dalyvio J.Jankausko premjera: džiaugiasi, kad balsas lyginamas su O.Vyšniausko

Jokūbas Jankauskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Jokūbas Jankauskas / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-20 10:16
AA

Atlikėjas Jokūbas Jankauskas pristato naujausią kūrinį „Vaikystė“. Nors unikaliu balso tembru galintis pasidžiaugti 20-metis neseniai iškrito iš projekto „Lietuvos balsas“, vis tiek neprarado meilės muzikai ir jau turi naujų tikslų.

Vis labiau populiarėjantis 20-metis atlikėjas Jokūbas Jankauskas savo klausytojams dovanoja naują dainą „Vaikystė“. Pasak jo, kūrinys primena deja vu jausmą.

„Esant vaiku, nesvarbu, kas vyksta pasaulyje, mes paprasčiausiai susikuriame savąjį. Ši daina – lyg stebuklingas portalas, kuris nuneša klausytoją atgal į vaikystės laikus. Augant šie jausmai nyksta, tampa blankesni, todėl kviečiu juos prisiminti klausantis“, – pasakoja Jokūbas.

Klausykitės Jokūbo naujausios dainos „Vaikystė“:

Jokūbas teigia ne kartą sulaukęs pastebėjimų iš klausytojų, kad jo vokalas primena garsių scenos grandų balsus – Ovidijaus Vyšniausko ar Gyčio Paškevičiaus. Pats vaikinas dėl to nesuka galvos. „Aš tikrai nesijaučiu blogai, džiaugiuosi kad žmonės randa savo panašumus“, – šypsosi jis.

Dainos įraše galime išgirsti gyvai grojančius muzikantus: būgnininką Gintarą Stankūną, bosistą Ričardą Matyženok ir elektrinėmis gitaromis grojančius Edviną Mačiulaitį, Vitoldą Lesniak.

„Babtyno dvaro sesijų filmavimai (bent jau kaip mes vadiname) buvo gan sudėtingi. Jie reikalavo daug išankstinio planavimo ir pasiruošimo. Mus į dvarą priėmė jo sergėtojas Mindaugas Šventoraitis. Dvi dienas dvare ruošiamės, repetavome, o trečiąją įvyko koncertas ir filmavimas. Tos dienos rytą gavau skambutį, kad operatorius susižeidė koją, negali judėti, lakstyti, bet jis pasiryžo atvažiuoti ir filmuoti nepaisant visko“, – kalba J.Jankauskas.

Jokūbas Jankauskas / Katažynos Polubinskos nuotr.

Jokūbą klausytojai galėjo išvysti šių metų „Lietuvos balso“ sezone. Deja, dvikovose jam sėkmė nenusišypsojo, nes mokytoja Monika Liu pasirinko toliau keliauti su atlikėja Sangita.

„Dalyvavimas „Lietuvos Balse“ man lyg linksmieji kalneliai: pakyli ir leidiesi, pakyli ir vėl leidiesi. Organizatoriai labai rūpinasi dalyviais, manau, požiūris į juos yra netoli Amerikos standartų.

Kad pasirinks Sangita, aš jau supratau, tik Monikai pradėjus apie ją kalbėti. Liu aistros, kuri taip smarkiai degė Sangitai neišėjo pramušti niekaip.

Labai norėjau patekti į kitą etapą, kad turėčiau nuostabią galimybė sudainuoti Eltono Johno dainą „Your Song“. Ją būčiau atlikęs fortepijonu ir parodęs savo kitą, ramesnę, ne tokią rokavą, pusę“, – sako Jokūbas.

Vis dėlto tai Jokūbo nenustabdė – balandžio 9 dieną savo klausytojus jis kviečia į koncertą Kaune, koncertų salėje „Pramogų oazėje“. „Tai koncertas, skirtas visoms amžiaus grupėms. Jame atliksiu autorines dainas ir daug užsienio hitų“, – paslapties šydą praskleidžia J.Jankauskas.