Režisierės, prodiuserės Dalios Ibelhauptaitės (52) ir jos vyro aktoriaus, režisieriaus Dexterio Fletcherio (53) namuose Londone dunkstelėjo keturi dideli lagaminai. Nieko naujo: aštuonis mėnesius pora intensyviai keliavo pristatant naujausią Dexterio Fletcherio režisuotą juostą „Rocketman“, o šįkart grįžo iš „Auksinių gaublių“, kur buvo patirta saldi šlovė.
Nepraėjo nė metai, kai Dalia Ibelhauptaitė – „Vilnius City Opera“ režisierė – lietui merkiant stovėjo baloje per Kaziuko mugę, dalydama nuolaidas į savo operas „Toska“ ir „Samsonas ir Dalila“, o šiandien žengia visame pasaulyje garsiu raudonu kilimu. Trijose „Auksinių gaublių“ kategorijose nominuota juosta „Rocketman“ nugalėjo dviejose: statulėlę pelnė Eltonas Johnas kaip geriausios originalios dainos autorius (kartu su Bernie Taupinu) ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Taronas Egertonas – kaip geriausias aktorius komedijos ar muzikinio filmo kategorijoje. „Rocketman“ jau nominuotas ir keturiose Britų kino meno akademijos (BAFTA) kategorijose, tarp jų – geriausio britų filmo ir geriausio aktoriaus, ir vienam „Oskarui“.
„Tarp kitko, baloje per Kaziuko mugę stovėjau po kito – „Oskarų“ – raudono kilimo, kur juosta „Bohemijos rapsodija“ susižėrė daugiausia apdovanojimų, o Dexteris buvo vienas jos režisierių. Specialiai į Vilnių anksčiau iš Amerikos grįžau palikusi vyrą. O bala ir raudonas kilimas vienas kitam netrukdo“, – juokiasi Dalia.
Koks jausmas, kai pasaulinė šlovė aplanko brangų žmogų? Be to, prie „Rocketman“ prisidėjote ir jūs, Dalia, tik iki šiol buvote anonimas.
Smagu, juk daugybė talentingų žmonių pasaulyje dirba visą gyvenimą ir nebūna viešai įvertinti. Bet iš tiesų didesnė šventė nei „Auksiniai gaubliai“ buvo diena gruodžio mėnesį, kai išgirdome, jog juosta nominuota net trijose kategorijose. Daugeliui gali atrodyti, kad apdovanojimai nukrinta iš dangaus – kažkas įvertino gerą darbą, o tu pasipuoši ir eini pasimėgauti šlove. Toli gražu. Apdovanojimai – lyg prezidento rinkimų kampanija, o pirmiausia kino studijos sprendžia, ar investuos didelius pinigus bei energiją į ją. Žinoma, vis tiek turi turėti labai gerą filmą, tai kaip dalyvauti olimpiadoje – turi būti pats geriausias. Ir tik intensyvi „rinkimų kampanija“ gali lemti, bus filmas nominuotas ar ne. Pavyzdžiui, pernai „Netflix“ investavo 60 milijonų į filmo „Roma“ apdovanojimų kampaniją. Kokia kita užsienio juosta galėtų sau tą leisti?
Filmui „Rocketman“ buvo ypač sunku, nes premjera vyko gegužės mėnesį Kanuose, o nominuojamų filmų premjeros dažniausia būna rudenį, kad filmas būtų dar „karštas“ balsuotojų atmintyje. Studijos specialiai renka premjeros datas, kad būtų spalio–lapkričio mėnesiais, tuo metu, kai prasideda apdovanojimų kampanijos („Auksiniai gaubliai“, BAFTA, „Grammy“ ir „Oskarai“). Todėl Dexteris, Taronas Egertonas ir Eltonas Johnas savo antrąją kampaniją pradėjo „Rocketman“ filmo demonstravimu spalį „The Hollywood Bowl“, kur muzika buvo atliekama gyvai su simfoniniu orkestru, o pats Eltonas dainavo paskutinę dainą.
Aš birželį galėjau įgyvendinti vaikystės svajonę: kai mama nupirko gaublį, žvelgdama į jį norėjau apskristi pasaulį. Taip ir nutiko – su „Rocketman“ keliavome nuo Kanų iki Seulo, nuo Tokijo iki Sidnėjaus, Los Andželo ir Niujorko. Bet tų premjerų net nepalyginsi su darbo intensyvumu rudenį. Dexteris ir Taronas Egertonas vien lapkričio mėnesį turėjo net 34 renginius, susitikimus su žiūrovais, filmo peržiūras, šimtus interviu. Man buvo netikėta ir nauja, kad tokios režisūros legendos kaip Martinas Scorsese, Quentinas Tarantino taip pat intensyviai dirba savo juostų reklamos kampanijose. Dirba kasdien! Lygiai taip pat, kaip ir Dexteris, kuris dalyvauja pirmą kartą! Man ypatinga patirtis, kad visa tai galiu stebėti iš arti.
Kokia judviem buvo pati „Auksinių gaublių“ diena?
Išgirdęs, kad filmas nominuotas, Dexteris nusprendė, jog nori rengtis Juozo Statkevičiaus kostiumu, nors puošti siūlėsi daugybė garsių mados namų – „Tom Ford“, kurie rengė praėjusiems „Oskarams“, „Giorgio Armani“ ir „Gucci“, kurie rengė Kanams. Dar 2011 metais Dexteris ėjo Juozo podiumu su specialiai jam kurtu kostiumu. Dexteris visada žinojo, kad tada, kai bus tikrai svarbu, norės, kad Juozas jį aprengtų. Taigi Dexteris neprašovė pro šalį – žurnalo „GQ“ buvo išrinktas kaip vienas geriausiai apsirengusių vyrų ceremonijoje. Tam reikėjo atskristi į Lietuvą – kelioms valandoms, kur laukė Juozas su komanda. Šešios valandos, du primatavimai...
O man Juozas kuria drabužius visiems svarbiems atvejams, žino mano charakterį, kas kartą moka sukurti tokį apdarą, kad sulaukiu daugybės komplimentų. Negaliu konkuruoti su Charlize Theron ar Nicole Kidman figūros prasme, todėl Juozas kuria mano įvaizdį kaip ryškaus dramatinio personažo. Net Claudia Schiffer rašė Dexteriui žinutę prieš „Auksinius gaublius“: „Atsiųsk Dalios nuotrauką. Kokia bus suknelė?“ Visada siurprizas, ką Juozas man sukurs, nes iš anksto aptariame nebent rūbo spalvą. Pasitikiu – esu visiškas savo draugo kūrinys.
Jaudinomės su vyru, kad drabužiai laiku atkeliautų į Los Andželą, nes mudu buvome išvykę trumpų atostogų į Taitį – pirmąsyk per dvejus metus. Bet viskas fantastiškai pavyko – kai atidarėme dėžę, rūbai net nebuvo susiglamžę.
Pati „Auksinių gaublių“ diena prasideda vienuoliktą valandą, kai į viešbutį atvyksta trys meistrai daryti grimo, šukuosenų. Viskas vyksta griežtai pagal grafiką, nuo jo nuklysti negali net tokios žvaigždės kaip Bradas Pittas. Tad nors nuo viešbučio iki ceremonijos vietos vos dvidešimt minučių kelio, mes keliavome pusantros valandos, nes buvo įrengti trys griežtos apsaugos punktai – tikrinama net automobilio apačia. Dar dvi valandas su Dexteriu užtrukome ant raudono kilimo, nes tiek laiko jis fotografavosi ir dalijo interviu.
Pusę keturių jau gali patekti į „Champagne Reception“ salę, kur vaišinama gėrimais, šįkart buvo patiekta veganiškų vaišių. Bet jokie pagrindiniai režisieriai ir aktoriai neprisėda iki pusės penkių, nes visi dalija interviu. Nevalgiau aš ir nemačiau, kad kas dar būtų valgęs, – nesinori, kad suknelė sprogtų ar kostiumo švarko saga nebeužsisegtų (juokiasi).