Iššūkių akivaizdoje Vilniuje atidaromas naujas kino teatras

Duris atveria antrasis kino teatras „Pasaka“
Duris atveria antrasis kino teatras „Pasaka“
Šaltinis: Žmonės
2020-09-03 11:51
AA

Vienuoliktąjį gimtadienį švenčianti „Pasaka“ atveria dar vienas duris – nuo šiol žiūrovus kvies ir į moderniame Paupio rajone įsikūrusį kino teatrą. „Pasakos“ įkūrėjai jau rugsėjo 18-ąją žiūrovus pakvies į naujo kino teatro atidarymą, kuriame lauks speciali filmų ir ekskursijų programa. Jų dalyviai galės ne tik pirmieji artimiau susipažinti su naujai įkurta jaukia ir išskirtinai profesionalia kino erdve, bet ir išgirsti pasakojimus apie Vilniaus kino teatrų istoriją.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu, kai daugiau draudžiama nei galima, švęsti naujo kino teatro atidarymą yra ypatingas jausmas. Ir 2009-aisiais pirmąją „Pasaką“ atidarėme ekonominės krizės įkarštyje. Nebuvo ramu, tačiau visais šiais metais tikėjome, kad nesvarbu, kokios krizės siautėja už lango, žiūrovams reikia kino filmų, kino patirties, leidžiančios bent porai valandų pamiršti viską aplinkui“, – sako „Pasakos“ vadovė Andrė Balžekienė. 

Atidarymo savaitgalis ir ekskursijos

Rugsėjo 18-24 dienomis vilniečiai kviečiami į ekskursiją „Trumpos pasakos“ (istorijos apie „Pasaką“ ir kitus kino teatrus), kurios metu drauge su gidu keliausime nuo pirmosios „Pasakos“ Senamiestyje (Šv. Ignoto g. 4/3) iki antrojo „Pasakos“ kino teatro Paupio rajone (Paupio g. 26).

Ekskursijos metu bus galima sužinoti ne tik Vilniaus kino teatrų istoriją, tačiau iš pirmų lūpų – „Pasakos“ kūrėjų – išgirsti, kaip „Pasaka“ atsidūrė sostinės kino teatrų žemėlapyje. „Trumpas pasakas“ vainikuos unikali galimybė – pirmiesiems apžiūrėti kino teatrą Paupyje bei dalyvauti seanse, kurį parengė „Lithuanian shorts“ trumpametražių filmų agentūra.

Kino teatrų istorija

Viena pagrindinių ekskursijos stotelių – Vilniaus Rotušės aikštė, šalia kurios veikė nemažai kino teatrų. Šiuo metu veikiančioje garsioje prabangių drabužių parduotuvėje dar 1930 metais veikė kino teatras „Casino“, kurio savininkas pats pardavinėdavo bilietus.

Rotušės aikštė yra ir pirmojo kino teatro Vilniuje liudininkė. 1907-aisiais sostinėje atidarytas „Iliuzijos“ kino teatras. Dar po metų šalia aikštės atsidarė ir „Edenas“, talpinęs daugiau nei šimtą žmonių. Vėliau šis kino teatras buvo pervadintas į „Spalį“, kuriame buvo net kūriko etatas, nes kino salė buvo šildoma malkomis.

„Pasaka“ Paupyje

„Pasakos“ darbuotojai nekantriai laukia susitikimo su esamais ir būsimais žiūrovais naujuose namuose ir kviečia registruotis į specialiai atidarymui parengtas unikalias ekskursijas. Tai galima padaryti čia.

„Pasakos“ kino teatras pastatytas Paupio visuomeniniame ir verslo kvartale. Kino mylėtojai rinksis dviejų aukštų, 430 kv. m. ploto pastate, išsiskiriančiame skandinavišku minimalizmu ir patalpų aukščiu. Didžiosios kino salės, įsikursiančios antrame aukšte, lubų aukštis sieks net 7 metrus. Paupyje įsikūręs kino teatras talpins per 200 žiūrovų, čia bus organizuojamos ir konferencijos.

Daugiau informacijos – www.pasaka.lt