Įsimintiniausios Niujorko mados savaitės kolekcijos 2018 žiemai (II)

Niujorko žieminės kolekcijos / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Galime iš pavydo nagus graužtis, nužiūrinėdamos mados savaičių gatvės pamaivas įsispiriamuose bateliuose su lakiniais lietpalčiais ant poplino marškinių, kai pas mus už lango minusas ir sniegas. Tačiau taip pat galime būti madingiausios – pritaikyti ateinančios žiemos tendencijas jau dabar. Perkratyti garderobą ir pasiruošti stilingiems šalčiams.

Niujorko mados savaitėje dominuojančios buvo trys stiliaus kryptys: devintojo dešimtmečio estetika, įskaitant laikmečio ekscesą, modernus funkcionalumas ir bohema. Spalvynas suskilo į geltoną, violetinę, raudoną, turkio mėlį, rudą gamą ir neutralias, raštai – laukinių padarų, dideli langeliai, faktūros – tradicinės šaltojo sezono: oda, zomša, blizgūs paviršiai ir aksomai, mezginiai, vilnos ir dirbtinio kailio variantai.

„Victoria Beckham“

Šiemet sueina dešimt metų nuo pirmosios Victorios Beckham kolekcijos – vapsviškai prigludusių midi suknelių ir aukštakulnių. Per dešimt metų dizainerės stilius iš „visas dėmesys figūros vingiams“ transformavosi į „visas dėmesys funkcionaliam rafinuotumui“. Naujoji, prigesintų militaristinių atspalvių struktūriška kolekcija – ultra moderni, prabangi, praktiška, bet išskirtinė – dirbančios moters svajonė.

„Victoria Beckham“ ruduo/žiema'18 / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Michael Kors“

Sakoma, kad visiems geras nebūsi, tačiau Michaelas Korsas savo kolekcijoje tai įgyvendino: grunge gatvės pamaivos su docmartensais ir suknelėmis-apatinukais, rafinuoti Jackie Kennedy lietpalčiai, Jane Birkin raukiniuotos mini suknelės. Langeliai, dirbtiniai kailiai, kostiumai, pūsti sijonai – ant lieknų ir įspūdingų vingių modelių.

„Michael Kors“ ruduo/žiema'18 / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Tom Ford“

Leopardo raštai, žvyneliai, leopardo raštai padengti žvyneliais, aitrios spalvos, nepriekaištingos konstrukcijos ir logotipais padengtas devintojo dešimtmečio ekscesas: kostiumai, tamprės, didelės striukės ir dar didesni auskarai, mini suknelės – naujoje kolekcijoje.

„Tom Ford“ ruduo/žiema'18 / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Marc Jacobs“

Ekscesas gali būti toks įspūdingas, kad kabo ant grotesko ribos. Marcas Jacobsas ir teatrališkumas nebūtinai yra priešingi terminai, o drabužiais kuriamos naujos proporcijos – jo žaidimų aikštelė. Tik šį kartą kolekcija išlupta tiesiai iš devintojo dešimtmečio mados iliustracijų. Pro duris netelpantys pečiai, didelės klostytos kelnės, platūs diržai – kūną audinyje skandinančios proporcijos. Gatvė parodys, kaip seksis šiai estetikai.

„Marc Jacobs“ ruduo / žiema'18 / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Bottega Veneta“

Tomaso Maierio moterų ir vyrų kolekcija – odė miestietiškai prabangai su atsainaus vintažo doze. Aksominės susiaučiamos maksi suknelės, paltai ant šilkinių pižamų, plonasluoksniai deriniai, brangakmenių spalvų gama – daugiafunkciai, kiaurus metus dėvimoje kolekcijoje (ypač – lietuviško klimato sąlygomis).

„Bottega Veneta“ ruduo/žiema'18 / „Scanpix“ nuotr.
Niujorko mados savaitės kolekcijos 2018 žiemai (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau