Ispanijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl L.Rubialeso bučinio: J.Hermoso pasijuto „tarsi užpuolimo auka“

Luisas Rubialesas ir Jenni Hermoso / Imago / Scanpix nuotr.
Luisas Rubialesas ir Jenni Hermoso / Imago / Scanpix nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-08-28 17:17
AA

Ispanijos aukščiausiojo baudžiamųjų bylų teismo prokurorai pirmadienį pranešė, kad pradėjo preliminarų tyrimą dėl Ispanijos futbolo federacijos (RFEF) prezidento Luiso Rubialeso bučinio į lūpas sveikinant pasaulio futbolo čempionato žvaigždę Jenni Hermoso, nes tai gali prilygti seksualinės prievartos nusikaltimui.

„Nacionalinio teismo prokurorai pradėjo preliminarų tyrimą, kad išnagrinėtų faktus, kurie gali būti laikomi seksualinės prievartos nusikaltimu“, – sakoma teismo pareiškime, kuriame nurodoma, kad jis suteiks J.Hermoso galimybę pateikti ieškinį šiuo tikslu.

Po to, kai rugpjūčio 20-ąją Sidnėjuje vykusiame pasaulio moterų futbolo čempionate Ispanijos rinktinė iškovojo nugalėtojos titulą, per medalių įteikimo ceremoniją RFEF prezidentas prievarta pabučiavo J.Hermoso į lūpas. L.Rubialeso poelgis išprovokavo didžiulį pasipiktinimą.

Vėliau J.Hermoso sakė, kad dėl nepageidaujamo bučinio ji pasijuto „pažeidžiama ir tarsi užpuolimo auka“, o socialiniuose tinkluose paskelbtame pareiškime tai apibūdino kaip „impulsyvų, mačistinį veiksmą, padarytą ne vietoje ir be jokio mano sutikimo“.

Luisas Rubialesas ir Jenni Hermoso / Imago / Scanpix nuotr.

Teismas pareiškė, kad tyrimą pradeda atsižvelgdamas į nedviprasmišką futbolininkės pareiškimų pobūdį ir teigė, kad būtina nustatyti jų teisinę reikšmę.

„Atsižvelgiant į viešus Hermoso pareiškimus, seksualinis veiksmas, kurį su ja atliko Rubialesas, buvo padarytas neturint sutikimo“, – sakoma teismo pareiškime.

Teisės ekspertai taip pat susisieks su žaidėja ir „pasiūlys jai galimybę imtis teisinių veiksmų, suteikiant jai galimybę per 15 dienų kreiptis į Nacionalinio teismo prokurorus ir gauti informacijos apie jos, kaip įtariamos seksualinės prievartos aukos, teises, jei ji norėtų pateikti skundą“, sakoma pranešime.

Savaitgalį FIFA nušalino L.Rubialesą nuo RFEF prezidento pareigų, o Ispanijoje jam gali būti pritaikytos papildomos sankcijos, nes pirmadienį šalies Nacionalinė sporto taryba (CSD) renkasi aptarti prieš jį pateiktus skundus.