Įspūdingoje Skaistutės Idzelevičienės jubiliejaus šventėje – bičiulių ir „Žuvėdros“ šokėjų staigmenos
Rugsėjo 24 dieną gražų 80 metų jubiliejų paminėjusi legendinė „Žuvėdros“ trenerė Ona Skaistutė Idzelevičienė po kelių dienų, antradienį, šia proga pagerbta ir savo buvusių kolegų bei mokinių, kurie jai surengė ypatingą šventę.
Prieš daugiau nei savaitę socialiniame tinkle pasirodė buvusių „Žuvėdros“ šokėjų Dainos Bertulienės ir Lino Lapėno kreipimasis, rašo 15min. Jie kreipėsi į buvusius kolegas, kurie vienu ar kitu būdu bendravo, šoko ir daug ko išmoko iš Onos Skaistutės.
Primindami apie artėjantį gimtadienį, šie pasiūlė surengti šventę, kurios metu bus galima gyvai pasveikinti, o jei tokios galimybės nėra – sveikinimą atsiųsti vaizdo įrašu.
„Artėjant gimtadieniui žmonės pradėjo rašyti, ar kas nors sveikins, ar ką nors ketinama daryti, todėl supratome, kad turime padaryti panašų dalyką“, – 15min sakė L.Lapėnas, nebešokantis jau bemaž 15 metų.
Linas legendinei trenerei linkėjo ir toliau keisti žmonių gyvenimus. „Prie ko ji prisiliečia, tie žmonės tiesiog eina labai toli ir labai daug pasiekia. Gal ji sugeba perduoti tą atsakomybę, kokybę ir kitus dalykus. Tada visiems pradeda gerai sektis, ne išimtimi buvau ir aš. Manau, kad pasiekiau ir tuo džiaugiuosi, kad esu ten, kur esu“, – sakė L.Lapėnas.
Skaistutės Idzelevičienės gyvenime niekada netrūko iššūkių. Nei vaikystėje, keliaujant iš vienų giminių pas kitus tada, kai jos tėvai buvo tolimajame Sibire, nei vėliau, skinantis kelią į šokių aukštumas, nei kuriant kompozicijas Dainų ir šokių šventėms, nei treniruojant dabar jau sparnus nuleidusį legendinį „Žuvėdros“ ansamblį.
Skaistutės ir Romaldo Idzelevičių vadovaujama „Žuvėdra“ aštuonis kartus tapo pasaulio ir devynis kartus – Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių čempione, nuskynė daugybę sidabro ir bronzos medalių.
Šiemet Idzelevičiai pažymėjo dar vieną jubiliejų – bendro gyvenimo 50-mečio. 1969 m. jie tapo pora šokių aikštelėje, o dar po dvejų metų – ir gyvenime.
Šokdami patys, Idzelevičiai tuo pat metu visą laiką mokė šokti ir kitus. Skaistutė buvo Šiaulių pedagoginio instituto Klaipėdos fakultetų choreografijos katedros dėstytoja, vėliau – Klaipėdos universiteto dėstytoja, šio universiteto Menų fakulteto Pramoginio šokio, po to – Sportinių šokių katedros vedėja, 1992–1999 m. – docentė, nuo 1999 m. – profesorė. Docentas bei katedros vedėjas buvo ir Romaldas.
Be to, S.Idzelevičienei kelis kartus buvo patikėtos Respublikinės dainų ir šokių, bet Respublikinės moksleivių dainų ir šokių šventės vyriausiosios baletmeisterės pareigos.
Jubiliejaus šventės akimirkos: