Iš pradžių apie Tautvydą sužinojo pasaulis, o tuomet – Lietuva

Junior A / Karolio Mankausko nuotr.
Junior A / Karolio Mankausko nuotr.
Šaltinis: Žinių radijas
A
A

„Seni, tave visi mėgsta, bet nedaug kas žino“, – žodžiai, kuriuos neretai tenka išgirsti Tautvydui, muzikos pasaulyje žinomam kaip Junior A.

Jo dainą „Sleep Machine“ grojo BBC Radio 1, ji pateko į „Spotify“ „USA Viral Top 50“, o ir to paties spotifajaus skaičiukai rodo, kad Tautvydo kūrybos labiau klausosi amerikiečiai nei lietuviai.

„Kai atstovauji alternatyviai scenai, neretai atsitrenki į kažkokią sieną, kur prasideda industrijos koridoriai, kurie ne visada yra šviesūs ir yra, sakykime, labai daug politikos užkulisiuose. Pats paprasčiausias pavyzdys – „Sleep machine“ (atlikėjo daina – red. pas.) tapo vienintele daina iš Lietuvos, pataisykite, jei klystu, kada nors buvusia „Global viral top 50“ pasaulio tope. Amerikoje ji buvo 13-toje vietoje. Virš visokių enriąue iglesių, ed sheeranų ir t. t. Mano galva, tai yra visai neblogas pasiekimas. Bet, kai mes apie tai parašėme pranešimą spaudai, nusiuntėme į daug portalų – praktiškai niekas nieko neišspausdino. Po to aš buvau susitikęs su „industrijos žmonėmis“ ir man pasakė, jog kad tokius dalykus spausdintų, reikia „būti dėžutėje“. O „būti dėžutėje“ reiškia būti su jais. O jeigu būti su jais, tai reiškia, kad jie tau tarpininkaus ir pasiims 50 procentų tavo honoraro, ir panašiai. Prasideda toks labai tamsus ir nemalonus žaidimas“, – atviravo Tautvydas.

Kai jis apie tai papasakojo savo tuometiniam agentui iš Jungtinės Karalystės, turo Šveicarijoje metu, jam teko išgirsti repliką, kad Lietuvos muzikos industrija atrodo kaip mafija. Ir Tautvydas sako, kad su tuo visai sutinka.

„Jeigu nesi su jais, esi automatiškai prieš juos“, – plėtojo mintį jis.

Kodėl jis labai nori groti Plungėje, kuo jį įkvėpė „Mokinukės“ ir kaip išvis prasidėjo jo kelias, klausykite „Žinių radijo“ laidoje „Pasimatymai“.