Ispanijoje viešinti S. Mykolaitytė – apie sportininkės karjerą, mylimojo traumą ir sveiką gyvenimo būdą

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.
Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-03-10 12:22
AA

Šiuo metu su sužadėtiniu Mantu Rimdeika Ispanijos saule besimėgaujanti Solveiga Mykolaitytė prispažįsta, kad dar mokykloje ji buvo tikra – po pasaulį keliaus daug ir dažnai. Tikriausiai todėl Solveigos negąsdina siautėjantys virusai, modelis jaučiasi saugi bet kuriame pasaulio kampelyje, o kai užnugarį saugo dar ir mylimas vyras – iš viso nebelieka laiko rūpesčiams.

Kiek kraštų su širdies draugu jau esate apkeliavę?

Šią žiemą sugalvojome pabėgti nuo Lietuvos šalčių ir sniego, nors jų taip ir nebuvo. Nuo lapkričio keliavome po Aziją: aplankėme Tailandą, Mianmarą, Malaiziją. Didžiausią įspūdį paliko Mianmaro šalis, nuostabaus grožio kampelis, dar nepaliestas turistų ir viso likusio pasaulio, turintis tvirtas savo tradicijas, kultūrą, papročius. Šiuo metu esame pietų Ispanijoje, čia jau vasara.

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.

Iš nuotraukų akivaizdu, jog kelionės – jūsų aistra. Ja užkrėtėte ir mylimąjį?

Nuo mokyklos suolo laikų žinojau, jog keliausiu. Esu pasaulio vaikas, turiu jį pamatyti, susipažinti su kuo įvairesnėmis kultūromis, o visi mano sutikti žmonės, visos situacijos, į kurias įmeta kelionės, visi atradimai, suvokimai – mano gyvenimo mokykla.

Mylimasis irgi nemažai keliavęs, jam nesvetimos pažintinės kelionės, su draugais yra lankęsis JAV, apvažiavęs Europą, Aziją. Mantas yra gyvenęs ir Tailande. Taip pat įvairiuose pasaulio kampeliuose vykdavo į varžybas ir darbo konferencijas.

Tiesa, kad jis užkurs tokią kelionių pirtį šią žiemą, aš nesitikėjau. Turbūt norėjo, kad prisikeliaučiau ir daugiau nenorėčiau (juokiasi).

Solveigos Mykolaitytės ir Manto Rimdeikos atostogos Azijoje / Asmeninio albumo nuotraukos

Kokių pagrindinių taisyklių laikotės keliaudami?

Mano pirma taisyklė – sąmoningumas. Visuomet įsiklausau į savo organizmą, kas jam tinka, kaip jis reaguoja į tam tikrą maistą, fizinį krūvį.

Esate modelis, gyvenant įtemptu gyvenimo ritmu sunkiau rūpintis savo kūno formomis?

Svarbiausia yra nepersivalgyti. Pabaigti viską, kas lėkštėje, vien dėl to, kad „negražu” – ne man. Esu įsitikinusi – pavalgyti reikia tiek, kad jaustumeisi soti ir gerai.

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.

Valgau 3-4 valandas prieš miegą, o jeigu taip nesigauna, tai pasitenkinu labai lengvu, neriebu maistu. Valgau daug baltymų turinčius maisto produktus, varškę, virtą vištieną, kiaušinius, daržoves. Jei norite džiaugtis plokščiu pilvu, svarbiausia – nevalgyti prieš miegą. Taip pat patariu gerti daug vandens, aš pati jo per dieną išgeriu 2-3 litrus. Vandens dieta yra stebuklingas reikalas. Žinoma, reikia gerti ne tik vandenį, bet ir valgyti.

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.

Kelionių metu randate laiko sportui?

Žmogus yra sukurtas judėti, todėl tą daryti būtina. Pati anksčiau esu užsiiminėjusi profesionaliu sportu, baigiau sporto mokyklą, bet šuolininkės į aukštį karjera baigėsi, kai patyriau traumą. Profesionalaus sporto tada teko atsisakyti.

Tačiau iki šiol sportuoju dažnai, tą darau ir kelionių metu. Labiausiai man kūno formas išlaikyti padeda plaukimas. Tai – atgaiva visam kūnui. Taisyklingai plaukti reikia išmokti, bet kai pavyksta, rezultatai iš karto greitai pasimato. Žinoma, kiekvienas žmogus, manau, turi atrasti, kas jam patinka.

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.

Mano grožiui svarbus ir kokybiškas miegas. Neišsimiegojus ir nuolat pavargus, visada norisi kimšti visokias nesąmones, organizmas pats nežino, ko nori: ar cepelinų prieš miegą, ar picos.

O kaip mylimasis? Koks jo režimas?

Jis ypač griežto režimo laikydavosi prieš varžybas, dabar gydosi traumą, kuri jį pristabdė nuo profesionalaus sporto, bet sportuoja daug. O aš jį visada skatinu rinktis sveiką gyvenimo būdą, stengtis sąmoningai galvoti, ką, kaip, kada valgyti ir nepaleisti vadžių, rūpintis savimi. Jo organizmas dar jaunas, o po 30-ies investuoti į savo kūną ir organizmą reikia vis daugiau ir laiko pastangų.

Solveigos Mykolaitytės atostogos/Asmeninio archyvo nuotr.

Esate apkeliavusi ne vieną kraštą, kokios virtuvės patiekalai jūsų mėgstamiausi?

Italų. Pas juos labai stipriai įsišaknijusi maisto kultūra, kuri yra teisinga, sveika.

Solveigos Mykolaitytės atostogos (29 nuotr.)
+23