Išsėtine skleroze sergančiai Elžbietai – pandemijos kliūtis: be treniruočių jai vis sunkiau vaikščioti

Elžbieta Arutiunian / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Dėl pandemijos ir karantino, bandydamas prisitaikyti prie susidariusios situacijos, kai beveik visos veiklos persikėlė į virtualią erdvę, Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas kartu su Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ kovo 2 d. rengia virtualų paramos vakarą – jo metu žmonės turės galimybę pažinti Brazilijos kultūrą, o pagrindinis tikslas – surinkti kuo daugiau lėšų draugijos narei Elžbietai Arutiunian, sergančiai išsėtine skleroze.

Lėtine degeneracine centrinės nervų sistemos liga sergančios Elžbietos judėjimo progresui reikalingos treniruotės „KinisiForo“ treniruokliu, o joms reikia skirti nemažai lėšų, rašoma pranešime spaudai. Dėl COVID-19 pandemijos įvairius išbandymus išgyvena daug žmonių, sergančių išsėtine skleroze, jų gydymas buvo sustabdytas dėl karantino ribojimų.

Iššūkiai pandemijos laikotarpiu

„Feniksų“ draugijos narė vilnietė Elžbieta šia liga serga jau daugiau nei dešimt metų – diagnozę moteris išgirdo būdama 28-erių, buvo ką tik pagimdžiusi sūnų. Aplinkinius žavi moters vidinė stiprybė, ji kiek įmanoma stengiasi išlaikyti maksimalų savarankiškumą, yra puiki žmona ir mama. Elžbieta jau daugiau nei metus treniruojasi minėtu treniruokliu. Deja, karantino laikotarpiu, jau tris mėnesius, šios treniruotės nevyksta, o tai labai silpnina kūną, darosi vis sunkiau vaikščioti.

Elžbieta tikisi pradėti treniruotis jau kovo mėnesį. Šis treniruoklis – kol kas efektyviausias ir vienintelis prieinamas aparatas, atkuriantis gebėjimą vaikščioti. Norint matyti progresą, treniruotes būtina lankyti keletą kartų per savaitę. Vienos treniruotės kaina – apie 25 eurai, tad susidaro nemaža pinigų suma, kurią padengti Elžbietos šeimai šiuo laikotarpiu be galo sunku.

Rio de Žaneiro karnavalo idėja

Šiuo sunkiu laikotarpiu Elžbietai padėti mielai sutiko Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubas. Kilo mintis surengti ne tik prasmingą, bet ir spalvingą, gausų teigiamų emocijų renginį. Būtent Rio de Žaneiro karnavalai ir pasižymi ypač dideliu išraiškingumu bei uždegančia energija. Draugijos „Feniksai“ vadovė Ana Staševičienė teigia, kad prieš pandemiją vyko renginiai, skirti lėšoms rinkti sergantiesiems išsėtine skleroze. Persikėlus į virtualią erdvę norėjosi tokius projektus išlaikyti.

Planuojamo renginio metu žmonės bus supažindinami su Brazilijos kultūra, o Elžbietos vyras Vilenas, brazilų kovos menų treneris, pademonstruos kapueiros (portugališkai – capoeira) – brazilų kovos meno su šokio ir muzikos elementais – subtilybes.

Šiuo renginiu norima ne tik padėti Elžbietai surinkti lėšų treniruotėms, bet ir įtraukti žmones į šiltą ir spalvingą atmosferą, kuri leis atitrūkti nuo pilkos kasdienybės.

Noras supažindinti visuomenę

Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo prezidentė Joviltė Beržanskytė teigia, kad šis projektas nėra pirmas, kurį rengia kartu su „Feniksų“ draugija ir siekia, kad tai būtų viena iš strateginių veiklų norint prisidėti ir padėti sergantiesiems. Informacijos apie išsėtinės sklerozės ligą iš tiesų trūksta, todėl norima ne tik padėti, bet ir šviesti visuomenę. Esant informacijos trūkumui, žmonės labiau linkę suformuoti išankstines nuostatas, kad žmogui padėti jau neįmanoma, tačiau taip nėra.

Gyvenimą įprasmino pagalba kitiems

Žmogui, susidūrusiam su sunkia nepagydoma liga, kardinaliai pakeitusia gyvenimą, dažnai iškyla egzistencinių klausimų ir įvairių baimių. „Feniksų“ vadovė A.Staševičienė, taip pat serganti išsėtine skleroze, teigia, kad atrado gyvenimo prasmę tik rūpindamasi kitais, sergančiais šia liga. Jos teigimu, visi sergantieji iš dalies skiriasi socialiniu statusu, interesais, tačiau juos jungia bendras jausmas, kad nesi vienas ir visuomet būsi suprastas.

„Tai tarsi antra šeima. Niekuomet nelaikiau pirmininkavimo draugijai darbu, tai daugiau įsipareigojimai, kaip ir šeimoje“, – teigia A.Staševičienė.

Virtualus RIO karnavalo vakaras – kovo 2 d. 18.30 val.

Daugiau informacijos – Vilniaus Karaliaus Mindaugo LIONS klubo feisbuko paskyroje.

Skaitykite daugiau