Iš Nepalo grįžusi Monika Linkytė: „Važiavau mokyti skurdžios šalies vaikų, bet ir pati mokiausi iš jų“

Monika Linkytė / Tomo Adomavičiaus nuotrauka
Monika Linkytė / Tomo Adomavičiaus nuotrauka
REMIGIJA PAULIKAITĖ
Šaltinis: Žmonės
2021-06-22 19:35
AA

Išvažiavusi trims savaitėms, ji iš Nepalo grįžo po puspenkto mėnesio... „Manau, kad gyvenimas man tą kelionę, patirtis dovanojo pačiu laiku: jau buvau persisotinusi savęs, patogaus gyvenimo, net muzikos. Visko buvo per daug, į daugelį dalykų buvau pradėjusi žiūrėti gana apatiškai. Ir tada gavau dozę Nepalo“, – su ramia šypsena pasakoja tolimoje šalyje daug patyrusi atlikėja Monika Linkytė (29).

Iš Nepalo turėjote grįžti dar žiemą, bet data vis keitėsi – štai jau ir vasara!

Išvažiuodama visiems nerimaujantiems sakiau, kad po trijų savaičių grįšiu, nes manęs Vilniuje laukia darbai. Tačiau Nepale supratau, kad kas laukia, tai ir sulauks, grįšiu po kelių savaičių ar po pusmečio. Nusprendžiau ten būti tiek, kiek jausiu, kad reikia.

Seniai traukė kur nors išvykti ilgesniam laikui, nuo paauglystės svajojau apie savanorystę. Priešpaskutinę 2020-ųjų dieną su drauge vedžiojome šunis ir jai prasitariau, kad labai norėčiau kur nors išvažiuoti...

Supratau, kad nors dėl pandemijos tai pavojinga, geresnio laiko nei per karantiną, kai su muzika susiję reikalai sustoję, nebus niekada. Ji man papasakojo apie interneto platformą workaway.info, kur lengvai galima rasti savanoriavimo pasiūlymų. Parašiau į kelias vietas skirtingose šalyse ir greitai gavau atsakymus.

Labiausiai patraukė galimybė važiuoti savanoriauti į mokyklą Nepale. Pasiūliau draugei Emilijai – ji sutiko prisijungti su broliu Tomu. Viskas taip lengvai klostėsi, kad nusprendžiau nedvejoti ir priimti tai kaip gerą ženklą. Sausio 16-ąją jau skridome į Nepalą.