Iškilmingoje „Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonijoje apdovanoti ryškiausi savo sričių profesionalai

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimai/Irmanto Gelūno nuotr.
„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimai/Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-01-18 20:14
AA

Sausio 18-osios vakarą visų dėmesys krypo į Lietuvos nacionalinį operos ir baleto teatrą, kuriame vyko „Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonija. Apdovanojimai grįžo atsinaujinę ir įgavę dar subtilesnį prieskonį. Pirmą kartą atidžiau pažvelgta ne tik į pramogų ar muzikos pasaulį, bet ir į svarbias kultūros, mokslo bei verslo sritis.

Pirmieji į Operos ir baleto teatro sceną žengė iškilmingo vakaro vedėjai – Jurgita Jurkutė ir Edmundas Jakilaitis.

„Labas vakaras kuriantiems, keičiantiems ir tiems, kuriais galime didžiuotis šiandien. Džiaugiamės, jog šį vakarą dauguma jų – drauge su mumis. Nekantriai laukiantys, kol pagerbsime ir apdovanosime tuos, kurie garsūs ne tik savo asmeniniais pasiekimais, bet ir tuo, kad griauna įsigalėjusius stereotipus, skatina diskusiją, pažangą ir daro visuomenę geresne,“ – su susirinkusiais sveikinosi vienas iš laukiamiausio metų vakaro vedėjų Edmundas Jakilaitis.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimai/Irmanto Gelūno nuotr.

Šį vakarą buvo paskelbtos aštuonios nominacijos. Nugalėtojus pirmą kartą rinko ne tik visuotinis balsavimas, bet ir autoritetinga komisija: istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas, festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas, verslininkas Robertas Dargis, muzikos prodiuseris Leonas Somovas, Lietuvos penkiakovininkas, 2008 metais Pekino vasaros olimpinių žaidynių prizininkas Edvinas Krungolcas, teatro ir kino aktorė Nelė Savičenko, televizijos laidų vedėja, žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė bei žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Gitana Bukauskienė.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.

Jų balsas šiuose apdovanojimuose turėjo net pusę vertės.

„Pretendentais į kiekvieną nominaciją tapo žmonės, ypatingai sudrebinę visuomenę 2018 metais, – teigė vakaro vedėja, Jurgita Jurkutė. – Žmonės didžiais darbais nelinkę dalintis garsiai, o jų sėkmė dažnu atveju, tikslingai nesidomint ir neieškant, daugumos net ir nepasiekia“.

Paskelbti nominacijos „Metų kultūros žmogus“ nugalėtojo į sceną lipo Rūta Mikelkevičiūtė ir Oskaras Koršunovas.

„Apie kultūros ir meno žmones kartais galvojama, kad jie skraido savo vizijų ir sapnų pasauliuose, nelabai domėdamiesi, kas vyksta aplink juos ar su jais. Tai netiesa. Būti pastebėtam, suprastam ir įvertintam yra svarbu. Tai reiškia, kad tavo darbas, tavo kūryba pasiekė svarbiausią tikslą – pajudino kitų žmonių jausmus,“ – prieš paskelbdama nugalėtoją kalbėjo praėjusiais metais „Žmonės 2018“ apdovanojimuose paskelbta mylimiausia laidų vedėja Rūta Mikelkevičiūtė.

„Jeigu visuomenė nevertina savo kultūros žmonių, galima sakyti, kad jie neturi ateities,“ – Rūtai antrino režisierius Oskaras Koršunovas.

„Metų kultūros žmogaus“ apdovanojimą pelnė Algirdas ir Remigijus Gataveckai. 

Menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai atsiėmė „ŽMONĖS 2019“ Metų kultūros žmonių apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

Atokvėpį nuo ovacijų užpildė viena ryškiausių ir jauniausių šalies žvaigždžių Beatrich, atlikdama dainą „Pardon Me“. Su ja į sceną žengė šokėjos bei amerikietiško futbolo komanda.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.

„Kita mūsų nominacija – Metų Sporto žmogus. 2018 metais Lietuvos sportininkai iš Europos ir Pasaulio čempionatų parvežė 23 medalius. O tai reiškia, kad 23 kartus praėjusiais metais, pasauliui, kaip niekada garsiai, buvo priminta, kas yra Lietuva,“ – kalbėjo vakaro vedėjas E. Jakilaitis.

Paskelbti šios nominacijos į sceną kilo vienas žymiausių balsų už kadro, sporto komentatorius Vaidas Čeponis su broliais Kšyštofu ir Darjušu Lavrinovičiais. Tai vienintelė nominacija, į kurią pretendavo net 6 nominantai: krepšininkas Paulius Jankūnas, disko metikas Andrius Gudžius, irkluotojos Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė, plaukikai Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys bei ieties metikė Liveta Jasiūnaitė.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.

„Metų sporto žmogaus“ apdovanojimą pelnė plaukikas Danas Rapšys. Tituluotas plaukikas į apdovanojimų ceremoniją atvykti negalėjo, todėl savo mintimis pasidalijo vaizdo įraše.

Plaukikas Danas Rapšys „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose pelnė Metų sporto žmogaus apdovanojimą /Irmanto Gelūno nuotr.

Nuslūgus ovacijoms, susirinkusieji scenoje išvydo Moniką Mariją. Dainininkė padovanojo įspūdingą dainos „Criminal“ pasirodymą. Su ja mergina šiemet dalyvauja nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.

„Gal nuo popso prie mokslo?“ – kvietė Edmundas Jakilaitis. Pristatyti „Metų mokslo žmogaus“ nominacijos žengė mokslininkas, profesorius Liudas Mažylis ir dainininkas Vidas Bareikis.

Metų mokslo žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose pretendavo tapti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiasis istorikas Dalius Žygelis ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Archeologijos katedros docentas daktaras Gintautas Vėlius, Lietuvos biochemikas, profesorius, fizinių mokslų daktaras Virginijus Šikšnys, matematikė, informatikė, fizinių mokslų daktarė Valentina Dagienė bei biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė.

„Metų mokslo žmogaus“ apdovanojimą pelnė biochemijos mokslų daktarė Urtė Neniškytė.

Mokslininkė Urtė Neniškytė „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose pelnė Metų mokslo žmogaus apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

Po padėkos kalbos scenoje pasirodė dainininkė Violeta Riaubiškytė. Tokios mes jos dar nematėme! Dainininkė sudrebino Operos ir baleto teatro sceną atlikdama garsiausių dainų popuri.

Violeta Tarasovienė „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų scenoje/Irmanto Gelūno nuotr.

Prieš skelbiant dar vieną nominaciją susirinkusieji buvo pakviesti prisiminti iškilius išėjusius žmones: maestro Virgilijų Noreiką, aktorių Arūną Storpirštį, teatro genijų Eimuntą Nekrošių.

„Nominacija, šiais metais priglaudusi ne tik pop scenos atlikėjus. Ryškiausi radijo topuose, koncertiniuose turuose, socialinių tinklų ir muzikos platformose ar tie, kurių indėlis į muziką nors ir nepasiekia žurnalų viršelių ir televizijos eterio, tačiau sudrebina jų talentą už šalies ribų nunešantį klasikinės muzikos pasaulį?“ – pristatydama „Metų muzikos žmogaus“ nominaciją klausė Jurgita Jurkutė.

Paskelbti, kas taps nugalėtoju, į sceną žengė Merūnas Vitulskis ir Leonas Somovas.

Metų muzikos žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose pretendavo tapti atlikėja Beatrich, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, operos solistė Asmik Grigorian bei atlikėjas Justinas Jarutis.

Apdovanojimas atiteko dirigentei Mirgai Gražinytei-Tylai. Į sceną atsiimti statulėlės žengė Mirgos tėvai.

Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose pelnė Metų muzikos apdovanojimą, kurį atsiėmė jos tėvai/Irmanto Gelūno nuotr.

Neįtikėtinam pasirodymui į sceną žengė dainininkas Mantas Jankavičius ir „Lietuvos balsas. Vaikai“ projekto dalyvis Paulius Remeikis. Iškilmingam vakarui susibūręs išskirtinis duetas atliko kone garsiausią hitą – kadaise Freddy Mercury ir Montserrat Caballe atliktą „Barcelona“. Pasirodymą vainikavo fejerverkų fontanai.

„Metas kitai nominacijai – Metų verslo žmogus,“ – dar vieną apdovanojimą pristatė Jurgita Jurkutė.

Metų verslo žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose pretendavo tapti bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ vadovas, biochemikas Algimantas Markauskas, „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė, aukštųjų technologijų įmonę „Brolis Semiconductors“ įkūrę broliai Dominykas ir dvyniai Kristijonas bei Augustinas Vizbarai ir drabužių prekybos platformos „Vinted“ įkūrėjai Milda Mitkutė ir Justas Janauskas.

„Metų verslo žmogaus“ apdovanojimą pelnė drabužių prekybos ir mainų platformos „Vinted“ įkūrėjai Milda Mitkutė ir Justas Janauskas.

Verslininkai Milda Mitkutė ir Justinas Janauskas „ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose pelnė Metų verslo žmonių apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

Po gausių aplodismentų išskirtinai „Žmonės 2019“ apdovanojimams susijungusios Erica Jennings, Joana Gedmintaitė, Rosita Čivilytė ir Monika Marija susirinkusiems ir žiūrovams prie televizijos ekranų padovanojo unikalų pasirodymą. Visos moterys publiką užvedė Sauliaus Prūsaičio hitu „Norim šokt“.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonijos akimirka/Irmanto Gelūno nuotr.

Dar vieną vakaro nominaciją pristatyti į sceną žengė praėjusių metų „Žmonės 2018“ vedėja, aktorė, atlikėja ir televizijos laidų vedėja Inga Jankauskaitė bei aktorius, televizijos laidų vedėjas Arnoldas Eismantas.

„Šie „Žmonių“ apdovanojimai yra kitoks renginys. Tai proga žmonėms įsitikinti, kad tie žmonės, apie kuriuos visi kalba, skaito ir mato ekranuose yra tik žmonės,“ – tikino I. Jankauskaitė.

Metų scenos žmogumi „Žmonės 2019“ apdovanojimuose pretendavo tapti aktorės Gelminė Glemžaitė ir Eglė Mikulionytė bei aktoriai Giedrius Savickas ir Rolandas Kazlas.

„Metų scenos žmogumi“ šįmet tapo visų mylimas aktorius Rolandas Kazlas. Nuo vienos scenos ant kitos – aktorius atsiimti apdovanojimo atvyko tiesiai iš spektaklio Vilniaus teatre „Lėlė“.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimuose Rolandas Kazlas atsiėmė Metų scenos žmogaus apdovanojimą/Irmanto Gelūno nuotr.

Nespėjus nurimti ovacijoms scena užleidžiama muzikiniams duetams. Muzikiniam pasirodymui jėgas sujungė Leonas Somovas ir Paulina, Justinas Jarutis ir Kaia, Inga Jankauskaitė ir Gerda bei Monique ir Mantas Jankavičius.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.

Vienintelė šių metų nominacija, kurios nugalėtoją rinko išskirtinai tik žmonės be jokio komisijos įsikišimo – „Metų mylimiausias žmogus“. Juo pretendavo tapti socialinių tinklų žvaigždės Karolina Meschino, Naglis Bierancas, Indrė Stonkuvienė ir Erika Vitulskienė. Iš viso balsavo net 162 tūkstančiai žmonių!

„Mylimiausio žmogaus“ nominaciją paskelbė šešios garsios tinklaraštininkės / Irmano Gelūno nuotr.

Paskelbti šios nominacijos į sceną žengė net penkios socialinių tinklų pažibos: Simona Albavičiūtė-Bandita, Simona Burbaitė, Gintarė Gurevičiūtė, Julija Žižė ir Agnė Gilytė.

Pasipuošusios moterys tarė žodį – „Metų mylimiausiu žmogumi“ tapo šokėjas, fotografas, vienas populiauriausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Naglis Bierancas.

„Mylimiausio žmogaus“ nominaciją paskelbė šešios garsios tinklaraštininkės / Irmano Gelūno nuotr.

„Palydėti „Metų mylimiausio žmogaus“ nominacijos nugalėtoją gali tik lygiai toks pats mylimas. Tik jis nėra užėmęs socialinių tinklų. Priešingai – kol dabar gerbėjai renkami vos vieno mygtuko paspaudimu, jis juos rinko savo muzika net trisdešimt metų scenoje,“ – pristatydama dar vieną įspūdingą muzikinį vakaro pasirodyma kalbėjo Jurgita Jurkutė.

Atlikti dainos „Saulės miestas“ į sceną lipo Andrius Mamontovas su kameriniu orkestru. Šis pasirodymas sukėlė kone didžiausias susirinkusiųjų ovacijas.

Andriaus Mamontovo pasirodymas/Irmanto Gelūno nuotr.

Paskutinė nominacija – tai kiekvienų „Žmonės“ apdovanojimų kulminacija. Ši nominacija skiriama išties neeilinėms asmenybėms, kurios ne tik kuria ar keičia mūsų šalį, bet ir visuomenės požiūrį. Tai žmonės, kurie savo darbais ir idėjomis rodo pavyzdį visiems.

Metų žmogų renka ir skelbia „Žmonių“ redakcija. „Žmonės 2018“ apdovanojimų Metų žmogumi buvo paskelbtas Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. Šį apdovanojimą jis gavo už požiūrį į šeimą ir vaikus, o žurnalo redakcija akcentavo, kad greta profesinių pasiekimų visgi svarbus yra paprastas žmogiškumas. „Žmonės 2017“ Metų žmogaus titulas buvo skirtas aktorei ir televizijos laidų vedėjai Jurgitai Jurkutei-Širvaitei. Ji apdovanota už dalijimąsi skaudžia patirtimi, už drąsą kalbėti, kai labiausiai norisi tylėti, už viltį ir įkvėpimą, už atvirumą ir šilumą.

Itin svarbią nominaciją – Metų žmogus – pristatė žurnalo „Žmonės“ redaktorė Gitana Bukauskienė.

Žurnalo "Žmonės" redaktorė Gitana Bukauskienė/ Irmanto Gelūno nuotr.

„Sutikite, „Metų Žmogus“ skamba išties ypatingai – prieš paskelbdama nugalėtoją kalbėjo vyriausioji žurnalo „Žmonės“ redaktorė Gitana Bukauskienė. – Bet žmogus, tiksliau žmonės, kuriuos šiais metais norime apdovanoti, visai nesijaučiai tokie. Nors sugalvojo ir padarė neįkainojamą istorinį darbą, kurį mato ir miestas, ir pasaulis. Jie sugriovė įprastą milijonierių įvaizdį su Vilniumi ir Lietuva pasidalindami ne tik savo turtu, bet ir dalimi gyvenimo. Vis dėlto meno kolekcija – toks asmeninis dalykas, pasakantis apie tave ne ką mažiau nei laiškai ar dienoraščiai. Dėkojame jiems už gyvybę, sugrąžintą svarbiai Vilniaus vietai, už erdvę, kurioje užvirė kultūrinis gyvenimas. Už pavyzdį mums visiems“.

„Metų Žmonėmis“ tapo MO muziejaus įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai.

„Metų žmonių“ apdovanojimą atsiėmė MO muziejaus įkūrėjai Danguolė ir Viktoras Butkai / Irmano Gelūno nuotr.

Apdovanojimų ceremoniją „Žmonės 2018“ šventiškai užbaigė vakaro vedėjų Jurgitos Jurkutės ir Edmundo Jakilaičio šokis, skambant „A little party never killed nobody“ dainai.

„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų ceremonija/Irmanto Gelūno nuotr.
„Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonija (82 nuotr.)
+76
„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų akimirkos (105 nuotr.)
+99
„ŽMONĖS 2019“ apdovanojimų raudonasis kilimas (264 nuotr.)
+258