Ištekėjo Nobelio taikos premijos laureatė ikona Malala Yousafzai: tėvas leido jaunikį rinktis pačiai
Praėjus beveik dešimtmečiui po kraupaus įvykio, kuomet Malala Yousafzai (24) buvo pašauta į galvą Talibano teroristo, Nobelio taikos premijos laureatė ištekėjo. Jauki ceremonija įvyko jos namuose Birmingeme, skelbia „Daily Mail“.
24 metų Nobelio taikos premijos laureatė Malala Yousafzai ištekėjo už savo partnerio Assero Maliko per ceremoniją savo namuose Birmingeme.
M.Yousafzai šią žinią paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“. Mergina pasidalijo keliomis nuotraukomis iš vestuvių dienos.
„Šiandien mano gyvenime yra svarbi diena. Asseras ir aš susituokėme, kad taptume partneriai visam gyvenimui. Šventėme nedidelę nikah ceremoniją namuose Birmingeme su savo šeimomis. Prašome atsiųsti mums savo maldas“, – po nuotraukomis rašė M.Yousafzai.
„Džiaugiamės galėdami per gyvenimo kelią toliau eiti kartu“, – pridūrė ji.
Nikah yra religinė ceremonija, skirta musulmonų porai teisėtai susituokti pagal islamo įstatymus. Tai laikoma pirmuoju žingsniu oficialios santuokos link.
Tiesa, nors nikah ceremonija yra teisėta pagal islamo teisę, pora dar nelaikoma susituokusia pagal Didžiosios Britanijos įstatymus.
Kas yra Asseras Malikas?
Moterų teisių ikona laikomos pakistanietės partneris Asseras Malikas praėjusiais metais buvo paskirtas Pakistano kriketo valdybos (PCB) vadovu. Jis daugelį metų sukasi sporto industrijoje.
A.Malikas yra baigęs ekonomikos ir politikos mokslus Lahoro vadybos mokslų universitete. Taip pat dirbo su tokiais prekių ženklais kaip „Coca-Cola“ ir „FrieslandCampina“.
Tėvas leido jaunikį rinktis pačiai
Kiek anksčiau šiais metais Malalos tėvas Ziauddinas yra sakęs, kad leis jai pačiai pasirinkti partnerį, nors tai ir nėra būdinga jų kultūrai.
Visgi, pati mergina yra išreiškusi abejones, ar kada nors ištekės. Dar birželio mėnesį ji „Vogue“ sakė: „Aš vis dar nesuprantu, kodėl žmonės turi tuoktis. Jei nori turėti savo gyvenime žmogų, kodėl turi pasirašyti santuokos dokumentus, kodėl tai negali būti tik partnerystė?“, – kalbėjo ji.
Regis, jos nuomonę pakeitė stiprūs jausmai išrinktajam Asserui Malikui.
Žmonės.lt primena, kad būdama 15 metų Malala Yousafzai buvo pašauta į galvą Talibano teroristo, per jos kampaniją už mergaičių išsilavinimą. Nuo tada ji tapo pasauline moterų teisių ikona.
Nuo 2012 m., kai buvo pašauta, mergina įsikūrė Didžiojoje Britanijoje, baigė Oksfordo universitetą, bendravo su garsiausiais pasaulio politikais ir įžymybėmis bei įkūrė fondą, orientuotą į mergaičių išsilavinimą.