Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje: tinklaraščio „Myliu keliones“ autorė dalijasi rekomendacijomis

Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje / tinklaraščio „Myliu keliones“ ir organizatorių nuotr.
Išskirtinės nakvynės vietos Lietuvoje / tinklaraščio „Myliu keliones“ ir organizatorių nuotr.
Viktorija Pukinskaitė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Esu aistringa keliautoja. Ne kartą keliavau be kompanijos, pusantrų metų viena tyrinėjau Indoneziją, gyvenau Balyje. Šią vasarą su būsimu vyru atrandame Lietuvą, apsistodami įvairiose vietose ir ieškodami naujų įspūdžių bei potyrių.

Glampingas: kitokia stovyklavimo patirtis

Pastaraisiais metais visame pasaulyje itin išpopuliarėjo naujas stovyklavimo būdas – glamping. Tai dviejų angliškų žodžių („glamorous“ ir „camping“) darinys, puikiai apibūdinantis šią naujovę. Praėjusią vasarą atradome stovyklavietę „Glamping club Bučeliškė“ – įspūdžiai neblėsta iki šiol. Apsistoję jaukiose palapinėse, beveik primenančiose apartamentus, kuriuose yra viskas, ko reikia (net ir lova su patalyne!), mėgavomės komfortu, bet kartu pajutome ir tikrą stovyklavimo dvasią. Ne veltui daugelis šią vietą vadina rojumi: dieną nuostabios gamtos apsuptyje net maisto ruošimas ant laužo mums buvo lyg savotiškas meditacijos ritualas, o vakarais šildė jaukūs pokalbiai prie laužo. Ir koks malonus apimdavo jausmas, kai, įsitaisę miegoti patogioje lovoje, aplinkui girdėdavome laukinės gamtos garsus!

Glamping vietovės / socialinių tinklų nuotr.
Glamping vietovės / socialinių tinklų nuotr.

Prisimenate tas nuotraukas, kur dykumose esančiose palapinėse nakvynės apsistoja keliautojai? Naktį jie pakelia akis į viršų ir grožisi žvaigždėtu dangumi. Tikra romantika, kuria nuo šiol galima mėgautis ir nekeliaujant į kitą pasaulio kraštą. Pastatytas ant privataus liepto, „Oasis Dome“ – išskirtinis lietuvių architekto kūrinys „Vila Ūla“ teritorijoje. Visas lieptas rezervuotas tik kupole apsistojusiems svečiams, tad privatumas garantuotas. Belieka atsipalaiduoti, mėgautis unikalaus grožio Dzūkijos gamta, o sutemus apkabinti savo antrąją pusę, jaukiai įsitaisyti patogioje lovoje ir plačiai atmerkus akis galvoti norus, virš galvos pro skaidrų kupolo stogą krentant žvaigždėms. Juk vasara tam pats tinkamiausias metas.

Glamping vietovės / socialinių tinklų nuotr.
Glamping vietovės / socialinių tinklų nuotr.

Dar siūlome užsukti į Vinetu kaimą Žemaitijoje. Ypač jei domitės kitomis kultūromis ir norėtumėte nakvoti jausdami Šiaurės Amerikos indėnų dvasią. Apsistoti galima vienoje iš tradicinių indėnų palapinių tipi. Kiekviena palapinė turi savo pavadinimą ir yra išpiešta skirtingais piešiniais. Tipiai savo forma primena kūgį, yra apvalūs, būna įvairaus dydžio, tad juose apsigyventi galima tiek su šeima, tiek su draugų kompanija. Nors seniau tikrieji indėnai tipius gamindavo iš gyvūnų odos, šiuolaikinės palapinės yra iš tvirto neperpučiamo ir neperšlampamo audinio, o viduje, kaip ir dera, rusena ugnis. Anot šeimininkų, ji suteikia šviesą, šilumą, saugumo jausmą, jos dūmas apvalo ir išlaisvina nuo sunkių jausmų ir minčių, leidžia pakelti akis į dangų, atsiveriantį pro atvirą tipio stogą. Tipiuose miegama ant žemės patiestuose miegmaišiuose, o juose esančios magiškos sapnų gaudyklės, sakoma, neįleidžia į tipį košmarų ir padeda išsipildyti pranašiškiems sapnams.

Namelis medyje / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.
Namelis medyje / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.

O kas nenorėtų sugrįžti į vaikystę ir apsinakvoti namelyje medyje? Anykščių regioniniame parke ant keturių beveik šimtą metų skaičiuojančių pušų įsikūręs „Namelis medyje“. Namelius, įkvėpti bei padrąsinti savo atžalų, surentė sodybos šeimininkai. Šiandien ir dideli, ir maži vaikai čia atvažiuoja išpildyti savo vaikystės svajonės. Nameliuose yra viskas – lovos, kėdės, nedidelė virtuvėlė, net televizorius bei kondicionierius.

Namelis medyje / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.
Namelis medyje / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.

Atsibuskite „su vaizdu į savo hobį“

Nusprendę įgyvendinti seną svajonę dviračiais numinti iki Nidos ir atgal, iš karto supratome, kad per vieną dieną to padaryti nepavyks. Pradėję ieškoti, kur apsistoti Nidoje vienai nakčiai, visiškai netikėtai nakvynės vietą radome... jachtoje, o kitą dieną net neišlipę iš „lovos“ plaukiojome po marias. Nakvoti šioje tikrai neįprastoje vietoje gali būti iššūkis – dėl bangavimo jaučiamas lengvas supimas. Mums jis buvo savotiškai malonus, bet kitą dieną, išlipę į krantą, jautėme, kad žingsniuojame kažkaip kitaip. Tačiau įspūdžiai buvo neišdildomi!

Vandenlenčių parkas / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.
Vandenlenčių parkas / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.

Jau kelerius metus labai džiaugiamės stebėdami, kaip atsigauna Lietuvos vandens telkiniai, dar neseniai buvę niekam neįdomūs. Užsikrėtę Lietuvoje itin išpopuliarėjusiu vandenlenčių sporto virusu, supratome, kad aktyviai leisti laisvalaikį vandenlenčių parke norisi nuo pat ryto iki vakaro, o vėliau likti ir nakvynės.

Į netoli Palangos esantį vandenlenčių parką užsukti galima tiek kelioms valandoms, tiek ir apsistoti nakčiai ar ilgiau. Parko nameliai pastatyti ant kranto, o vos pabudus pro stiklinę namelio sieną atsiveria puikus vaizdas „į tavo hobį“. Nors panašiose vietose užsienyje kol kas lankytis neteko, ne vienas šio aktyvaus sporto gerbėjas tikina, kad parkas nė kiek nenusileidžia panašiems, esantiems Turkijoje ar Tailande.

Nakvynė išskirtinėje vietoje iš vienos nakties nuotykio gali virsti ilgalaikiu romanu. Patys nustebome, kiek daug netikėtų vietų yra Lietuvoje ir kokia laimė jas atrasti.

Vandenlenčių parkas / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.
Vandenlenčių parkas / tinklaraščio „Myliu keliones“ nuotr.