Išskirtinių bruožų modelis Rasa Ciūnė ir jos vyras sūpuoja pirmagimį
Išskirtinės išvaizdos modelis Rasa Ciūnė ir virtuvės šefas Gediminas Ciūnis lapkričio 8 – ąją nuo šiol laikys ypatinga diena – būtent šią datą gimė poros pirmagimis. Mažylis pasaulį išvydo Kauno klinikose, 21.34 val.
Berniukas, kuriam tėvai suteikė Deimanto vardą, gimė 2365 gramų svorio ir 47 centimetrų ūgio.
33 metų mažylio mama apie savo nėštumą neatviravo. Kad pora laukiasi visuomenė sužinojo iš socialinių tinklų, kur buvo patalpintos nuotraukos, atskleidusios suapvalėjusias garsios kaunietės kūno formas. Moteris viešai neatskleidė, kada turėtų susilaukti kūdikio.
„Kadangi gyvenime teko nemažai laiko praleisti ligoninėse, esu šiuo klausimu jautresnė, ir man labai baisu džiaugtis iš anksto. Todėl kol kas tiesiog santūriai laukiu ateities ir labai viliuosi, kad viskas bus gerai“, – komentuoja R. Ciūnė.
Su anemija dar iki nėštumo susidūręs fotomodelis R. Ciūnė spalį spaudai pasakojo, kad, sužinojusi apie didžiuosius pokyčius, dar kurį laiką baiminosi, jog turimos sveikatos problemos neatsilieptų vaikeliui.
„Šiaip mano kraujas visą gyvenimą buvo stebuklingai geras, net ir persirgus sunkiomis ligomis. Tik pastaraisiais metais, kai pradėjau kasdien jaustis it mirštanti gulbė – visada pavargusi, nuolat mieguista, vyras sunerimo ir paskatino kreiptis į gydytojus“, – apie neseniai patirtas sveikatos problemas pasakojo R. Ciūnė.
Nerimauta, nes kone kas antrai besilaukiančiai ar žindančiai moteriai Lietuvoje nepavyksta išvengti anemijos. Ši patologinė būsena yra itin pavojinga ne tik motinai, bet ir vaisiui – negavęs pakankamai deguonies, jis gali gimti mažesnio svorio, neišnešiotas.
Pasitvirtinus anemijos diagnozei, ji teigia pradėjusi vartoti maisto papildą su geležimi, folio rūgštimi, vitaminais B11 ir D3. „Kadangi jokių kitų sveikatos sutrikimų neturiu, įtariau, kad geležies trūkumas atsirado dėl nevisavertės mitybos. Kadangi esu visiška miltų vergė, retai valgau daržoves, nemėgstu mėsos, turiu nuolat papildomai vartoti geležį“, – apie gyvenimo būdo silpnybes, tikėtinai sukėlusias anemiją, pasakoja pašnekovė.
Žmonės.lt anksčiau rašė, kad Rasos istorija – įkvėpimas tiems, kurie mano, kad liga sustabdys, sudaužys svajones. Jai buvo dešimt, kai tėvai sužinojo, kad dukrai – osteosarkoma – kaulų vėžys. Tačiau jai to nesakė. Tauomet prasidėjo Rasos kelionė per ligonines, kuri truko beveik aštuonerius metus.
Ji nebesuskaičiuoja, kiek teko iškęsti kojos operacijų, bet po jų nesveika koja liko aštuoniais centimetrais trumpesnė... Iki šiol ji iš atminties bando ištrinti onkologiniame skyriuje praleistas dienas. Vis dar prisimena šoką, kaip po patirtos chemoterapijos nuslinko šviesūs plaukai, o po kurio laiko ataugo... ugniniai!
Užsispyrusi, ligoninėse subrendusi mergina tikrai nesvajojo vieną dieną tapti modeliu. Jos istorija – lyg iš Holivudo filmo. Vieną dieną ji su vyru Gediminu atsidūrė Kanadoje, nes šis nusprendė mokytis Otavos kulinarijos meno institute „Le Cordon Bleu“.
Neaukštą, be jokio grimo, sportines kelnes ir marškinėlius vilkinčią merginą, įsispyrusią į ortopedines šlepetes, kurių vienos pakulnė aukštesnė, autobusų stotelėje sustabdė modelių agentas Frankas Beginas. Jis lietuvės paklausė, koks jos ūgis ir įkišo vizitinę kortelę.
Otavoje praleistus devynis mėnesius Rasa vadina laimingiausiais gyvenime: „Iki tol visada galvodavau, kad esu maža, ryža ir dar ta koja trumpesnė, randuota. Nuolatos jausdavausi nekaip. O ten supratau, kad nereikia tobulų kojų, idealios figūros – užtenka tavimi tikinčių žmonių. Mes tiek stresuojame dėl kokio nors spuogelio ar strazdanų. Iš tiesų, kvaili įsitikinimai mums trukdo, psichologinės problemos dėl mūsų neužtikrintumo kaltos.“
Grįžusią į Lietuvą ją pirmas pastebėjo fotografas Darius Gražys. Šiandien Rasa yra pozavusi beveik visiems garsiausiems šalies fotografams, yra buvusi dizainerių Julijos Janus, Liutauro Salasevičiaus, Aleksandro Pogrebnojaus kolekcijų veidu.