Įspūdingi „Domino“ teatro metai: 1300 valandų juoko, ypatingos šventės ir nauji veidai

„Domino“ teatras
„Domino“ teatras
Šaltinis: Žmonės
2019-01-29 10:25
AA

Kiek daugiau nei po mėnesio profesionalus komedijos teatras „Domino“ pristatys paskutinę šio sezono premjerą – aštrią komediją „Psichai“. Kovo 6 d. belaukiant, pats laikas apžvelgti praėjusius metus.

 2018-ieji metai komedijos teatrui „Domino“ buvo išskirtiniai, kupini pasiekimų ir prasmingų akimirkų: 1300 valandų žiūrovų juoko visoje Lietuvoje, 3 spektaklių premjeros, 2 unikalūs šventiniai projektai, legendinių spektaklių jubiliejinės sukaktys, komedijos profesionalų komandą papildę naujos žvaigždės ir tradiciškai visus metus dovanotos šypsenos socialiai remtiniems žmonėms.

„Metai buvo įspūdingi ir sėkmingi – pasiekėme visus užsibrėžtus tikslus, kurie 2018 m. pradžioje atrodė kaip didelis iššūkis: žiūrovams parodėme 620 spektaklių, aplankėme 45 miestus, pristatėme 3 premjeras, šventinius projektus. Vis tik svarbiausias dalykas, kuriuo džiaugiuosi ir didžiuojuosi – tai be galo profesionalia ir draugiška „Domino“ teatro komanda. Aktoriai, režisieriai, garso, šviesos ir dekoracijų profesionalai, kostiumų dailininkė, aprengėjos, grimerės, gastrolių vadybininkės, rūbininkės, valytoja, kasininkės, teatro administracija – su šiais fantastiškais žmonėmis nebaisu užsibrėžti dar didesnius tikslus naujiems metams – esu tikra, kad kartu juos pasieksime“, – sako „Domino“ teatro vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė.

1300 VALANDŲ JUOKO

Praėjusiais metais „Domino“ teatras pristatė 3 komedijų premjeras, susilaukusias ypatingo žiūrovų dėmesio: „Pasiklydęs skambutis“, „Įeiti draudžiama“ ir „(Ne)tikras milijonierius”. Pastarąją režisavo pirmąjį spektaklį „Domino“ teatre pristatantis režisierius Ramūnas Cicėnas. Prieš Kalėdas Lietuvos žiūrovus užbūrė ir 2 unikalūs šventiniai projektai: „Miuziklų žvaigždės“ bei brangiausias ir įspūdingiausias šalies istorijoje šou vaikams „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“. Ne mažiau populiarūs buvo ir senesni spektakliai, kurie rinko pilnas sales žiūrovų. 2018-aisiais metais komedijos teatras parodė 620 spektaklių, taip dovanodamas net 1300 valandų juoko savo žiūrovams!

2018 m. buvo tęsiama akcija „Juokas gydo“, kurios metu dalį surinktų pinigų už spektaklio „Bučiuoju, Oskaras“ bilietus skyrė savanoriškai onkohematoliginių ligonių bendrijos „Kraujas“ bei Onkopsichologijos ir komunikacijos centro veiklai. isus metus „Domino“ teatras dovanojo šypsenas ir geras emocijas socialinę atskirtį jaučiančioms bendruomenėms – neįgaliesiems, ligoniams, senjorams ir kt. Visoje Lietuvoje spektakliuose apsilankė daugiau kaip 4000 žiūrovų.

„Onkologinę ligą patyrusiems asmenims yra labai svarbu pabėgti nuo juos supančios kasdienybės, atrasti akimirkų pabūti kartu su artimaisiais bei turėti galimybę nuoširdžiai ir daug juoktis. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose. Ir nors geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti, sumažėjusios sergančiųjų pajamos dėl prarasto darbingumo ar ilgalaikio nedarbingumo neleidžia žmonėms to patirti, todėl esame nepaprastai dėkingi „Domino“ teatrui už jau kelerius metus besitęsiantį bendradarbiavimą ir suteikiamą galimybę nemokamai apsilankyti spektakliuose, dovanojančiuose puokštę gerų emocijų, praskaidrinančiuose ligonių kasdienybę ir padedančiuose jiems sveikti“, – sako Neringa Čiakienė, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) valdybos narė.

YPATINGOS ŠVENTĖS

Viena iš mėgstamiausių teatro bendruomenės švenčių – Teatro diena. Jau ne pirmus metus „Domino“ teatro aktoriai tęsia tradiciją šią šventę paminėti teatro scenoje, kartu su visa aktorių ir darbuotojų komanda, vaišėmis ir nesibaigiančiomis istorijomis apie gyvenimą teatre. Teatro scenoje aktoriai ne tik vaidina, bet ir sutinka svarbiausias šventes. Larisa Kalpokaitė 2018-aisiais metais šventė savo 60-ies metų jubiliejų ant scenos. Gimtadienio išvakarėse prisipažinusi, kad turi neįgyvendintą svajonę – išmokti jodinėti žirgais – buvo nustebinta „Domino“ teatro komandos, gavusi šią galimybę. Aktorė Aušra Štukytė 40-ies metų jubiliejų atšventė apsupta mylimiausių moterų aktorių spektaklyje „Melagės“. O aktorius Juozas Gaižauskas savo 50-ies metų jubiliejaus proga ištikimiems komedijos žanro žiūrovams dovanojo spektaklį „Aš+vienas“, kurį režisavo Sakalas Uždavinys. „Labiau mėgstu dovanoti dovanas nei jas gauti. Kai dovanoju, jaučiuosi laimingas. Taip ir kilo mintis sukurti spektaklį, kurį galėčiau padovanoti draugams, pažįstamiems, kolegoms, žmonėms, kurie lankosi mano spektakliuose, kurie mėgsta mane ir seka mano veiklą“ , – gimtadienio išvakarėse sakė Juozas Gaižauskas.

2018-aisiais metais atšvęstos dviejų legendinių „Domino“ teatro projektų – miuziklo „Paryžiaus katedra” ir spektaklio „Striptizo ereliai” – 10 metų sukaktys. Visoje Lietuvoje nuskambėjo abiejų projektų jubiliejiniai turai, o aktoriai ir atlikėjai dalinosi įspūdžiais ir prisiminimais iš dešimtmetį trunkančių pasirodymų. Aštrios komedijos „Striptizo ereliai“ aktoriai įsitikinę, kad šis spektaklis ir toliau išliks toks pat populiarus mažiausiai dar 10 metų ir žada išlikti tokiais pat energingais, nenuspėjamais bei nepakartojamais: „Žiūrovų atsiliepimai apie „Striptizo erelius“ iki šiol nė kiek nenusileidžia tai euforijai, kurią sukėlėme prieš dešimt metų parodydami, kad teatro scena skirta ne tik dramai, bet ir juokui, džiaugsmui – komedijai. Apie tokius gražius dešimt metų, kokius turėjome su šiuo spektakliu, net pasvajoti nedrįsome. O dabar svajojam ir dar apie dešimt!“ – sako aktorius Eimutis Kvoščiauskas.

NAUJI VEIDAI

Pernai „Domino“ komedijos profesionalų komandą papildė žinomi aktoriai: Elžbieta Latėnaitė, Elzė Gudavičiūtė, Vaida Lisikaitė, Gintarė Latvėnaitė, Rokas Petrauskas, Andrius Povilauskas, atlikėjos Miglė Pivoriūnaitė ir Gabrielė Bielskytė bei režisierius Ramūnas Cicėnas.

Verta pasidžiaugti, kad komedijos teatro komanda ne tik kartu dirba, bet ir pramogauja. Tradiciškai, vasaros pradžioje buvo organizuojamas vasaros atidarymo renginys, kurio metu beveik visi iki vieno varžėsi olimpinėse rungtyse, smagiai leido laiką. „Saldi „Domino“ teatro vasara“ – tai šūkis, apibūdinantis 2018-ųjų metų vasarą. Specialiai jai aktoriai Juozas Gaižauskas, Eimutis Kvoščiauskas bei Sakalas Uždavinys sukūrė vasaros himną, kurio klipas buvo filmuojamas šventės metu. Šio hito pasiklausyti galite čia:

2018-2019 m. „Domino“ teatras savo sezoną pristatė kaip „Nuotykių sezoną“, pirmą kartą rengdamas spaudos konferenciją. Skelbdamas naująjį šūkį teatras žadėjo, kad šį sezoną žiūrovų laukia visame pasaulyje garsių pjesių spektakliai, įspūdingi pasirodymai bei daug nuotykių. Tęsdamas Nuotykių sezoną“, kovo 6 d. „Domino“ teatras pakvies į Dainiaus Kazlausko režisuotos aštrios komedijos „Psichai” pristatymą. Nuo kovo 30 d. didžiausiose šalies arenose nuskambės įspūdingiausias muzikinis metų projektas – miuziklas „Lituanica”, muzikos kalba pasakojantis vieną labiausiai įkvepiančių Lietuvos istorijos epizodų apie Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą.