Ispanijos karaliene netrukus taps iš paprastos šeimos kilusi žurnalistė Letizia Ortiz

Būsimieji Ispanijos karaliai: princesė Letizia ir princas Felipe / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Būsimieji Ispanijos karaliai: princesė Letizia ir princas Felipe / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-06-02 15:37
AA

Pirmadienį Ispanijos karalius Juanas Carlosas (76 m.) pranešė, kar perleidžia sostą savo sūnui princui Felipe (46 m.), o tai reiškia, kad jo žmona, buvusi televizijos žurnalistė Letizia Ortiz (41 m.) taps Ispanijos karaliene.

Ispaniškąja Kate Middleton vadinamai Letiziai Ortiz prieš dešimt metų, po vestuvių Ispanijos sosto įpėdiniu, suteiktas princesės titulas ir jau visai netrukus ji galės vadintis karaliene.

Iš paprastos šeimos kilusi Letizia Ortiz už princo Felipe ištekėjo 2004-ųjų gegužės 22-ąją. Jos tėvas Jesusas Jose Ortizas Alvarezas yra žurnalistas, o motina Maria de la Paloma Rocasolano Rodriguez – slaugė. Letizia baigė valstybinę mokyklą ir studijavo žurnalistiką Madrido universitete, vėliau įgijo magistro laipsnį Audiovizualinės žurnalistikos institute.

Princesė Letizia / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Santuoka su Ispanijos princu Letiziai yra antroji – anksčiau ji buvo ištekėjusi už Alonso Guerrero Perezo, tačiau ši santuoka tetruko metus.

Prieš ištekėdama už Ispanijos princo Letizia Ortiz jau buvo pasiekusi karjeros aukštumų – vienoje televizijoje ji dirbo reportere ir žinių vedėja, o trys mėnesiai iki sužadėtuvių su princu Felipe ji buvo paaukštinta ir tapo vakarinių žinių, kurios yra žiūrimiausios šalyje, vedėja. Ištekėjusi už princo Letizia Ortiz atsisakė karjeros ambicijų ir ėmėsi karališkųjų pareigų.

Ispanijos karališkoji pora augina dvi dukras: aštuonerių Leonor, kuri iš tėvo perims sostą, ir septynerių Sofią.

Princesė Letizia / AFP/„Scanpix“ nuotr.