Išskirtinė nuotraukų galerija: istorinio serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ užkulisiai

Toma Vaškevičiūtė / „Fotogenijų“ nuotr.
Toma Vaškevičiūtė / „Fotogenijų“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-09-13 11:29
AA

Jau greitai TV ekranuose bus pradėtas rodyti pradėtas rodyti istorinis draminis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“, kuris pasakos apie Lietuvos Nepriklausomybės akto pasirašymą ir kitus po jo sekusius svarbius Lietuvai įvykius. Serialo filmavimams artėjant prie pabaigos, jo kūrėjai dalinasi išskirtiniais kadrais tiesiai iš filmavimo užkulisių.

Visu šimtmečiu atgal nukelsiantis serialas yra skirtas paminėti šimtosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms. „Laisvės kaina. Savanoriai“ papasakos nuostabią meilės ir draugystės istoriją, vykusią Nepriklausomybės akto pasirašymo kontekste.

Senoviniai automobiliai, autentiški kostiumai, ginklai ir dar įspūdingesnės filmavimo lokacijos... Visa tai – naujojo kostiuminio serialo aktorių ir kūrybinės komandos kasdienybė. Didelė serialo dalis filmuota gražia gamta ir autentika pasižyminčiose Rumšiškėse, prabanga alsuojančiame Zyplių dvare ir kitose savo interjeru ir eksterjeru tą laikmetį atitinkančiose vietose.

Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Mykolas Vildžiūnas / „Fotogenijų“ nuotr.

Fotografų duetas „Fotogenijai“ – Naglis Bierancas ir Simona Bekupė – kelias dienas praleido kartu su istorinio serialo kūrybine grupe ir užfiksavo filmavimo užkulisius. „Oras mums šypsojosi, o su serialo aktoriais buvo paprasta dirbti. Juk jie profesionalūs aktoriai, tad nuotraukose puikiai atsiskleidžia jų personažų emocijos“, – džiaugėsi fotografė S.Bekupė.

Netikėtomis idėjomis garsėjantys „Fotogenijai“ šį kartą pasirinko juodai baltą fotografiją. Pasak dueto narės Simonos, nespalvotos nuotraukos leidžia aiškiai pamatyti įamžintą įvykį, o spalvos neblaško žiūrovo dėmesio.

Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Mykolas Vildžiūnas / „Fotogenijų“ nuotr.
Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Mykolas Vildžiūnas / „Fotogenijų“ nuotr.

„Labai dažnai spalvos kiek trikdo, o juodai baltos nuotraukos koncentruoja dėmesį į konkretų įvykį. Mes norėjome, kad žiūrovas išvystų tai, ko nemato žiūrėdamas serialą, tikrąjį „back stage“. Žiūrėdamas šias nuotraukas jis gali įsijausti ir pabūti toje filmavimo aikštelėje, pajausti, kaip viskas vyksta. O tarp visų juodai baltų nuotraukų įterpti spalvoti aktorių portretai – tarsi taškas, kuris užfiksuoja personažo asmenybę“, – kalbėjo fotografė.

Grafas, kuris prieš tėvo valią pasirinko kovą už Lietuvą. Mokytojas, kuris plunksną iškeitė į šautuvą ir iškart buvo paskirtas karininku, nes daugiau tiesiog nebuvo kam vadovauti. Tarnaitė, sugebėjusi ne tik nekristi į akis, bet ir būti visur, kur reikia, bei vedžioti už nosies vokiečių, rusų ir lenkų pareigūnus. Tai serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ veikėjai, įamžinti nuotraukose.

Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė ir Mykolas Vildžiūnas / „Fotogenijų“ nuotr.

Pagrindinius vaidmenis istoriniame seriale kuria ir fotosesijoje įsiamžino garsūs aktoriai: Toma Vaškevičiūtė, Eglė Špokaitė, Darius Meškauskas, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Algirdas Gradauskas, Marius Repšys. Seriale taip pat vaidina Nerijus Gadliauskas, Andrius Bialobžeskis, Vytautas Tomkus, Liubomiras Laucevičius, Šarūnas Puidokas ir kiti žinomi aktoriai.

Istorinis draminis serialas „Laisvės kaina. Savanoriai“, režisuojamas Sauliaus Balandžio, jau netrukus pasirodys LRT ekranuose.

Istorinio serialo „Laisvės kaina. Savanoriai“ užkulisiai (45 nuotr.)
+39