Iš Richardo Bransono dienoraščio: 5 žingsniai į laimę
Šio žmogaus legendos nereikia aprašinėti – ir taip visas pasaulis sukaustęs žvilgsnį seka kiekvieną jo žingsnį.
Ne taip seniai Lietuvoje apsilankęs seras Richardas Bransonas – milijardierius, didžiulės verslo kompanijos Virgin Group įkūrėjas ir vadovas – visuomet pasiryžęs nuotykiams ir ekstremaliems išbandymams. O svarbiausia – tai žmogus, nuo kurio veido niekuomet nedingsta šypsena.
Atrodo, lengva žarstyti patarimus apie laimę, kai tavo sąskaitoje milijardai. Tačiau niekam juk ne paslaptis, kad ne pinigai daro žmogų laimingą, o gebėjimas jais dalytis su kitais.
Štai kokia nuostabia ir įkvepiančia istorija apie vieną savo draugą R. Bransonas neseniai pasidalijo savo tinklaraštyje: „Mano geras draugas Ray Chambersas priėmė Jungtinių Tautų iššūkį ir tapo generaliniu sekretoriumi, kuris kovos su maliarija. Ir jeigu kas jums galėtų būti pavyzdžiu, kaip nepasiduoti šiai baisiai ligai, – tai galėtų būti tik jis. Jis yra organizacijos Malaria No More įkūrėjas ir visą savo gyvenimą skyrė padėti žmonėms, ypač jaunimui. Dalyvavo Alliance for Youth, National Mentoring Partnership ir Millennium Promise Alliance veiklose, siekiančiose kurti laimingo, sveiko ir išsilavinusio žmogaus gyvenimą.
Ray suteiktos stipendijos mokykloms, kuriose mokosi į rizikos grupę patenkantys žmonės, ir dabar keičia jų gyvenimus. Štai vienas vaikas, kurį augino vieniša mama, iki kol buvo žiauriai nužudyta, gavęs tokią stipendiją su Ray pagalba pasiekė aukščiausio išsilavinimo teisės srityje. Dabar šis žmogus padeda kitiems tvarkytis savo gyvenimus, pagerino mokyklų veiklą ir pan. Taigi – gėris gimdo gėrį!
Draugai, kurie pažįsta Ray, vadina jį „kapitalizmo Buda“. Šis žmogus gyvena ir remiasi penkiais savo žingsniais, vedančiais į laimę:
1. Gyvenk šia akimirka.
2. Atkreipk dėmesį į savo mintis ir save, ypač tada, kai tampi emocingas.
3. Geriau būk mylintis, o ne teisus.
4. Būk dėkingas bent už vieną dalyką kiekvieną dieną.
5. Padėk kitiems bet kokia pasitaikiusia proga.
Auksinės taisyklės, kurias verta užsirašyti ir pasikabinti matomoje vietoje.
Straipsnio šaltinis: Richardo Bransono tinklaraštis