Išrinkite įspūdingiausią 2016 metų užsienio atlikėjų koncertą Lietuvoje

2016 metais Lietuvoje koncertavusios pasaulio muzikos žvaigždės / 15min.lt nuotr.
2016 metais Lietuvoje koncertavusios pasaulio muzikos žvaigždės / 15min.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-28 17:35
AA

2016-ieji muzikos mylėtojams Lietuvoje tapo tikra švente – per pastaruosius metus šalyje apsilankė daugybė garsių atlikėjų ir grupių, čia koncertavo ryškiausios scenos žvaigždės. Didžiausiose šalies arenose pasirodymus surengė roko, elektroninės, šokių ar popmuzikos grandai, paklausyti tikrai buvo ką.

15min siūlo prisiminti įspūdingiausius 2016 metų koncertus ir išrinkti savo favoritus. Savo nuomonę išreikškite balsuodami.

2016-ųjų sausį išsipildė amerikiečių „Imagine Dragons“ gerbėjų Lietuvoje svajonė: Vilniuje įvyko pasaulinio grupės turo „Smoke + Mirrors“ koncertas.

„Grammy“, Amerikos muzikos, „Bilboard“ apdovanojimų savininkus Vilniuje pasitiko pilnutėlė „Siemens“ arena. Tūkstančius gerbėjų iš proto vedę dievaičiai iš Las Vegaso „Imagine Dragons“ pažadėjo grįžti.

„Imagine Dragons“ koncertas Vilniuje (70 nuotr.)
+64

Antrą Velykų dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje pasirodymą surengė italų popmuzikos žvaigždė Eros Ramazzotti. Sostinėje jis pristatė savo naują, praėjusių metų gegužę išleistą albumą „Perfetto“.

Tai buvo trečioji Eros Ramazzotti viešnagė Lietuvoje. Italų žvaigždė čia lankėsi 2001-aisiais, vėliau sugrįžo 2010-aisiais. Akivaizdu, kad su metais dainininkas nepraranda populiarumo, arena pirmadienio vakarą buvo sausakimša. Čia susirinko daugiau nei 10 tūkst. jo gerbėjų – kone dvigubai daugiau nei pastarąjį kartą.

Eros Ramazzotti turo „Perfetto” koncertas Vilniuje (31 nuotr.)
+25

Viena ryškiausių 2016 metais Lietuvoje viešėjusių žvaigždžių – popscenos karalienė Mariah Carey. Pirmą kartą šalyje koncertavusi JAV muzikos žvaigždė balandį Kauno „Žalgirio“ arenoje pristatė nepamirštamą šou „The Sweet Sweet Fantasy“ .

Atlikėja koncerte Kaune negailėjo komplimentų susirinkusiems ir daugybę kartų į iš salės surėktas frazes, kad ji čia yra mylima atsakė tuo pačiu: „Ir aš jus labai myliu“.

Mariah Carey koncertas Kaune (57 nuotr.)
+51

Gegužę Kauno „Žalgirio“ arenoje skambėjo Didžiosios Britanijos žvaigždės Mikos koncertas. Išgirsti atlikėjo dainų atskubėjo kauniečių ir miesto svečių minia.

Energijos šiam atlikėjui netrūko viso pasirodymo metu. Vienam gerbėjui net „nuskilo“ laimė pabuvoti su žvaigžde scenoje.

Mikos koncertas Kaune (52 nuotr.)
+46

Vilniuje savo koncertą surengė žvaigždė iš Rusijos Polina Gagarina. 2015-ųjų „Eurovizijoje“ antrą vietą užėmusi dainininkė pirmąkart apsilankė Lietuvoje.

Vieną po kitos P.Gagarina ėmė traukti rusiškas dainas, o publika įrodė, kad atlikėją pažįsta geriau nei vien iš „Eurovizijos“: noriai dainavo kartu, plojo į taktą.

Polinos Gagarinos koncerto Vilniuje akimirkos (5 nuotr.)
Skaitytojo nuotr.
+2

Lietuvoje šiemet viešėjo ir dar viena „Eurovizijos“ žvaigždė, 2008 metų konkurso nugalėtojas Dima Bilanas. Dainininkas šokdino Vilniaus publiką dovanodamas savo hitus ir pristatė dainas iš naujojo albumo „Ne molči“ („Netylėk“). Gerbėjai, tiksliau, gerbėjos neliko skolingos – atsidėkojo padėkos šūksniais, rožėmis ir bučiniais.

Pusvalandį vėlavęs atlikėjas žengęs į sceną sulaukė gausių aplodismentų, nors žiūrovų salė, toli gražu, nebuvo pilna. Scenoje D.Bilanui talkino gyvo garso grupė ir 4 šokėjai.

Dimos Bilano koncertas Vilniuje (94 nuotr.)
+88

2016-aisiais į Lietuvą trečią kartą sugrįžo elektroninės muzikos senbuviai, britai „The Prodigy“. Vilniaus „Siemens“ arenoje jie užkūrė tikrą reivo diskoteką.

Šis grupės šou buvo dedikuotas jų paskutiniam, jau šeštam, studijiniam albumui „The Day is My Enemy“. Ir nors koncerte didžiausia duoklė buvo atiduota paskutiniam albumui, čia vienas po kito skambėjo mintinai žinomi hitai. Savo repertuare „The Prodigy“ nepagailėjo garsiausių, ankstyvos kūrybos albumų „Music for the Jilted Generation“ ir „The Fat of the Land“ kūrinių.

„The Prodigy“ sugrįžo: koncerto Vilniuje akimirkos (45 nuotr.)
+39

Džiūgauti dėl ko turėjo ir roko muzikos gerbėjai – daugiau nei porą dešimtmečių laukta diena atėjo, Kaune koncertą surengė „Muse“.

Pirmą kartą Lietuvoje viešinčios britų žvaigždės čia pristatė savo pasaulinių gastrolių „Drones World Tour“ programą, „Žalgirio“ arenoje jie surengė abejingų nepalikusį pasirodymą. Vienos garsiausių pasaulio roko grupių šou sudomino tūkstančius „Muse“ gerbėjų Lietuvoje.

Kauno areną drebino britų roko žvaigždės „Muse“ (53 nuotr.)
+47

Lietuvoje viešėjo ir muzikos gurmanų numylėtinis, prestižinio „Mercury“ prizo laimėtojas Benjaminas Clementine'as. Jo vizitas Vilniuje – didelė šventė tiems, kurie bent šiek tiek domisi muzika. Iš Belgijos kilęs, tačiau Londone gyvenantis 27-erių menininkas sostinės arenoje „Compensa“ jis surengė įspūdingą, jautrų koncertą.

Salėje visos vietos buvo tik sėdimos. Kamerinė aplinka ir širdį virpinanti, prasmingais žodžiais praturtinta muzika.

Muzikos gurmanams Vilniuje koncertavo Benjaminas Clementine'as (9 nuotr.)
+3

Vilniaus Katedros aikštėje birželio viduryje koncertavo šių metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala. Jautrų pasirodymą Krymo totorė surengė Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, per simbolišką renginį „Už mūsų ir jūsų laisvę“.

Išgirsti „Eurovizijos“ nugalėtoją gyvai antradienio vakarą panoro šimtai gerbėjų. Vakaro vedėjui Richardui Jonaičiui paskelbus, kad atlikėja netrukus pasirodys scenoje, minia pasitiko garsenybę audringomis ovacijomis.

Susirinkusiai publikai Jamala atliko kelias savo pačios kurtas baladžių stiliaus dainas, visos jos – su ryškiais džiazo elementais, būdingais atlikėjai.

Koncerte Vilniuje „Už mūsų ir jūsų laisvę“ – Jamalos dainos (39 nuotr.)
+33

Sunkiojo metalo gerbėjams Lietuvoje Joninių išvakarės tapo dviguba švente. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko kone 40 metų lauktas koncertas – scenoje grojo britų legendos „Iron Maiden“.

Pirmą kartą Lietuvoje viešintys muzikantai čia pristatė savo 2015-ųjų metų rudenį išleistam albumui dedikuotą „The Book of Souls“ programą.

„Iron Maiden“ Kaune gerbėjus iš proto vedė nuo pirmųjų akimirkų. Akmeninę pilį imituojanti scena – tarsi motyvas iš fantastiškas pasakas primenančių grupės dainų vaizdo klipų. Įspūdį sustiprino iš įvairių jos vietų besiveržiantys dūmai ir atvira liepsna per pirmuosius kūrinius nušvitę aukurai.

Sunkiojo metalo dievų „Iron Maiden“ koncertas Kaune (72 nuotr.)
+66

Į Lietuvą sugrįžo ir Johnas Newmanas sugrįžo į Lietuvą. Sostinės Kalnų parke skambėjo garsiausi jo hitai. Prieš dvejus metus „Granatos Live“ festivalyje publiką linksminusi britų žvaigždė šįkart atvyko į Vilnių. Jis – pagrindinis sekmadienį sostinėje vykusio vienos dienos festivalio „Summer In The City“ svečias.

Gerbėjų jam netrūksta ir Lietuvoje. Ir nors Kalnų parke galėjo tilpti kelis kartus daugiau žmonių, publiką muzikantą sutiko itin šiltai. Už tai dėkodamas jis pusę dainos atliko klūpėdamas ant kelių. Galiausiai skambant paskutiniams akordams ėmė šokinėti scenoje ir net išvartė būgnus.

Johno Newmano koncertas Vilniaus Kalnų parke (37 nuotr.)
+31

Vilniaus universiteto Botanikos sode vienintelį savo koncertą Lietuvoje surengė airių dainininkas Damienas Rice'as. Paklausyti lyriškomis ir romantiškomis dainomis išgarsėjusio atlikėjo į sodą susirinko gerbėjų būrys.

Savo pasirodymą Damienas pradėjo ramiai ir intymiai – į rankas paėmęs gitarą pats sau akomponavo ir dainavo taip, tarsi būtų susitikęs bičiulių būrį. Atlikėjas jausmingomis melodijomis gerbėjus palengva įtraukė į magišką vakarą, aplodismentai stiprėjo, o D.Rice‘as kūrė vis stipresnį ryšį su publika.

Damieno Rice'o koncertas Vilniuje (42 nuotr.)
+36

Lietuvoje pirmą kartą koncertavo ir įspūdingo balso savininkė, britų dainininkė Joss Stone. Scenoje praleidusi bene pusę savo gyvenimo J.Stone įrodė ir Vilniaus publikai, kad yra visiška savo srities profesionalė.

LDK valdovų rūmų kieme britų soulo, fanko ir popmuzikos žvaigždė Joss Stone surengė savo solinį koncertą. Ryškiausia pastarųjų dešimtmečių britų muzikos žvaigždė savo koncertu atidarė pirmą kartą Lietuvoje surengtą muzikos festivalį „Midsummer Vilnius“.

Britų dainininkė Joss Stone koncertavo Vilniuje (42 nuotr.)
+36

Siautulingo vakarėlio sulaukė ir pajūrio publika. Atnaujintoje Palangos koncertų salėje vyko disko muzikos legendos Sheyla Bonnick iš „Boney M“ ir „Ottawan“ pasirodymas.

70-ųjų ir 80-ųjų metų atmosfera alsuojančiame disko muzikos žvaigždžių Sheylos Bonnick iš „Boney M“ ir „Ottawan“ koncerte skambėjo dainos, kurias kažkada klausydavome iš vinilinių plokštelių: „Dady Cool“, „Rivers of Babylon“, „Ma Baker“, „Hands Up“, „Crazy Music“ ir daugelis kitų jaunystę ir vaikystę primenančių kūrinių.​

„Boney M“ ir „Ottawan“ koncertas Palangoje (50 nuotr.)
+44

Šiemet kaip ankstesniais metais muzikos mylėtojus džiugino ir „Sostinės dienų“ renginiai.

Nemokamas elektroninės muzikos žvaigždžių pasirodymas koncertas sudomino vilniečius ir miesto svečius – šiltą rudens vakarą „Digitalism“ kūrinių klausėsi minia muzikos mylėtojų.

Lietui lyjant Katedros aikštėje festivalį vainikavo jau legendinės vokiečių grupės „Jazzanova“ koncertas. Su grupe pasirodė ir nuolatinis grupės partneris bei scenos lyderis – ekstravagantiškasis JAV vokalistas Paulas Randolphas.

„Sostinės dienas“ Katedros aikštėje uždarė „Jazzanovos“ koncertas (44 nuotr.)
+38
Katedros aikštėje – vokiečių reiverių „Digitalism“ ir „Beissoul & Einius“ koncertai (36 nuotr.)
+30

Roko muzikos gerbėjai Lietuvoje džiaugėsi ir dar vienu itin svarbiu vizitu. Rugsėjo pradžioje Kaune viešėjo Kanados rokeriai „Nickelback“.

Viena populiariausių pastarųjų dešimtmečių roko grupių pasaulyje surengti pasirodymą Lietuvoje planavo dar praėjusiais metais, tačiau visas europinis koncertinis turnė buvo atšauktas dėl vokalisto ir gitaristo Chado Kroegerio balso stygų ligos.

Kaune vykusiame koncerte muzikantai aktyviai bendravo su publika, pajuokaudami, kad nori kartu pakelti bokalą. Muzikantai publikai neleido nuobodžiauti nei akimirkos, čia jie sugrojo žinomiausius savo kūrinius.

„Nickelback“ surengė koncertą Kaune (34 nuotr.)
+28

Praėjusiais metais Trakų pilyje subūręs tūkstantinę minią, britų dainininkas Passenger vėl grįžo į Lietuvą. Atlikėjas spalio pradžioje surengė jaukumu ir romantika dvelkiantį koncertą Vilniuje.

Į koncertų salę „Compensa“ susirinko ištikimi Passenger gerbėjai. Praėjusiais metais publika į jo pasirodymą sunkiai tilpo,todėl jų pageidavimu atlikėjas į Lietuvą grįžo dar kartą.

Koncerte skambėjo ne tik geriausi britų žvaigždės kūriniai, bet ir dainos ir pernai išleisto albumo „Whispers II“, kurio atneštą pelną Passeger paskyrė labdaros kampanijai, padedančiai Afrikos vaikams.

Passenger surengė jaukų koncertą Vilniuje (27 nuotr.)
+21

Elektroninės muzikos tėvu neretai vadinamas Jeanas Michelis Jarre‘as sugrįžo į Lietuvą.

Po penkerių metų pertraukos Kauno „Žalgirio“ arenoje iš naujo atgimė įspūdingas sintezatorių ir vizualizacijų šou. Bene garsiausias elektroninės muzikos kompozitorius lapkričio pradžioje vakarą čia pristatė prieš mėnesį pradėtų gastrolių po Europą „Electronica Tour“ programą.

68-erių prancūzo vizitas Kaune – jau nebe pirmas, didžiausioje šalies arenoje jis koncertavo 2011-aisiais, o 2008 metais surengęs pasirodymą „Siemens“ arenoje džiugino ir Vilniaus publiką.

Jeanas Michelis Jarre‘as Kaune pristatė „Electronica Tour“ programą (40 nuotr.)
+34

Kai Eltonas Johnas 2013-ųjų gruodį koncertavo Kaune, buvo kalbama, kad šis jo pasirodymas veikiausiai bus paskutinis Lietuvoje. Tačiau 69-erių seras sugrįžo. Lapkričio viduryje Vilniaus „Siemens“ arenoje po penkerių metų pertraukos vėl suskambo garsiausi britų žvaigždės hitai. E.Johnas čia pristatė vieną iš savo pasaulinių gastrolių „Wonderful Crazy Night“ šou.

Vėlyvas ruduo ir žiemiški orai E.Johno gerbėjams Lietuvoje jau tapo simboliniais. Ketvirtą kartą šalyje koncertuojantis muzikantas čia vis sugrįžta rudeniop, tačiau šilto gerbėjų palaikymo čia jam niekad netrūksta – „Siemens“ arena pirmadienį dūzgė nuo susirinkusių.

Eltonas Johnas Vilniuje pristatė programą „Wonderful Crazy Night“ (43 nuotr.)
+37

Kauno „Žalgirio“ areną lapkričio pabaigoje sudrebinusio „Back to 90's Legendos“ koncerto daugelis jame apsilankiusių gerbėjų nepamirš dar ilgai.

Vienoje scenoje koncertavo legendinės popmuzikos žvaigždės, grandioziniame koncerte gyvai suskambo garsiausi praėjusio amžiaus pabaigos hitai.Sausakimšoje arenoje skambėjo senosios diskotekos hitai – garsiausi Haddaway, „Ace Of Base“, Dr.Alban, „Snap!“, „La Bouche“ kūriniai.

Tačiau daliai žiūrovų sentimentus užgožė visai kiti dalykai, ypač apsvaigę žmonės publikoje.

Kauno arenoje – „Back to 90's Legendos“ (92 nuotr.)
+86

Įspūdingi vaizdo ir apšvietimo efektai, keliolikos muzikantų grupė ir daugybė kelis dešimtmečius žinomų legendinės britų grupės „Pink Floyd“ dainų. Visa tai lapkričio viduryje kauniečiai ir miesto svečiai pamatė „Žalgirio“ arenoje. Čia naujo pasaulinio turo koncertą surengė geriausiu pasaulyje pripažintas „Pink Floyd“ muzikos šou „Brit Floyd“.

„Brit Floyd“ muzikos šou Lietuvoje skambėjo jau trečiąkart. Pernai Vilniuje į jų pasirodymą buvo išpirkti visi bilietai, ne ką mažiau susidomėjimo „Brit Floyd“ sulaukė ir Kaune. Tiesa, pasirodymą čia jie parodė kitokį nei metais anksčiau – naują.

Kauno arenoje – įspūdingas „Brit Floyd“ muzikos ir šviesų šou (32 nuotr.)
+26

Lapkričio pabaigoje Vilniuje skambėjo muzika, pasakojanti istoriją – salėje „Compensa“ pasirodė rusų roko grupė DDT. Permainų istorijos metraštininkais tituluojama grupė pirmą kartą žiūrovus pakvietė į koncertą, kuriame skambėjo geriausios dainos iš visų per daugiau kaip tris dešimtmečius išleistų DDT albumų.

Laikmetį atspindinčios socialinės ir filosofinės problemos, laisvė ir religija – kertiniai grupės, neįsivaizduojamos be jos lyderio Jurijaus Ševčiuko, kūrybos elementai.

Į tris dalis padalinta „Garso istorija“ koncerto metu perteikė skirtingas DDT gyvavimo epochas, smarkiai įtakotas įvairių politinių, socialinių bei asmeninių pokyčių ir patyrimų.

Legendinių Rusijos rokerių DDT koncertas Vilniuje (33 nuotr.)
+27

Gruodžio pradžioje pirmą kartą Lietuvoje koncertavo ir populiarioji indie popmuzikos grupė „The xx“. Tai buvo pirmas jų pasirodymas šalyje ir antrasis Baltijos šalyse. 2013 m. juos buvo galima išgirsti latvių festivalyje „Positivus“.

Londone susikūrusi grupė „The xx“ jau daugybę metų iš eilės renka sausakimšas klausytojų sales visame pasaulyje. Galbūt todėl į „Compensa“ koncertų salėje vyksiantį pasirodymą bilietų beveik nebeliko jau pirmąją bilietų pardavimo valandą.

Grupės „The xx“ koncertas Vilniuje (36 nuotr.)
+30

Gruodžio pabaigoje Kauno „Žalgirio“ arenoje savo muzikinės karjeros 40-mečiui skirtą koncertą pristatė legendinis Italijos atlikėjas Toto Cutugno publiką pavergė ne tik gerbėjų mintinai žinomais tekstais bei melodijomis, bet ir nuoširdumu, paprastumu, elegancija.

Maloni staigmena publikos laukė koncerto pabaigoje – atsisveikindamas legendinis atlikėjas lietuviškai uždainavo Marijono „Trijų milijonų“ priedainį.

Toto Cutugno koncertas Kaune (32 nuotr.)
+26