Išrinkite: įspūdingiausias 2014-ųjų muzikinis šou
2014-ieji muzikos mylėtojams pažėrė gausybę koncertų ir renginių. Į Lietuvą atvyko ne viena užsienio žvaigždė, įspūdingais pasirodymais stebino ir populiarūs lietuvių atlikėjai. Žmonės.lt siūlo prisiminti daugiausia dėmesio sulaukusius metų koncertus. Kuris jums įsiminė labiausiai? Paskaitykite 2014 metų apžvalgą ir balsuokite už labiausiai patikusį šou.
Metus pradėjo trečią kartą organizuoti Muzikos asociacijos metų apdovanojimai „M.A.M.A. 2013“. Ceremonijoje buvo įteikta 14 statulėlių metų geriausiems, viena jų tradiciškai įteikiama už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškai muzikai.
Čia daugiausiai dėmesio sulaukė Leonas Somovas ir Justė Arlauskaitė-Jazzu. Duetas susižėrė net tris skulptūrėles, jis įvertintas kaip geriausia elektroninės muzikos ir geriausią metų grupė, didžiausio pripažinimo sulaukė ir jų albumas „Lees and seas“. Garbingiausią apdovanojimą už nuopelnus lietuviškai muzikai gavo Algirdas Kaušpėdas su grupe „Antis“.
Grupės hitai suskambo naujai ir dar negirdėtai. Jie sugrąžino gerbėjams tuometinius sentimentus ir dovanojo nostalgija pulsuojančią atmosferą. „Naktinės personos“ didelį dėmesį pasirodymo metu skyrė apšvietimui, garsui ir scenografijai, kuri nustebino ne vieną.
Į šachmatų lenta virtusią sceną Jazzu žengė virtusi karaliene. „Meilė – tai žaidimas“, – sakė dainininkė užsiminusi, kad žaisti verta net tada, kai žinai, kad pralaimėsi.
Elektroninės muzikos gurmanai galėjo džiaugtis britų žvaigždės Bonobo vizitu. Prieš tai Taline ir Rygoje koncertavęs muzikantas į Vilniaus Teatro areną atvyko su muzikantų grupe. Čia kolektyvas pristatė savo penktąjį studijinį albumą „The North Borders“.
Būgnai, gitara, saksofonas, charizmatiškoji vokalistė Szjerdene, šviesų ir projekcijų žaismas bei pasipylę konfeti, prie naujų kūrinių priderinti gerai žinomi senieji hitai – viskas buvo sudėliota taip, kad melomanai pasijustų kuo maloniau. Beje, savo ruožtu komplimentus koncerto organizatoriams ir techniniams darbuotojams dalino ir Bonobo komanda. Pagrindinę vakaro žvaigždę Vilniuje „apšildė“ lietuvių elektroninės muzikos prodiuseris Brokenchord.
2015 metais į Tarptautinę kosminę stotį skrisianti operos ir populiariosios muzikos dainininkė Sarah Brightman žiemos pabaigoje Kaune pristatė savo naujausią albumą „Dreamchaser“. Įspūdingas šou pakerėjo publiką. 164 kvadratinių metrų pločio ypač aukštos rezoliucijos vaizdo ekranas atlikėjai puikiai padėjo atskleisti nežemiška atmosfera pulsuojančias dainas.
Koncerte skambėjo ne tik kompozicijos iš naujo albumo, bet ir populiariausios S.Brightman dainos: „Time To Say Goodbye“, „A Question of Honour“, arijos iš miuziklo „Operos fantomas“ ir kiti žinomiausi kūriniai. Koncertą S.Birghtman prašymu fotografai galėjo įamžinti tik iš toli. Tuomet 53 metų dainininkė nenorėjo, kad jos veidas būtų fotografuojamas iš arti.
Vilnių į savo gastrolių sąrašą įtraukė ir 9-ojo dešimtmečio reiveriai „Scooter“. Sostinės „Forum Palace“ rūmuose jie surengė energingą koncertinio turo „20 Years Of Hardcore“ pasirodymą. Sausakimšoje salėje vos tilpo visi norintys išvysti kadaise iki ryto šokti versdavusius dievaičius. Koncertas sudomino įvairaus amžiaus publiką: čia lygiaverčiai šėlo ir jaunimas, ir vyresni.
Kovo pradžioje malonios staigmenos sulaukė ir simfoninio metalo gerbėjai. Teatro arenoje koncertavo olandų žvaigždės „Within Temptation“. Grupė Vilniuje pristatė savo šeštąjį studijinį albumą „Hydra“.
Lietuvos sostinė – ketvirtoji arena iš trisdešimties, kurias „Within Temptation“ aplankė nuo vasario pabaigos iki gegužės pradžios trukusių 2014 metų gastrolių metu.
Albume – geriausi Rufuso kūriniai nuo pat pirmojo disko, išleisto 1998-aisiais. Taip pat – nauja daina, įrašyta kartu su Robbie Williamso dainų bendraautoriumi, prodiuseriu Guy Chambersu. Beje, būtent su Rufusu R.Williamas įrašė titulinę savo naujausio albumo „Swings Both Ways“ dainą.
Violončelininkai pirmą kartą istorijoje leidosi į turą su orkestru, todėl šis vienintelis koncertas Lietuvoje buvo unikali galimybė išgirsti grupės „Apocalyptica“ dainas, specialiai pritaikytas 25 muzikantų orkestrui.
Romantikos mėgėjai kovo pabaigoje mėgavosi lyriškomis Katie Melua dainomis. Viena populiariausių Didžiosios Britanijos dainininkių į Lietuvos sostinę sugrįžo po šešerių metų pertraukos. Gastrolių „Simplified“ pasirodymo metu ji atliko populiariausius savo jau 11 metų trunkančios karjeros hitus.
Scenoje kartu su Katie grojo melomanams puikiai žinomi britų muzikantai: bosistas Timas Harriesas, muzikuojantis jau tris dešimtmečius ir pianistas Markas Edwardsas, džiazo pasaulyje garsėjantis kaip grupės „The Cloggz“ lyderis.
Saulius Prūsaitis savo gerbėjams 2014-aisiais pateikė malonią muzikinę staigmeną – jis pakvietė į solinį koncertą „Muzika suaugusiems“. Klausytojams jis pasirodė drauge su gyvo garso grupe: būgnininku Gediminu Augustaičiu, pianistu Kęstučiu Pavalkiu, boso gitara grojančiu Pauliumi Adomėnu, gitaristu Laimonu Janču.
Drauge su juo dainavo ir jo scenos bendražygiai Marijonas Mikutavičius, „Ąžuoliuko“ choras ir „X Faktoriaus“ dalyvė Ieva Ščerbinskaitė.
Pasaulinio lygio repo žvaigždžių Xzibit, grupės „Cypress Hill“ reperių B-Real ir Demrick vizitas ne vieną hiphopo muzikos gerbėją privertė šokinėti iš laimės. Menų fabrike „Loftas“ balandžio pradžioje koncertavę JAV atlikėjai pristatė savo kaip kolektyvo „Serial Killers“ debiutinį albumą, tačiau koncerte skambėjo ir žinomiausi kiekvieno iš jų hitai.
Tradiciškai gegužės Europą drebino vienas didžiausių muzikinių renginių. Kopenhagoje vyko 59-asis „Eurovizijos“ dainų konkursas. Lietuvai su kūriniu „Attention“ atstovavo dainininkė Vitalija Matačiūnaitė, tačiau sėkmė šįkart nusisuko – pasirodžiusi antrajame pusfinalyje ji užėmė 11-ąją vietą ir į finalą ji nepateko.
2014 metais „Eurovizijoje“ triumfavo 25 varžovus nurungęs Austrijos atstovas – barzdotoji Conchita Wurst.
Tikriems melomanams Peterio Gabrielio pristatyti nereikia. Trylikos MTV, šešių „Grammy“, trijų „Brit Awards“ ir daugybės kitų apdovanojimų laimėtojas – dainininkas, kompozitorius ir prodiuseris gegužės viduryje koncertavo ir Lietuvos publikai. Sostinės „Siemens“ arenoje vykęs koncertas subūrė tikros, kokybiškos muzikos mylėtojus. Čia britų roko legenda pristatė koncertinio turo „Back To Front“ programą.
P.Gabrielis koncertavo su ta pačia grupe, kuri 1987-aisiais pasaulinėse gastrolėse pristatė albumą „So“. Tarp muzikantų yra ir legendinis dainininko bendražygis bosistas Tony Levinas bei vienas geriausių pasaulio būgnininkų Manu Katche.
S.Tyleris nė kiek nepriminė pasipūtusios pasaulinio lygio žvaigždės: viešnagės metu vaikščiojo po miestą, pozavo su gerbėjais, mielai jiems dalijo autografus, dainavo.
Prasidėjus vasaros festivalių karštinei Vilniuje svaiginančios elektroninės muzikos garsais melomanus viliojo bendras „Modeselektor“ ir Apparat projektas „Moderat“. Menų fabrike „Loftas“ birželį vykęs renginys iki šiol laikomas vienu sėkmingiausių.
Prieš keletą metų turtingiausia Velso garsenybe paskelbtas atlikėjas gali pasigirti tuo, kad net 36 jo įrašytos dainos tapo hitais, tarp kurių – „Delilah“, „It's Not Unusual“, „Sex Bomb“, „She's A Lady“. Atlikėjas daugelį nustebino punktualumu – pasirodymą Lietuvoje jis pradėjo tiksliai nustatytu laiku. Pasirodymas truko pusantros valandos.
Pagrindiniai „Sostinės dienų“ svečiai, vokiečiai „De Phazz“ Vilniuje viešėjo nebe pirmą kartą. Tačiau nemokamas jų koncertas Katedros aikštėje sudomino net tuos, kurie nėra dideli downtempo ir lengvo džiazo muzikos gerbėjai.
Šįkart į Vilnių atvyko 8 žmonių komanda, kurioje – ir grupės lyderis bei prodiuseris Pitas Baumgartneris, taip pat charizmatiškieji vokalistai Pat Appleton ir Karl Frierson.
Koncerte – psichodelinė trijų valandų kelionė per visą „Pink Floyd“ istoriją: nuo debiutinio albumo „The Piper At The Gates Of Dawn“, išleisto 1967-aisiais, iki 1994 metais pasirodžiusio paskutiniojo disko „The Division Bell“. Koncerte pagerbiami visi „Pink Floyd“ nariai.
Danų elektroninės muzikos kūrėjo Trentemoller Lietuvoje jo muzikos gerbėjai laukė jau kelerius metus. Ir ne veltui. Teatro arenoje spalio pradžioje vykusį koncertą neabejotinai galima vadinti vienu geriausių Lietuvoje vykusių muzikinių renginių metuose.
Trentemoller, kurio pilnas vardas Andersas Trentemolleris, į Vilnių atvyko su grupe. Čia jis pristatė savo naujausią albumą „Lost“.
Po trejų metų pertraukos romantiškasis Jamesas Bluntas rudeniui įpusėjus sugrįžo į Lietuvą. Lyriškomis baladėmis garsėjantis britų atlikėjas surengė pasirodymą sostinės „Siemens“ arenoje. Pasiklausyti jausmingų dainų atvyko maždaug 6 tūkst. muzikanto gerbėjų. Trečią kartą šalyje viešėjęs atlikėjas dar kartą įrodė – jo populiarumas su kiekvienu pasirodymu tik auga.
Muzikiniais šou 2014 metais stebino ne tik užsienio, bet ir Lietuvos atlikėjai. Išleidęs naują albumą „Laiko mašina“ koncertinį turą rudens pabaigoje suorganizavo ir Linas Adomaitis. Didžiuosiuose miestuose vykę pasirodymai šįkart buvo kiek neįprasti – muzikantas koncertavo drauge su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Ričardas Šumila.
Naujos ir naujais suskambusios senos, dar ankstyvuosiuose muzikanto gyvenimo etapuose sukurtos, dainos nepaliko abejingų. Drauge su juo scenoje dainavo ir Merūnas Vitulskis, Giedrė Kilčiauskienė, Monika Linkytė ir daugelis kitų.
Pasiilgę lyrinių dainų veikiausiai nepraleido Kauno „Žalgirio“ arenoje spalio viduryje vykusio Laros Fabian koncerto. Bene sėkmingiausiai karjerą daranti Belgijos atlikėja išgarsėjo prieš 26 metus. Tuomet, kai sudalyvavo „Eurovizijos“ dainų konkurse.
Kauno publikai ji pristatė kūrinius iš naujausio albumo „Le Secret“, tačiau nepamiršo ir savo didžiausių hitų – „Je t‘aime“, „I Will Love Again“, „Adagio“, „Je suis malade“. L.Fabian koziris – ne įspūdingos dekoracijos ir šviesos efektais, o įspūdingas, tris oktavas apimantis balsas.
Spalio 31-ąją sostinės menų fabrike „Loftas“ skambėjo visiems vampyrų sagos „Saulėlydis“ gerbėjams iki skausmo brangi daina „Eyes on Fire“. Ją atliekantis danų duetas „Blue Foundation“ neneigia, kad ši daina turėjo įtakos jų finansinei nepriklausomybei, bet tiki, kad gerbėjai į jų koncertus renkasi ne tik dėl vampyrų filmo garso takelio.
Kartu su „Blue Foundation“ Helovino naktį „Lofto“ scenoje pasirodė ir lietuvių atlikėjas Markas Palubenka – jis apšildė garsiuosius svečius. Po „Blue Foundation“ koncerto vakarėlį pratęsė elektroninės muzikos kūrėjas DJ Makdett, daugeliui ypač įsiminęs savo puikiu pasirodymu festivalyje „Galapagai“.
Viena ryškiausių Lietuvos popmuzikos scenos žvaigždžių Džordana Butkutė metų pabaigoje savo gerbėjams pristatė naujausią koncertinę programą „Nesudeginta ant laužo“. Didžiuosiuose šalies miestuose koncertavusi atlikėja sulaukė itin didelio susidomėjimo – bilietai į jos koncertus buvo tiesiog graibstomi.
Kai prieš trejus metus popmuzikos princese ir viena seksualiausių pasaulio moterų tituluojama Kylie Minogue atvyko į Vilnių, buvo sunku patikėti, kad „Siemens“ arenoje pagaliau vyksta koncertas, kurio gerbėjai Lietuvoje laukė ilgus metus. Tačiau žavi mažaūgė australė sugrįžo su trenksmu – Kauno „Žalgirio“ arenoje ji surengė įspūdingą pasirodymą.
Pabučiuok mane kartą. Taip pažodžiui galima versti 46-erių dainininkės albumą ir jam skirtą koncertinį turą „Kiss Me Once“. Vos 31 koncertas 15-oje Europos šalių, iš kurių vienas vyko Lietuvoje.
Vilniuje išsipildė amerikietiškoji melomanų svajonė: „Siemens“ arenoje koncertavo poproko ir alternatyvaus roko grupė iš JAV „OneRepublic“. Pirmąkart Lietuvoje viešėję muzikantai pristatė koncertinio turo „The Native Tour“ programą, kurios sostinėje klausėsi daugiau nei 10 tūkstančių grupės gerbėjų.
Beveik 200 koncertų skirtinguose pasaulio miestuose – tokio neįtikėtino masto šis „OneRepublic“ turas, kurio programa skambėjo ir Vilniuje.
Prieš šešerius metus Lietuvoje drauge su Rusijos estrados žvaigžde Filipu Kirkorovu viešėjusi Ukrainos žvaigždė Ani Lorak sugrįžo. Vilniaus „Siemens“ arenoje Lietuvos publikai ji pristatė savo koncertinio turo programą „Karolina šou“.
Toks koncertinio turo pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Tikrasis Ani Lorak vardas – Karolina Kuek, tačiau juo 36-erių ukrainietė scenoje niekuomet neprisistato. Priežastis – prieš dešimtmetį tokiu pat vardu ir pavarde vienoje Rusijos televizijos laidoje išpopuliarėjusi kita dainininkė. Padėti sugalvoti sceninį pseudonimą jai padėjo tuometinis Ani prodiuseris Jurijus Falyosas pasiūlęs merginai Karolinos vardą perskaityti iš kito galo.
Sunku ir suskaičiuoti, kelintą kartą islandų elektroninės muzikos kolektyvas „GusGus“ atvyksta į Lietuvą. Antrą kartą į sostinės Teatro areną sugrįžę muzikantai čia koncertavo keturiese: Danielis Augustas, Hogni Egilssonas, Biggi Veira ir President Bongo pakeitęs Herbas Legowitzas.
Koncerte Vilniuje islandai pristatė savo 9 studijinį albumą „Mexico“. 1995 metais susibūręs kolektyvas balandį minės savo veiklos 20-metį.
Dvidešimties metų scenoje jubiliejų švenčiantys scenos veteranai „Lemon Joy“ metų pabaigą paminėjo koncertais Vilniuje ir Kaune. Tamsi, niūri, melancholiška muzika grupės gerbėjams žadino nostalgiškus jausmus.
Į koncerto Vilniuje repertuarą grupė įtraukė geriausias savo dainas. Savo programoje jie pristatė kadaise topų viršūnėse skambėjusias dainas: „Balta meilė“, „Mylėt tave taip beprotiška ir keista“, „Ne apie mus“, „Viskuo tikiu“, „Karolis“, „Kažkada“, „Vasaros laiškai“. Drauge su I.Kofu scenoje uždainavo ir vakaro svečias Andrius Mamontovas.
Po beveik trejų metų pertraukos į Vilnių sugrįžo buvusi grupės „Nightwish“ vokalistė, suomė Tarja Turunen. Lapkričio pabaigoje Vilniaus „Forum Palace“ rūmuose ji pristatė albumui „Colours In The Road“ dedikuotą koncertą.
2012 metų sausį į sceną Vilniuje ji pakvietė ir Jeronimą Milių, tuomet jie duetu sudainavo Andrew Lloydo Webberio miuziklo „Operos fantomas“ ariją. Šįkart Jeronimo scenoje nebuvo. Koncerte Tarja dainavo naujas ir ankstyvojo kūrybinio laikotarpio dainas.
Naują albumą „Švelnesnis žvėris“ išleidusi atlikėja Ieva Narkutė sulaukė daug muzikos kritikų pagyrų. Todėl nieko nelaukusi ji sukvietė gerbėjus į jausmingą koncertą. Pusantros valandos trukusiame pasirodyme skambėjo ne tik naujojo albumo dainos, bet ir kiek senesni populiarūs kūriniai.
Lapkričio pabaigoje menų fabrike „Loftas“ koncertinę programą pristatė multiinstrumentalistas Sohn. Debiutinį albumą „Tremors“ pavasarį išleidęs elektroninės muzikos kūrėjas, kurio tikrasis vardas – Christopheris Tayloras, savo gerbėjus svaigino hipnotizuojančia, melodramatiška muzika.
Vienas laukiamų muzikinių renginių Kaune 2014 metais buvo ir švedų dueto „Roxette“ koncertas. Tiesa, jį kiek sutrikdė grupės vokalistės Marie Fredriksson griuvimas scenoje.
Iškart po pasirodymo „Roxette“ nariai suskubo raminti gerbėjus, kad po šio įvykio Kaune Marie jaučiasi gerai. 2002 metais M.Fredriksson buvo diagnozuotas smegenų auglys. Atlikėjai teko ištverti sunkų vėžio gydymą, ji buvo sustabdžiusi koncertinę veiklą ir į sceną grįžo tik po kelerių metų. Dėl ligos jai sutriko regėjimas dešiniąja akimi.
Muzikantas pristatė romantiškų ir seksualių temų kupiną jau dešimtąjį, studijinį albumą „Sex And Love“. Įdomesnė koncerto detalė – tradicinis Enriques triukas pasikviesti gerbėją į sceną, su juo kartu išgerti šlakelį romo, sudainuoti dainą.
Po ketverių metų pertraukos naują albumą „Sel-Fi“ išleidęs grupės „Sel“ lyderis Egidijus Dragūnas vėl grįžo į sceną. Didžiuosiuose šalies miestuose jis surengė grandiozinius koncertus. Vilniaus Teatro arenoje skambėjo tiek nauji, tiek laiko patikrinti, garsiausi grupės hitai.
Drauge į sceną žengė ir Egidijaus mylimoji Eleonora Sebrova, ir Raigardas Tautkus, su grupe „Sel“ įrašęs dainą „Kam tu meldies“. Savitu humoro jausmu pasižymintis Selas, bendraudamas su publika Vilniuje laidė publiką pralinksminusius juokelius apie skandalingai išgarsėjusią šokių projekto dalyvę Jolantą Leonavičiūtę.
Kur kas efektingesnį koncertą Selas surengė Kaune, sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje.
Naują albumą „Lengvas būdas mesti klausytis“ išleidęs Marijonas Mikutavičius savo gerbėjus pakvietė į grandiozinį koncertą „Marijono Mikutavičiaus Show“. Naujausių jo dainų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje klausėsi keliolika tūkstančių gerbėjų.
Dalį jų Marijonas itin pagerbė – 150 laimingųjų Vilniuje pakvietė šou stebėti išskirtinėje vietoje – scenos viduje esančioje gerbėjų zonoje. Tokia ypatinga gerbėjų zona Lietuvos dainininko koncerte įrengta pirmą kartą.
Metų pabaigoje brangiausio lietuviško miuziklo „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ kūrėjai pakvietė į premjerą. Vilniuje ir Kaune vyko grandiozinis muzikinis spektaklis, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Karina Krysko-Skambinė ir Mantas Jankavičius.
Didžiausiu ir sudėtingiausiu miuziklu Lietuvos istorijoje „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ vadinamas ne be reikalo. Jo kaina – daugiau nei milijonas litų. Jame, be septynių žmonių kūrybinio branduolio, šoka 32 šokėjai, dainuoja 12 choristų, vaidina 10 aktorių, dirba per 100 aptarnaujančio personalo, scenoje parodoma 210 dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtų kostiumų.
Kelių dalių kubus imituojanti scena, žybsintys prožektoriai, ore pakibusios narvuose dainuojančios pritariančios vokalistės, gausi muzikantų komanda ir į sceną žengusi elegantiška Girmantė – toks vaizdas pasitiko į koncertą atvykusius žiūrovus.
Į kalėdinį koncertą pakvietė ir iš naujo atgimęs „tas bičas iš „Foje“ Andrius Mamontovas. Jau koncertavęs Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune, antrąją Kalėdų dieną muzikantas nusprendė pradžiuginti ir Vilniaus publiką. Naujoje „Compensa“ koncertų salėje jis surengė jaukų šventinį ir sentimentų grupei „Foje“ kupiną koncertą.
Pasiklausyti nostalgiškų, prieš kelis dešimtmečius parašytų, dainų susirinko maždaug 3 tūkst. senojo roko ir rokenrolo gerbėjų. Ne vienas jų šiandien brandaus amžiaus, kuriam Suzi muzika asocijuojasi su audringa, nuotykių kupina jaunyste.
Koncertuose skambėjo visos garsiausios grupės dainos, drauge su A.Kaušpėdu scenoje pasirodė ir „Anties“ dainas atlikę scenos kolegos. Tarp jų – Justė Arlauskaitė-Jazzu, Merūnas Vitulskis, Rafailas Karpis. Metus užbaigę grupės koncertai neabejotinai laikomi vienais geriausių lietuviškos muzikos šou 2014 metais.