Stebinantys faktai apie serialą „Laisvės kaina. Savanoriai“: 400 aktorių ir 1000 filmavimo valandų

Serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai / „Fotogenijų“ nuotr.
Serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai / „Fotogenijų“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-10-14 19:15
AA

Spalio 31-ąją LRT ekranus pasieks naujas istorinis daugiaserijinis vaidybinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“, pasakosiantis apie Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus svarbius Lietuvai įvykius. Sauliaus Balandžio režisuotas filmas įspūdingas ne tik savo siužetu, bet ir nusifilmavusių aktorių, filmavimo lokacijų skaičiumi, autentiškais kostiumais bei kitais įdomiais faktais.

„Visas projektas paremtas tuo, kad norėjome atkurti autentiką, laikmetį, kad žmonės patikėtų. Taip pat norėjom, kad žmonės įsilietų į tą atmosferą, kurioje gyveno ir kaip gyveno žmonės, kaip viskas vyko. Tai ir buvo sunkiausia – autentiškų vietų atradimas ir tai, kaip aktoriai atrodė – jų stilius“, – pasibaigus filmavimams kalbėjo daugiaserijinio filmo prodiuseris Povilas Skaisgirys.

Prodiuserio teigimu, projekto dailininkai ir siuvėjos atliko puikų darbą, kuris pareikalavo nemažai pastangų. „Kai kurie drabužiai serialo aktoriams buvo vežami iš Lenkijos, Latvijos, Lietuvos kino studijų. Kitus siuvo keturios siuvėjos, rekvizitas buvo gaminamas specialiai šiam televizijos filmui“, – atskleidė prodiuseris.

Serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai / „Fotogenijų“ nuotr.

Stengiantis atkurti laikmetį – XX-ojo amžiaus pradžią, filmo kūrybinė komanda kruopščiai rinko ir lokacijas. Pasak P.Skaisgirio, buvo filmuojama memorialiniuose muziejuose, dvaruose, o lokacijų skaičius perkopė pusšimtį: „Filmavimo vietų buvo per 50 ir visos skirtingos, jas rinkome ilgai ir atsakingai.“

Kitas įspūdingas faktas – aktorių bei statistų, nusifilmavusių filme, skaičius. „Suskaičiavome, kad seriale per visą laiką nusifilmavo 73 profesionalūs aktoriai ir 317 statistų – mūsų šaliai tai labai dideli mąstai“, – sakė P.Skaisgirys.

Serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai / „Fotogenijų“ nuotr.Pasak prodiuserio, „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo darbai užtruko net šešis mėnesius, tačiau įdomiausias projektas, su kuriuo jam teko dirbti: „Filmavimo aikštelėje praleidome šešis mėnesius, iš viso buvo 82 filmavimo pamainos, kurios iš viso užtruko 984 valandas. Šis filmas man asmeniškai buvo labai sunkus, tačiau labai įdomus iššūkis.“

Istorinis karinis daugiaserijinis filmas „Laisvės kaina. Savanoriai“ pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po šio svarbaus Lietuvai įvykio sekusius istorinius faktus. Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis filmas atskleidžia nuostabią draugystės bei meilės dramą, vykusią kovos dėl laisvės ir nepriklausomybės akivaizdoje. „Laisvės kaina. Savanoriai“ kuriamas norint pažymėti ypatingą progą ir yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymo metinėms.

Serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ filmavimo užkulisiai / „Fotogenijų“ nuotr.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame daugiaserijiniame filme kuria žymiausi šalies aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.