Išsirinkite spalvą ir pasakysime, kas jums gyvenime svarbu
Turbūt esate susimąstę, o gal ir domėjęsi, ką reiškia viena ar kita jūsų mėgstama spalva. Kokį poveikį ji daro ar kaip ji apibūdina jūsų asmenybę. Ir ką apie jus sako tos spalvos, kurių nemėgstate. Tą galima sužinoti pasitelkus Lüscherio spalvų psichologinį testą.
Iš Šveicarijos kilęs Maxas Lüscheris tikėjo, kad spalvų sensorinis suvokimas yra objektyvus ir universalus, tačiau spalvų pasirinkimas – subjektyvus dalykas, kuris daug ką pasako apie žmogų. Ir kad spalvų reikšmes galima objektyviai nusakyti ir priskirti visiems žmonėms.
Klinikinę psichiatriją, filosofiją ir psichologiją studijavęs profesorius teigė, kad kadangi spalvų pasirinkimas eina iš pasąmonės (t. y. mes negalime paaiškinti, kodėl vienos spalvos mums patinka, o kitos – ne), tai šis pasirinkimas apibūdina, koks žmogus yra iš tikrųjų, o ne kokį save pateikia ar norėtų pateikti.
Taigi nuo asmenybės spalvų pasirinkimo, mokslininko teigimu, priklauso, kaip mes galime apibūdinti tą žmogų ir ko jam trūksta gyvenime ar esamuoju momentu.
1947 metais profesorius išrado savo pavarde pavadintą spalvų testą. Originalioje versijoje yra 50 atspalvių, tačiau yra ir supaprastinta versija, sudaryta iš aštuonių spalvų. Spalvos yra suskirstytos į pagrindines (mėlyna, žalia, raudona ir geltona) ir pagalbines (violetinė, ruda, juoda ir pilka).
Šias aštuonias spalvas patariama suskirstyti nuo labiausiai patinkančios iki – mažiausiai. Renkantis spalvas svarbu tai daryti savaime, instinktyviai, o ne mintyse priskirti jas konkrečiam objektui ar ilgai galvoti prieš pasirenkant.
Suskirstykite visas spalvas (geriausia – jas užsirašyti) ir tik tuomet skaitykite žemiau.
Spalvų reikšmės:
Mėlyna – „jausmų gelmė“; pasyvumas, ramybė, švelnumas, nuovokumas, prieraišumas.
Žalia – „valios lankstumas“, kontroliavimas, išdidumas, polinkis gintis, atkaklumas, kategoriškumas, savigarba.
Raudona – „valios galia“; ekscentriškumas, seksualumas, džiugesys, troškimas, veikimas.
Geltona – „spontaniškumas“; siekimas, ekscentriškumas, troškimas, tikėjimas(is), originalumas.
Violetinė – „identifikacija“; žavesys, pritarimas, žavėjimas, noras suprasti nesuprantama.
Ruda – kūno jautrumas; apibūdina kūno būklę, jausmų sritį.
Juoda – nebūtis, išsižadėjimas, pasidavimas arba maištas, ignoravimas.
Pilka – neįsitraukimas, slėpimas, nenoras būti pastebėtam.
Spalvų pozicijos
Spalvos, atsidūrusios pirmose dviejose jūsų sąrašo pozicijose, atspindi jūsų trokštamus tikslus. Šiomis savybėmis jūs tikite ir manote, kad jos padės jums įgyvendinti tikslus.
Trečioje ir ketvirtoje pozicijose esančios spalvos atspindi tai, kaip jūs dabar matote savo situaciją ir kaip ši situacija lemia jūsų elgesį ir veiksmus.
Penktoji ir šeštoji pozicija rodo savybes, kuriomis jūs nesivadovaujate, bet pasinaudotumėte, jei prireiktų.
Septinta ir aštunta pozicijos yra tos savybės, kurias jūs slepiate ir atmetate. Tai sritis, kurią reiktų patobulinti.